אפריקה תחלק 230 מיליון שקל למחזיקי החוב

מחזיקי האג"ח צפויים לקבל בקרוב פירעון קרן וריבית נוסף, לקראת ההכרעה בנוגע לזהות הרכוש של אפריקה לפי ערך של לפחות 1.1 מיליארד שקל
|
(1)
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו

על רקע גיבוש הסדר חוב חדש לחברת {אפריקה}  מדווחת החברה על כוונתה לחלק 230 מיליון שקל למחזיקי האג"ח וכן היא מפרטת את צפי המזומנים החזוי שלה לתקופה של השנתיים הקרובות. 

הדיווח, מגיע בהמשך לדיווח מסוף השבוע אודות אישור הדירקטוריון להתקשרות במתווה ביניים עם מחזיקי האג"ח של החברה - {אפריקה אגח כו} {אפריקה אגח כז} {אפריקה אגח כח} ובדבר ביצוע והשלמת הסכמות בין החברה לבין רשויות המס.

מתווה ביניים הוא שלב שבו במקביל לחלוקה נוספת למחזיקי החוב, נערכים לקראת השלמת ההסדר במסגרת הסדר חוב סופי שבו תתקבל אחת ההצעות של הרוכשים הפוטנציאלים.

במסגרת הדיווח החברה מפרטת את  דו"ח המקורות והשימושים למימון התחייבויותיה:


מהדוח עולה כי לאפריקה מזומנים בסך של 363 מיליון שקל וגם לאחר תשלום מס הכנסה של 71 מיליון שקל, הוצאות שוטפות ופירועונות קרן היא צפויה להישאר עם 234 מיליון שקל לאחר שנה.

זו הסיבה לחלוקת 230 מיליון השקלים. אחרי הכל, אפריקה לא צריכה את המזומנים האלו לפעילות שוטפת, היא עומדת להימכר ומחזיקי החוב מעוניינים להיפגש עם מזומנים כמה שיותר מהר.

לאחר הרכישה/עסקה, צפויה חלוקה נוספת הפעם גדולה יותר. נזכיר כי ההצעות לרכישת אפריקה מסתכמות במעל 1.1 מיליארד שקל (חבילה של מזומנים, מניות ואגרות חוב).
   

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה הם לא ממנים מנהל מקצועי ונציגים בבורד
  המוסדים פראיירים 20/08/2019 13:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תמיד קונים ביוקר ומוכרים בזול
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות