ההשתלטות הסינית הענקית חוטפת אש מכיוון ארה"ב

 |  (4)
הסינים משתלטים
ההשתלטות הסינית הגדולה בהיסטוריה על חברה זרה חוטפת אש מכיוון ארה"ב. החברה הממשלתית הסינית- ChemChina הכריזה בחודש שעבר על עסקת ענק בשווי 43 מיליארד דולר לקניית חברת Syngenta (סימול: SYT), חברת ענק העוסקת בזרעים ובחומרי הדברה. הרכישה המתוכננת הדליקה נורה אדומה בארה"ב, היכן שחברת סיינג'נטה מספקת סחורה לחוות חקלאיות ומנהלת מתקני מחקר וייצור.
הסנטור צ'ק גרסלי (Chuck Grassley) של מדינת איווה (Iowa), שהיינה מדינת מפתח בחקלאות האמריקנית, אמר כי הוא מודאג מהרכישה כיוון שהמיזוג עשוי להשפיע על הבטחת איכות המזון וחלוקתו ומכיוון שענפי המזון והחקלאות הינם חלק מהתשתית הקריטית של האומה. בנוסף הוא טוען כי המיזוג יכול לייצר ניגוד אינטרסים, כאשר הממשלה הסינית תהיה אחראית גם על פיקוח המוצרים הביוטכנולוגיים וגם על החברה שמייצרת אותם.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
שר החקלאות האמריקני, תום וילסק (Tom Vilsack) כבר הביע ספקות לגבי העסקה בטענה שסין מונעת מהתפתחותם של מוצרים ביוטכנולוגיים של חברות זרות. הוא מוסיף כי הוא צופה מקרוב על הדרך בה ממשלת סין מתייחסת לביוטכנולוגייה וחידושים ומונעת את התפתחותם, הרבה פעמים שלא על בסיס מדעי אלא על בסיס פוליטי. 
ChemChina אשר הוקמה לפני 12 שנה מאיחוד של מספר חברות ממשלתיות, לא נענו באופן מיידי לבקשה לתגובה. שתי החברות יבקשו אישור מהוועדה להשקעות זרות בארה"ב, שזהו הגוף המפקח בהנהלתו של משרד האוצר האמריקני, שהוא האחראי למתן אישורים על מכירות של חברות אמריקניות למשקיעים זרים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  תמיד עושה בחירה הכי גרועה שאפשר
  ביבי 25/03/2016 09:18
  הגב לתגובה זו
  3 1
  נראה אותו מוכר בזול את כיל לסינים. כי פוטאש רק מחכה להתאוששות ותמכור את המניות שלה בכיל . ואז היחידים שיסכימו לקנות הם הסינים ועוד בזול. או שביבי יאריך לעידן עופר את הזיכיון . עד אז כיל תקועה . אפשרות נוספת להביא יזם ולסבסד אותו כמו שעשה הגאון כחלון עם גולן טלקום העיקר להישרד בכסא ולהמיט שואה על הכלכלה בדרך. תזכרו את זה.
  סגור
 • 2.
  שיקנו את כיל
  אזרח חופשי 25/03/2016 08:00
  הגב לתגובה זו
  4 0
  המניה בגסיסה עובדת על חמצן חירום. המניה נהרסה ע"י הממשלה.אולי הסינים יצילו
  סגור
 • הצבור שכח את נימוקי לפיד הכושל לאי מכירת כיל
  זכרון הצבור קצר 25/03/2016 11:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אמר שלא מוכרים אוצרות טבע לזרים. והפופוליזים שלו עבד כי אף אחד לא העמיד את הצבור בפני העובדות הנכונות. מצד אחד הנימוק שלו היה לא למכור לזרים ומצד שני כעת בלי שום בעיה כולם כותבים על תום הזכיון לעידן עופר ו.... מכרז בינלאומי המסקנה היא שהצבור ממש מטומטם ובעל זכרון של נמלה אם אסור למכור לזרים אז למה הם רוצים מכרז בינלאומי ולמה הם לא מכרו לידידת ישראל קנדה. הפופוליזים גרם הרבה נזקים לצבור. ממשלה של חזירים בולשביקים שרק רוצים להישרד בשלטון וביבי אשם בזה . לבסוף הוא פיטר את לפיד בגלל מעמ 0 בטענה של אפליה נגד הצבור. אבל כחלון עושה יותר גרוע גם מסבסד מכספי הצבור וגם משפיל את העם בהגרלה שבועית במצרים כבר הם היו בכלוב ברזל בדרך למשפט . רק פה אזרחים דבילים
  סגור
 • 1.
  הקפיטליזם יפול. חזק לידי טכנוכרטומעתיקים (ל"ת)
  מתעוררים מאוחר 24/03/2016 20:57
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור