מה עשו מנהלי התיקים בחודש מרץ?

בחודש החולף נרשמה תשואה שלילית במדדי המניות המקומיים, מנהלי התיקים הקטינו את שיעור החשיפה למניות בישראל כנגד הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי
|
(1)
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock
חודש מרץ סגר את הרבעון הראשון של 2019 במגמה מעורבת, כאשר מדדי המניות המקומיים סיימו את החודש בתשואה שלילית ואילו מדדי המניות המרכזיים בחו"ל סגרו חודש נוסף של עליות. מדדי האג"ח בארץ ובעולם המשיכו להיות חיוביים וסוגרים את הפערים מהירידות שחלו ברבעון האחרון של 2018. בחודש מרץ, מנהלי התיקים הקטינו את שיעור החשיפה למניות בארץ כנגד הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי. 
תיקי השקעות בחשיפה מנייתית בינונית (20%) הציגו את התשואות הגבוהות ביותר בחודש מרץ אולם ב-12 החודשים האחרונים נותרה התשואה הגבוהה ביותר בתיקים בחשיפה מנייתית גבוהה. התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה של כ-0.61% בחודש מרץ, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה של כ-0.62%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה של כ-0.59% ועברו לתשואה חיובית של כ-1.09% בשנה החולפת, לעומת תשואה שנתית שלילית (אפסית) שנרשמה בחודש הקודם (לכתבה המלאה).
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מאמינים בממשלה: מנהלי התיקים הגדילו חשיפה לאג"ח ממשלתי
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות בחודש מרץ, היו הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי הצמוד בכ-9.3%% והשקלי בכ-3.2%, כנגד ירידה של כ-3.3% ברכיב המניות בישראל וירידה של כ-4.6% במזומנים.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש מרץ, היו דווקא הגדלת רכיב המזומן בכ-8.3%, ובדומה לתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית גבוהה, הגדלת רכיב האג"ח הממשלתי הצמוד והשקלי בכ-3.9% ובכ-1.6% בהתאמה, כנגד הקטנת רכיב המניות בארץ בכ-2.7% והקטנת החשיפה לאג"ח קונצרני (צמוד ושקלי) בכ-0.9% כ"א.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הערה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי מדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי פיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרח את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בדוח השנתי אנליסט חייבה דמי ניהול+הוצאות ניהול!
  המום 10/04/2019 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בד"ח השנתי של הקופה שלה לשנת 2018 חברת אנליסט חייבה דמי ניהול מחיסכון +הוצאות ניהול השקעות האם זה חוקי? האם הממונה על שוק ההון יודע על התרגיל הזה?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות