16:59 ראש ממשלת יפן: מתחייב לפעול בתקיפות מול צפון קוריאה

16:59 כסף קטן - מחזור המסחר בת"א הסתכם היום ב-478 מיליון שקל בלבד.

15:49 חברון: נעצרה נערה פלסטינית שהצהירה על כוונתה לבצע פיגוע >>

15:07 תתכוננו לחושך ביציאה מהעבודה - תוך מספר ימים עוברים לשעון חורף >>

12:43 סוריה: הקואליציה כבשה מידי דאע"ש מאגר נפט מהגדולים במדינה

11:39 בזק תקנס ב-11 מיליון שקלים לאחר שהפרה את הוראות השוק הסיטונאי >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

הריבית בגוש האירו נותרה היום כצפוי ללא שינוי, דראגי - "נעשה כל מה שיידרש"

רונן מנחם ממזרחי: "גם בעידן פוסט ברקזיט, התרחיש הבסיסי של דראגי הוא שההתאוששות באירופה תימשך"
 |  8
אחרי ה'ברקזיט'
Share
הריבית בגוש האירו נותרה כצפוי ללא שינוי, ובמסיבת העיתונאים דראגי ניסה ככל יכולתו שלא לפזר רמזים לגבי צעדים שהבנק עשוי לנקוט בתקופה הקרובה. מדובר בעדכון הריבית הראשון לאחר ה'ברקזיט'. האירו שנסחר טרם מסיבת העיתונאים בירידות קלות מול הדולר, עבר לעליות של 0.32%, ככל הנראה בשל ההבנה כי דראגי לא מתכוון לאותת על צעדים מוניטארים קונקרטיים שבכוונת הבנק המרכזי לבצע.

בהודעה המצורפת לעדכון הריבית היום נכתב כך: "ה-ECB צופה שהריבית תיוותר ברמה הנוכחית או ברמה נמוכה יותר למשך זמן ממושך, הרבה מעבר לטווח הזמן שבו תפעל תוכנית רכישות האג"ח". עוד נכתב כי רכישות האג"ח החודשיות יימשכו עד חודש מארס 2017 "או מעבר לכך", אם יהיה צורך - ובכל מקרה עד שנראה שינוי בתוואי האנפלציה לכיוון היעד של הבנק המרכזי".

כבר בתחילת דבריו אמר דראגי כי מנשבות רוחות נגדיות למרחב האירו, כולל משאל העם בבריטניה ואירועים פוליטיים נוספים בישבת, והבהיר כי הבנק המרכזי האירופי יעשה כל דבר שניתן במסגרת הכלים שעומדים לרשותו. בהמשך אמר דראגי כי מעבר לכוונתנו לפעול במידת הצורך, אנחנו מתכוונים להיות מותאמים למצב ולגלות גמישות במידת הצורך.

כאשר נשאל איזה מסר הוא היה רוצה שייצא מהפגישה הנוכחית, אמר דראגי כי "המסר הוא של יציבות ושל התאוששות שנמשכת, גם אם זו התאוששות איטית. כל זאת נוכחי מצב של אי וודאות גדולה שמקורה הוא לא רק באירופה אלא מרחבי העולם וקשורה במידה רבה בעניינים פוליטיים. המסר הוא גם שהמערכת הפיננסית והבנקאית היא חזקה יותר מכפי שהייתה".  
 בשווקים רצו לראות האם דראגי יאותת על תמריצים נוספים שהבנק המרכזי יספק לשווקים בכדי למתן את השלכות הברקזיט. כיום הריבית על הפקדונות עומדת על מינוס 0.4% ותכנית רכישת האג"חים עומדת על 80 מיליארד אירו בחודש עד מארס 2017. כאמור, בשוק לא צפו פעולה מצד ה-ECB היום אבל בהחלט רצו לראות התייחסות מצד דראגי לצפוי בעדכון הריבית הבא שיתקיים ב-8 בספטמבר, אם זה ברמה של הפחתת ריבית, הגדלת היקף הרכישות או הרחבת טווח הזמן של תכנית הרכישות. בפועל, דראגי התרעש שלא לפזר רמזים למרות שנשאל שאלות רבות לגבי צעדים אפשריים בטווח בקרוב. 

עניין נוסף הוא שבעדכון הריבית הקודם הזהיר דראגי כי אירוע של ברקזיט עלול לגרור השלכות חמורות לגוש האירו - ברמת המסחר והשווקים הפיננסים. בעניין זה נזכיר כי השבוע  קרן המטבע עדכנה תחזית הצמיחה הגלובאלית מטה בצורה מזערית בשל אירוע ה'ברקזיט' והציגה תחזית לכלכלה בריטניה של 1.7% השנה ו-1.3% ב-2017 (מול תחזית קודמת לצמיחה של 2.2% בשנה הבאה). העדכון הזה גרר תגובות קשות מצד פוליטקאים בבריטניה שעקצו את ראשי הקרן על כך שטרם משאל העם הזהירו מפני מיתון  חמור בבריטניה במקרה של ברקזיט - ואילו כעת הדברים לפתע לא נראים כ"כ גרוע. הצמיחה בבריטניה בשנה הבאה צפויה עדיין להיות גבוהה מהצמיחה בגרמניה וצרפת.   

בבורסת: ה דאקס (+0.01%) דאקס 12,991.28 +0.01% 18:45 20/10/2017 הוסף לתיק האישי דאקס סגירה:12,990.1 פתיחה:13,057.78 גבוה:13,063.57 נמוך:12,956.42 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים הגרמני יורד כעת 0.1% אחרי קפיצה של 1.6% אתמול אך עדיין נסחר מתחת לרמה בה נסחר ערב ה'ברקזיט'. הקאק הצרפתי יורד 0.15%. הפוטסי יורד 0.3%. אמש בוול סטריט רשם ה דאו ג'ונס (+0.71%) דאו ג'ונס 23,328.63 +0.71% 00:02 20/10/2017 הוסף לתיק האישי דאו ג´ונס סגירה:23,163.04 פתיחה:23,205.18 גבוה:23,328.84 נמוך:23,201.78 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים שיא והשלים מהלך של 9 ימי עליות רצופים (רצף שיא מאז מארס 2013). החוזים בוול סטריט נסחרים ללא שינוי.

רונן מנחם מבנק מזרחי: "נקודות חשובות מדבריו של דרגי מסבירות את החלטתו לא לשנות את כלי המדיניות, או את המינון. דרגי טוען כי השווקים הפיננסיים התמודדו יפה והוכיחו איתנות לאחר פרץ אי הוודאות והתנודתיות בעקבות ה-Brexit. זו כנראה גם הסיבה לכך שהנגיד היפאני אמר היום שאין כוונה להדפיס כסף ("כסף הליקופטר"). לדברי דראגי, ההודעה המידית של הבנקים המרכזיים כי יזרימו כל נזילות שתידרש, יחד עם העובדה שהם גם כך בעיצומה של הרחבה מוניטארית וכמותית חסרת תקדים, סייעו לשווקים לספוג את הזעזוע הראשוני. כמו כן, הסביבה הפיננסית הנוחה סייעה להמשך פעילות האשראי. לכן , וזו הנקודה החשובה ביותר – גם בעידן פוסט ברקזיט, התרחיש הבסיסי הוא שההתאוששות הכלכלית באירופה תימשך והאינפלציה תמשיך לעלות הדרגתית".

עוד אמר מנלם כי "ניתן להבחין, כי בשורת גורמי הסיכון להמשך ההתאוששות ביבשת, מוזכר הברקזיט יחד עם גורמי אי ודאות אחרים, כגון הצמיחה המתונה בשווקים המתעוררים או הצורך בשינויים מבניים ברפורמות בסקטורים מסוימים. אין תחושה שההתייחסות לברקזיט היא כאל גורם סיכון יוצא מן הכלל והדגש על כך שהפעילות הכלכלית ביבשת מושתתת כעת על ביקושים מקומיים תומך בכך. כמובן, ואי אפשר אחרת, הבטיח דרגי שאם הנתונים העתידיים יהיו חלשים יותר, הנכונות והיכולת לתמוך בכלכלה ולהתקדם לעבר היעדים – קיימת. להערכתי, העליות הנאות בשוקי המניות והירידה בשנאת הסיכון שחקו לידיו של דרגי. כך גם הבחירות המהירות בבריטניה.  לכן הוא יכול לקנות זמן ולהמתין לנתונים הכלכליים".
 
טרם העדכון אמר גיא בית-אור, מנהל מחלקת מאקרו בפסגות כי "האם דראגי יחליט להפתיע וישגר בזוקה נוספת? אנחנו בספק. אולם, בין אם יחליט לשגר בזוקה ובין אם יחליט להמתין, ההודעה שתצא היום תשמש בעיני משקיעים רבים מבחן בנוגע למוכנותה להתערב בנעשה בשווקים למקרה שהמצב ידרדר. להערכתנו, הסבירות שנראה כבר היום פעולה קונקרטית מצד הבנק המרכזי האירופי נמוכה. עם זאת, אנו כן מצפים לראות, לכל הפחות, איתותים ורמזים בנוגע להקלות שיינתנו בעתיד הקרוב בכל הקשור לתכנית הרכישות הנוכחית של ה-ECB, למערכת הפיננסית באירופה או סוכריות נוספות שיסופקו לשווקים".
 
עוד אומר בית אור כי "בהסתכלות קדימה, הפעילות הכלכלית באירופה צפויה להיפגע כתוצאה מיציאת בריטניה מהאיחוד אך הפגיעה לא תהיה מהותית. המערכת הפוליטית היא הבעיה המשמעותית ביותר באירופה וזו עומדת לפתחו של מריו דראגי. הבנק המרכזי האירופי, כמו בנקים מרכזיים בשאר העולם המערבי בשנים האחרונות, צפוי להמשיך ולנסות להציל את העולם גם בעתיד הקרוב", כתב בית-אור. 

בציוץ, האינפלציה במרחב האירו. רחוקה מאוד מהיעד
 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

8 תגובות ב-6 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
6 עצבני 21/07/2016 16:31 נגידי הבנקים עסוקים בהישרדות אישית
הכל מופנה לפמפום הבועה ולאחר מכן למסמס את החובות באמצעות אינפלציה .הכל יבוא על חשבון הציבור . כל שאר הדיבורים על אבטלה וצמיחה זה תעמולה לציבור " הנבער".
5 נגיד 0 כמו הריבית 21/07/2016 15:52 הרס עולם שלם
הלוואות ללא יכולת החזר
4 כלכלן 21/07/2016 15:32 מלחמה באזור מי נשאר עם השקל?
בישראל כמו בישראל בונים על "צה"ל החזק" דיי לחיות באשליות
3 jos 21/07/2016 15:25 מה האירו יעשה ? (ל"ת)
2 אסף 21/07/2016 15:10 מילה לא במקום של דראגי והשווקים צונחים חופשי למטה (ל"ת)
1 המבין 21/07/2016 13:06 מה שלא עושים הכל צולע ולא מיתאושש
חוץ מאשליות בבורסה בתל אביב הכל ממש וורוד
תקבל מחיר טוב לדירה 21/07/2016 15:21 מה קרה, אתה מושקע בפוטים? לא נורא
זה יממן לך את ההפסדים.....
אחד 21/07/2016 16:34 אם אתה חושב שהדירה שלך שווה את המחיר
אז תחשוב שנית. כל המערכת בכלכלית מעוות עד היסוד .
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.