אליום מדיקל רוכשת חברה הפועלת בשוק שהיקפו 800 מ' ד' בשנה

החברה הנרכשת בעסקת מניות ומזומן, גארדיה, עוסקת בפיתוח וייצור מערכת הגנה מפני קרישים ותסחיפים הנוצרים במהלך צנתורים, ויש לה אישור לשיווק באירופה
 | 
(1)
(קרדיט: Getty Images Israel)
חברת אליום מדיקל +1.78% אליום מדיקל 57.2 +1.78% אליום מדיקל בסיס:56.2 פתיחה:56.2 גבוה:58.3 נמוך:55.2 תמורה:88,154 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הנסחרת בבורסה בת"א דיווחה היום (ב') על רכישתה של חברת גרדיה מדיקל שבשליטת קרן ההון סיכון מדיקה ומיזוגה לתוך פעילות אליום מדיקל. העסקה תתבצע כעסקת מזומן ומניות. בעקבות העסקה תהפוך אליום לחברת מכשור רפואי מתמחה בתחום הטכנולוגיה הזעיר פולשנית בעלת 3 קווי מוצרים.

נציין כי מתחילת השנה רשמה מניית אליום עלייה של 12.25% ועל פי דוחותיה ברבעון השלישי של 2011 עמד היקף המזומנים של אליום על כ–32.2 מיליון שקלים והונה העצמי עמד על כ–76.9 מיליון שקלים. על פי הודעת החברה "אלו ישמשו לקידום החברה הממוזגת בכלל וגרדיה בפרט".

עיקרי ההסכם כוללים את הפיכתה של גרדיה לחברת בת בבעלות מלאה של אליום. בתמורה, במועד סגירת העסקה וכן בעתיד, בהתקיים אבני דרך שנקבעו בהסכם, תבוצע הקצאה של 22.7 מיליון מניות של אליום לבעלי המניות בקרן ההון סיכון מדיקה, כמו כן יוקצו 330 אלף אופציות למניות אליום ובנוסף תשלם החברה כ-2.7 מיליון דולר במזומן לבעלי מניות גרדיה. כך שלאחר ההסכם תחזיק אליום ב-100% מהון המניות של גרדיה, ומדיקה תחזיק בכ-11.35% מאליום (כ-10.38% בדילול מלא) בכפוף לאבני הדרך הקבועות בהסכם. אליום גם מתחייבת להשקיע 3.5 מיליון דולר בחברה וכ-2 מיליון דולר נוספים בהתאם לשיקולי אליום.

בנוסף, אליום מבטיחה את המשך פיתוח מוצרי גארדיה, העוסקת בפיתוח וייצור מערכת הגנה מפני קרישים ותסחיפים הנוצרים במהלך צנתורים, אשר קיבלה אישור לשיווק באירופה (CE Mark). היקף השוק של גרדיה היום הוא 800 מיליון דולר בשנה.

לדברי אלעד נגר, יו"ר אליום מהווה המהלך "מימוש האסטרטגיה העסקית של החברה לשימוש במנוף התפעולי והפיננסי שלה להרחיב את השווקים אליהם היא פונה. גרדיה היא נכס סינרגטי בעל פוטנציאל משמעותי - מדובר בחברה בעלת טכנולוגיה ייחודית ותוצאות קליניות מצוינות".

ד"ר אהוד גלר, יו"ר גרדיה: " המהלך מאפשר לבעלי המניות של גרדיה החזקה בחברה ציבורית איכותית המחזיקה בקווי מוצרים נוספים בתחום המכשור רפואי וכן את המימון הדרוש לקידום פעילותה של גרדיה. קרן מדיקה, שייסדה את גרדיה, רשמה בעבר הצפות ערך מרשימות לחברות אותן הקימה וייסדה. הקרן תמכה בגרדיה לאורך כל הדרך תוך מחויבות להצלחתה ומתן תמיכה פיננסית ועסקית, וממשיכה להיות מחויבת לחברה והובלתה קדימה באמצעות מעורבות ניהולית בחברת אליום."

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עיסקה מדהימה
  גביל 30/01/2012 16:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קנו חברה פצצה במחיר צחוק מוסיף שווי למניה לפחות 100
  סגור