מכה לאלשטיין ובן משה: בית המשפט דחה את בקשתם לאחד כוחות

היום ב-17:30 יתכנסו מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות בכדי לדון בהצעות של המשקיעים לרכישת השליטה במסגרת הסדר חוב
 | 
(3)
אדוארדו אלשטיין, צילום: דרור עינב
בית המשפט המחוזי בת"א מנסה לקצר ככל האפשר את הסאגה הנמשכת בחברת {אידיבי אחזקות}. השופט איתן אורנשטיין דחה את בקשות המשקיעים אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה לאחד כוחות ולהגיש הצעה משותפת. היום תתקיים אספת בכדי לדון ב-4 הצעות שהוגשו לרכישת השליטה בחברה במסגרת הסדר חוב.

בית המשפט: "אם נאפשר הגשת הצעה חדשה, יהיה מקום לאפשר גם לאידיבי אחזקות להגיש הצעה משופרת...הדבר יחייב דחיית שרשרת המהלכים שנקבעו לאישור ההסדר, וזאת תוך פגיעה בציפיה הלגיטימית של הנושים לסיום ההליך". השופט אורנשטיין כבר קבע לפני כן שלא יאפשר הגשת הצעה חדשה.

האג"ח של אידיבי אחזקות נסחרות בטווח של 43-48 אג'

"ח איציק עידן וסלע קולקר מחברת בייקר טילי מעריכים כי ללא השלמת העסקה למכירת כלל : סה"כ השווי לנושי אידיבי אחזקות כולל מזומנים בקופה ותביעות מסתכם ב-1.453 מיליארד שקל לפי הצעת אלשטיין. לעומת זאת, הצעת דנקנר-גרנובסקי שווה 1.167 עד 1.406 מיליארד שקל.

האג"ח של אידיבי אחזקות זינקו בחודשים האחרונים מרמות השפל שהיו בהן. {אידיבי אחז אגח ג}, {אידיבי אחז אגח ד} ו-{אידיבי אחז אגח ה} נסחרות היום בטווח מחירים של 43-48 אג', מחיר המשקף תספורת גדולה לנושים.

ב-5 בדצמבר דיון מכריע בבית המשפט המחוזי בתל-אביב

רו"ח אייל גבאי, שמונה לתפקיד מומחה מטעם בית המשפט ללוות את התהלי, העריך בשבוע שעבר שלהצעת דנקנר-גרנובסקי יתרון על פני שאר ההצעות. הסיבה העיקרית לכך היא רמת הסיכון הנמוכה ביותר בחבירה לנוחי דנקנר.

היום ב-17:30 יתכנסו מחזיקי האג"ח של אידיבי בבית ציוני אמריקה בת"א. ההצבעות של מחזיקי האג"ח כבר החלו והן תימשכנה מספר ימים. בשבוע הבא כל אג"ח יצביע בהצבעה משותפת לכל סדרות האג"ח (כמו שהיה בדלק נדל"ן) וב-5 בדצמבר יתקיים דיון מכריע בבית המשפט המחוזי בת"א.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בדיוק כתבתי מכתב על זה לנציגות, אופציה גם לקחת החברה
  אור ואמת 18/11/2013 15:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בושה של שופט ואיך אנחנו ממנים את רם כספי שיפעל נגדנו ? יש לעורכי הדין חובה פה למען החברה, כלל בעלי המניות (לא רק נוחי), וכמובן לבעלי החוב. הכל פה תפור מראש וכולם שחקנים בתיאטרון דנקנר
  סגור
 • 1.
  לא להתרגש העליון ישנה את ההחלטה
  YL 18/11/2013 14:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טובת הציבור קודמת לנוכל נוחי לכן אם ובמידה ותתקבל הצעה ש משפרת את מאזן הכספי חובתו של השופט לקבל זאת ואף לתת לנוחי הנוכל גם לשפר כל זמן שטובת הציבור עומדת בחזית
  סגור
 • קשה מאד, אחרי ההצבעות והבחירה יהיה קשה לשנות גם לעליון
  אור ואמת 18/11/2013 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך פשוט לקחת את החברה לידיים ואחר כך למכור לכל המרבה במחיר
  סגור