שוק המטבעות: המדריך לטרמפיסט בשוק המט"ח-חלק ב'

המטבעות האירופאים בקרב הורדות ידיים כנגד הדולר האמריקאי-כרגע תיקו!
|
שוק המטבעות: המדריך לטרמפיסט בשוק המט"ח-חלק ב'

"תרחיש 2: במידה ונראה בלימה וקונים פרו אירופאים יחזרו לרכוש יורו ושטרלינג ברמות גבוהות יותר מהשפל האחרון. אז יהיה ניתן להסיק שסביר והתיקון הסתיים ויש סיכוי לנקודת מפנה ומהלך מהיר וחד של התחזקות האירופאים. במקרה זה לקנות אירופאים ולמכור דולר יהיה הצעד הנבון... אגב כדאי לזכור ששווקים פיננסים נעים כעדר כבשים ובמידה והאירופאים ימשיכו להיחלש והדולר להתחזק צפויים אנו לראות ירידות חדות גם בבורסות המניות בעולם. במידה וההיפך יקרה צפויים הבורסות להגיב חזק ולטפס מעלה. בקיצור ימים קריטיים להמשך". ציטוט מהסקירה מתאריך 29.08.07

שוק המטבעות נמצא בעמדת המתנה. בשבוע שעבר העלנו 2 תרחישים שסביר ואחד מהם יתממש. סוחר נבון לא מנסה להמר או לחזות את העתיד אלה להגיב על פי מה שהמטבעות עושים בפועל. גם אם הדבר אומר לקנות בשערים גבוהים יותר ולא "לתפוס" את התחתית כמו שהסוחר הממוצע, זה שמפסיד קבוע מנסה לעשות פעם אחר פעם.

אז נכון לעכשיו נראה שתרחיש מספר 2 מתממש ולכן נפעל על פי הנחת עבודה שהתיקון בקרב המטבעות האירופאים נבלם, הגענו לתחתית וזה רק עניין של זמן ותזמון נכון עד שמגמת העלייה תחזור ובכוחות מחודשים. אז צפויים אנו לראות את האירופאים מכים בדולר ומשייטים ברמות גבוהות מהשיאים האחרונים אליהם הגיעו טרום התיקון.

אם ננתח את מגמות היורו והשטרלינג כנגד הדולר על מנת לתזמן כניסה ברמת סיכון נמוכה נוכל לקבוע שהמגמה הראשית עודנה בוודאות עליה. המגמה המשנית עודנה ירידה ונדרשים עוד כשבועיים על מנת לקבוע בוודאות שאכן הגל שמתפתח יציב וחזק. כן כן חברה,במיוחד בשוק המט"ח הסבלנות היא הנשק של החזק.

בגלל המנופים הגבוהים (מסחר מבוסס בטחונות) אין מקום לטעויות ולא ניתן להסתער על השוק עם נשק לשטח פתוח ופשוט "לרסס". יש צורך לעבוד ממוקד תוך שליטה ברגש –בקיצור צלף,ירייה אחת טובה ומדויקת תעשה את העבודה. לאחר שהמגמה המשנית תסתנכרן עם הראשית ננתח את המינורית ונעדכן לגבי תזמון לכניסה, בתנאי כמובן שהמומנטום יהיה חזק ושאר האינדיקאטורים יאשרו את חוזקה של המגמה.

רמת המבחן הקרובה בשטרלינג עומדת על 2.0250. פריצת מעלה בעוצמה תתפרש כצעד חיובי בדרך להתבססות הגל הבא למרות שידרשו עוד מבחנים נוספים. אגב, כששאלו את הברון רוטשילד כיצד מצליח כל כך בשוק ההון ענה שהוא תמיד נכנס מאוחר ויוצא מוקדם. אם זה טוב לברון זה גם טוב בשבילנו.

מבחינת נתונים כלכליים אשר יכולים לשמש טריגר למהלך. ביום שישי 07.09, 15:30 שעון ישראל צפוי להתפרסם בארה"ב מספר המועסקים-Non-Farm Payroll. דו"ח התעסוקה מורכב למעשה משני דו"חות שונים המשקפים סקרים שונים. שני הדו"חות מודדים את רמות התעסוקה, אך מזווית שונה. שני הדו"חות נחשבים למשמעותיים מאוד בהערכת הפעילות העסקית.
הצפי במקרה הנוכחי לפחות על הנייר חיובי לדולר האמריקאי ועומד על 115,000 משרות חדשות בניגוד ל 92,000 בחודש שעבר.

לסיכום

הייתי אומר שגם נכון לסקירה זו עדין מוקדם להיכנס לעסקאות ארוכות טווח מכוון שתמיד יש סיכוי למכת נגד, כזו שמוחקת את ה"ידיים החלשות" לפני המהלך הגדול. ולכן עד לשבוע הבא לפחות עסקאות תוך יומיות שיפתחו ויסגרו באותו יום יהיו הצעד החכם.

כמה טיפים לסוחרים התוך יומיים המתחילים:

תשתדלו לא לסחור לפני 09:30 בבוקר. תנו לשוק להסתדר ולכסף להתחיל לזרום ואז תוכלו לזהות את הכיוון ביתר קלות. אל תנסו לקפוץ ראשונים בשביל לנסות לתפוס עוד פיפס או שניים. תנו לאחרים להסתכן במקומכם וכנסו ברמת סיכון נמוכה יותר. בנוסף אל תקפצו בין טווחי זמן שונים אלה תיצמדו לאחד- הטוב ביותר למסחר תוך יומי הוא 10 דק לעמודה. וכמובן חשוב לתכנן את יום המסחר מבעוד מועד ולא לקום ב-10:00 בבוקר ועם קפה ביד אחת ועיתון ביד השנייה כשאתם חצי רדומים ולנסות להוציא כסף מהשוק. זה לא ילך!

*הערה קטנה לסיום. ניתוח מטבעות אלה אינו בגדר המלצה לפעולה כלשהי. סוחר ללא ידע או אסטרטגיית מסחר ברורה הכוללת מיקום הוראות לבלימת הפסד, מוטב שיתייעץ עם גורם מוסמך לפני ביצוע פעולה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות