חתן פרס נובל לכלכלה: ריצ'רד ת'לר מאוניברסטית שיקגו

יקבל כ-9 מיליון קרונות שוודיות (כ-1.1 מיליון דולר) בעקבות תרומתו לחקר תחום ההתנהגות הכלכלית
|
כלכלה התנהגותית
הכלכלן האמריקאי ריצ'רד ת'לר הוא הזוכה בפרס נובל לכלכלה לשנת 2017 ויקבל כ-9 מיליון קרונות שוודיות (כ-1.1 מיליון דולר) בעקבות תרומתו לחקר תחום ההתנהגות הכלכלית.  
ועדת פרס הנובל: "תרומתו של ריצ'רד ת'לר בנתה גשר בין הצד הכלכלי והצד הפסיכולוגי של ניתוח קבלת ההחלטות של יחידים. הממצאים האמפיריים שלו סייעו בהרחבת תחום הכלכלה ההתנהגותית, אשר יש לו השפעה עמוקה על תחומים רבים של מחקר מדיניות כלכלי".
פרופסור ריצ'רד ת'לר בן ה-72 אשר עבד בין היתר עם הפסיכולוג הקוגניטיבי הישראלי-אמריקאי דניאל כנהמן (שזכה אף הוא בפרס נובל לכלכלה בשנת 2002 באותו תחום) כתב מספר ספרים פורצי דרך בתחומו, בהם "Quasi-rational Economics" ו-"The Winner's Curse"‏ (1994) בו קיבץ מקצת מהמאמרים שהופיעו במשך השנים בטור שבעיתון. מאמרו המפורסם ביותר שזכה לתהודה היה Toward a positive theory of consumer choice מ-1980. בין היתר, חבר ת'לר בסגל בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת שיקגו. זכורה במיוחד השתתפותו בסרט "מכונת הכסף" בו גילם את עצמו.
 
פרס נובל לכלכלה אשר נקרא  באופן רשמי "פרס בנק שוודיה" מוענק מידי שנה ע"י האקדמיה המלכותית השוודית למדעים ושונה משאר הפרסים המוענקים בטקס פרס נובל העובדה שהוא אינו חלק ממורשתו של אלפרד נובל. הפרס מוענק ביוזמת בנק שוודיה החל משנת 1969, אשר במהלכה חגג הבנק את שנת ה-300 להיווסדו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות