יוצאת לדרך; בזק והוט ימכרו את התשתיות הנייחות שלהן לשאר חברות התקשורת

רפורמת השוק הסיטונאי אשר מאמצת את מסקנות ועדת חייק מתחילה. שר התקשורת משה כחלון: "המהלך יאפשר לצרכן לקבל את כל השירותים מספק אחד, דבר שיביא להוזלת המחירים בצורה משמעותית"
|
(7)
משה כחלון

משרד התקשורת מפרסם היום את מסמך המדיניות הסופי של שר התקשורת, משה כחלון, בנושא הרחבת התחרות בתחום התקשורת הנייחת – שוק סיטונאי. הדו"ח שבא בעקבות הרפורמה בסלולר מאמץ את עיקר המלצות ועדת חייק.

הרפורמה נועדה לעודד את התחרות בשוק הנייח. במסגרת הרפורמה חברות בזק -2.66% בזק 256 -2.66% בזק בסיס:263 פתיחה:258.1 גבוה:259.3 נמוך:252.1 תמורה:17,672,535 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו{הוט} יחויבו למכור את התשתיות הנייחות שלהן לשאר חברות התקשורת שתוכלנה לספק גם הן טלפוניה ואינטרנט. שירותים כ-Bitstream Access, החכרת מקטעי גישה (פירוק למקטעים), החכרת סיבים אפלים, החכרת קנים ושירותי תמסורת ("השירותים הסיטונאיים"), ינתנו לבעלי רישיונות התקשורת, כדוגמת 012 סמייל, נטוויז'ן למשל, וזאת על בסיס תנאים בלתי מפלים.

בזק והוט טלקום תפרסמנה לכל באופן שקוף וברור הצעת מדף שתוצע לכל דורש באופן שוויוני קטן או גדול ואשר תכלול את ההסכמים שנחתמו וכן תנאים ומחירים לאספקת שירותים סיטונאיים שלא יכללו בהסכמים אלה.

נציין כי בנוסף אם יתברר כי ההסכמים והצעות המדף כוללים תנאים לא סבירים שעלולים לפגוע בתחרות ובציבור או בעניינו של ספק שירותים, יתערב בכך שר התקשורת ויקבע זאת בעצמו. מועד התערבות השר – לאחר שנחתם הסכם וגם אם לא נחתם - בתוך 6 חודשים מפרסום מסמך זה. השר יתערב גם במקרה שהמחירים שיקבעו מעלים חשש לפגיעה בתחרות.

עם התבססות השוק הסיטונאי תבוטל ההפרדה המבנית בין בזק לבזק בינלאומי והוט והוט נט ובכך תבוטל הכפילות שבה צרכן משלם תשלום נפרד לספק תשתיות ולספק אינטרנט. ההפרדה תבוטל בתוך תשעה חודשים מפרסום הצעת המדף אלא אם סבור משרד התקשורת שביטולה עלול לגרום לפגיעה ניכרת בתחרות או בעניינו של הציבור.

בתוך 6 חודשים מפרסום הצעת המדף על ידי חברת בזק יפעל שר התקשורת לשינוי שיטת הפיקוח על תעריפי חברת בזק כך שהפיקוח ייעשה על ידי קביעת תעריף מרבי. יפורסם שימוע בעניין פריקות שידורי הטלויזיה בסלי השירותים של חברת "הוט" (הטריפל).

שר התקשורת, משה כחלון, התייחסות לרפורמה שיוצאת לדרך: "המהלך ימנע את טרטור הצרכן בין ספק הגישה לאינטרנט לבין ספק התשתית ויאפשר לצרכן לקבל את כל השירותים מספק אחד, דבר שיביא להוזלת המחירים בצורה משמעותית".

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כל הכבוד לשר (ל"ת)
  משו 02/05/2012 18:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בזק בינלאומי
  יוסי גלים גלרי דענתי 02/05/2012 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה שבפרסומיה מובילה בתקשורת וראה זה פלא ,שבעידן מושלם זה הלקוח שממתין לתשובתכם ממתין יותר מחצי שעה , להוביל בעולם העסקים זה לא תקשורת קלוקלת וחיובים שלא צריכים לחייב לקוחות ולגרום ללקוחותכם נזקים , אתם חברה לא תקינה ... ואת זה צריך לבדוק בבתי המשפט ובכנסת ישראל.אתם חברה שמוחקת את ההודעות והתלונות של לקוחותיכם כפי שמחקתם את ההודעה שלי מהיומיים האחרונים (שלא יפסקו). ראה זה פלא אתם משאירים את ההודעות היזומות ואת ההודעות בגין חלוקת הבובות שאתם מחלקים מגזלת הכספים שאתם מבצעים מלקוחותיכם .רק בחודש האחרון קיבלתם יותר מ100- תלונות מלקוחותכם ששמם שמור עמי כדוגמה-(טל רפאל, עושר אלון, מיטל צדוק,רוני הלוי,יצחקי,ארן,מיכאל ויצמן,יאיר מור,רובין מרדי,גרין,חנה קאלמיס,שי לב ,גולדנברג-מדמון,רפאל מנלצר,יצחק סני,אביאד קידרון אופר שפירה,מור שוורץ,צבי שוורץ,רויטל,ליאור,יורם,מיכאל שטיימן, יובל זיידנר, אופיר לוי,גאי קפלאן אדי אמרם, סיון משה מירב גוטמן שרית שמיר יעקב חגג,עידן קוגמן,ליאור מושקוביץ נתנאל תורגמן תום,עמית פז,ארבל לוי,סמי לב, אריאל,שי אפק עמית פרץ,תומר מנצור זיו, סרגיו דניאל אופיר בן אמו,מתן לוי, אתי ,עמית אלפר , עדן בן הרוש, ועוד ועוד.... ) וזאות רק חלק מהחודש האחרון, וראה פלא את רובם לא תראו תראהו רק את מרבית הבובות ! אתם לא פותרים את הבעיות של הגזלה אולי את הקטנות שבהם וחבל חבל אין לכם זכות קיום בקצב הזה של המתלוננים חברתכם תיסגר! אני מקווה שרבים יפעלו כפי שפעלתי בדרישה משר התקשורת מר כחלון לבדוק את תלונות לקוחותיכם. שלא באים על פיתרונם!!!בושה של חברה!... חברה שעובדיה נשחקים ועוזבים מרוב הטיפול הקלוקל שהחברה יוצרת הן בגין בעיות בתקשורת והן בגין חיובי יתר!!! (מתלוננים חדשים ההצטרפו-דורון ביטון,הויה קרון,בת אל נגרין,מאור סיטון, שלמה בן ארי,ברק בורנשטיין,אושר אלון,רובין הרדי,עדן בן הרוש,עמית הלפרת, ועוד ועוד...).
  סגור
 • חיובי יתר
  דנה 03/05/2012 10:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם דרשו ממני חיובי יתר, שבנגוד להסכם ביננו, ואני התנתקתי מהם, ברוך השם. לפני מספר שנים כששילמתי בכרטיס אשראי הם לקחו ממני כמה מאות שח יתר. בגגל ההתנהלויוףת האלה של חבורות אין לי מזגן , אין לי טלויזיה, כי נכנסו לי לכיס ללא רשותי והתקינו לי טלויזיה מקולקלת. אני מחכה כבר להסדר החדש שלא יטפלו במחשב קטן אחד 2 חברות.
  סגור
 • תגיד לי השתגעת
  מבין עניין 02/05/2012 23:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה המגילה הזו?????????????
  סגור
 • לא שגעון ולא בובון אתה עוד תגובה מתעם
  לא מבין כלום 03/05/2012 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה הזו מחייבת ללא בסיס ומרמה את לקוחותיה וגם אחרים מתוך מחשבה קלוקלת שאלה של מבינים ואלה שלא מסוגלים להתמודד ישלמו . הגיע הזמן כבר מזמן שהחוק יקח חברות כאלה לדין וידון את מנהליהן בכל חומרת הדין למאסרים עם עבודות כפיה בחציבת סלעים עד תום הכוחות את כולם כדי שאף אחד בעתיד לא יעז אפילו להרהר באפשרות לרמות את הציבור ולצאת מזה בחיים.
  סגור
 • טען עוד
 • 2.
  לא כתבו מתי זה מתחיל..... (ל"ת)
  גיל 02/05/2012 16:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מאחר ותשתית בזק טובה מהוט - בזק תיקח
  אבי 02/05/2012 16:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מהוט הרבה לקוחות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות