גיורא סרצ'נסקי: "המוסדיים מתקוטטים על כל בדל של פרויקט תשתיות"

"למוסדיים יש עודפי נזילות ענקיים - כל שנה החיסכון לטווח ארוך גדל ב-20 מיליארד שקל ובמקביל צריך למחזר 100 מיליארד שקל"
 |  (1)
גיורא סרצנסקי, צילום: יח"צ
הריבית הנמוכה במשק מעודדת את המשך גל הנפקות האג"ח, אך המוסדיים אינם מסתערים כמו פעם על כל . במסגרת פאנל "תשתיות - מנוע הצמיחה הבא של שוק החוב" בכנס של מידרוג היום סיפרו המוסדיים ונציגי חברות האנרגיה והתשתיות על גיוסי החוב לתחום.

גיורא סרצ'נסקי, מנהל חטיבת ההשקעות של "עמיתים - קרנות הפנסיה הוותיקות", הסביר כי: "למוסדיים יש עודפי נזילות ענקיים - כל שנה החיסכון לטווח ארוך גדל ב-20 מיליארד שקל ובמקביל צריך למחזר 100 מיליארד שקל. המוסדיים מתקוטטים על כל בדל של פרויקט תשתיות - זאת השקעה שמתאימה למוסדיים, אך יש צורך בהגדלת הוודאות. אזכיר שקידוח 'תמר' מומן בהתחלה רק על ידי הבנקים בגלל רמת הסיכון וחוסר הוודאות".

יוסי גבורה מקבוצת דלק, הסביר מדוע מרבית האשראי לפעילות חיפוש ופיתוח 'תמר, ו'לויתן' הגיעו מגופים פיננסים זרים: "תגלית תמר הייתה בינואר 2009 והגופים בישראל עדיין לא צברו די ניסיון כדי לתת מספיק אשראי לתעשייה".

מאז 2009 המוסדיים וכלל הציבור הגדילו משמעותית את חשיפתם לתחום האנרגיה. מתחילת השנה תחום האנרגיה היה חלק מחגיגת הנפקת האג"ח -
מנתוני מעלות S&P עולה כי במחצית הראשונה של 2013 גויסו בשוק האג"ח כ-19 מיליארד, גידול חד של כ-24% בהשוואה למחצית השניה של 2012.

מרבית גיוסי החוב הם לתחום הנדל"ן והתשתיות. ירון קסטנבאום, שותף מנהל של קרן תשתיות ישראל, אמר כי: "כשסביבת הריבית תשתנה יהיה מעבר לשוק האג"ח. זאת השקעה סולידית יחסית גם עם נמוכה יחסית".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתקוטטים על תגליות שמפיקות נפט בפועל, כמו במגד 5 ויתר
  אינני רואה למשל שהם 26/06/2013 22:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקידוחים הנבחנים שם. מדוע?
  סגור