עידן אזולאי: "ריבית בנק ישראל לא צפויה לעלות בעתיד הנראה לעין"

כך אומר מנהל ההשקעות הראשי של אפסילון במסגרת סקירה מיוחדת של בית ההשקעות. "ממליצים על החזקה במניות אמריקניות ע"פ ישראליות"
 |  (3)
עידן אזולאי, צילום: Bizportal
"הריבית בישראל לא תעלה בעתיד הנראה לעין", כך סבור עידן אזולאי, מנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות אפסילון על רקע ההאטה בשיעור הצמיחה במשק הישראלי. לדבריו, היות ותחזית הצמיחה של עומדת על 2.5% ללא הגז, הרי ש"בפעם הראשונה מזה שנים רבות (שמונה ליתר דיוק) הצמיחה בארה"ב, ששיעורה החזוי עומד על 2.7%, עולה על זו של ישראל".

משכך, לדעתו של אזולאי, אם הריבית לא תעלה בשל קצב הצמיחה היורד, אזי גם אין צידוק לעקום התלול. לשיטתו, " של תיק ממשלתי שקלי צריך לעמוד על רמה שבין כארבע לחמש שנים. המח"מ של החלק הממשלתי הצמוד נותר כחמש שנים. בהמשך לכך, המרווחים של האפיק הקונצרני נמוכים בפרספקטיבה היסטורית, אולם לאור הנ"ל אנו מעריכים שימשיכו לנוע בטווח מחירים צר".

מנהל ההשקעות הראשי באפסילון מתמקד בשונות בין השוק האמריקני למקבילו הישראלי, שמאפשרת למשקיעים לחזור להיות בררנים ולהפעיל סלקטיביות. כך, בעוד שהמשק האמריקני מציג נתוני מאקרו חיוביים המעידים על התאוששות כלכלית, המשק הישראלי מציג תמונה הפוכה לגמרי של האטה כלכלית. מדד אמון הצרכנים של הלמ"ס, כמו גם סקרה הערכות העסקים, יש בהם כדי להעיד על פגיעה ברמת הביטחון הכלכלי של הצרכן הישראלי.

מתוך כך, אזולאי נוטה להעדיף השקעה בשוק האמריקני ע"פ זה הישראלי. לדבריו, "מניות שמרבית פעילותן במשק המקומי יתקשו להציג צמיחה. לעומתן, חברות אמריקניות ימשכו להינת ממגמות המאקרו החיוביות, ולפיכך "אנו מותירים את הפילוח בתיק המנייתי ביחס של 1/3-2/3 לטובת השוק בארה"ב".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שכחת דבר קטן
  דני 14/07/2013 09:21
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הריבית בארה"ב תעלה ואז הכסף יברח מהארץ לחול = לחץ למכירת דולרים שיוריד את הדולר ל 3 שח אלא אם יעלו ריבית. ואז מה יעשו היצואנים?
  סגור
 • 1.
  תמונה
  י. 14/07/2013 08:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אנא שנו את התמונה
  סגור
 • הכל בסדר: בתמונה עידן אזולאי לפני שינוי מין (ל"ת)
  ירושלמי 14/07/2013 09:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור