הראל פיננסים: "ביצועי האג"ח הממשלתי הארוך מפתיעים", מה ההמלצות?

במחלקת המחקר של הראל מוסיפים להמליץ על חשיפה לאג"ח במח"מ קצר עד בינוני, ומאמינים גם בהמשך המגמה החיובית בקונצרני
|
סוחרים
עם פתיחת שבוע מסחר נוסף חוזרים במחלקת המחקר של הראל פיננסים על המלצותיהם לתיק ההשקעות. באפיק המנייתי מציינים האנליסטים את עונת הדוחות בארה"ב שמפתיעה לטובה עד כה, ובגזרת האג"ח מציינים לחיוב את ביצועי האג"ח הממשלתיות הארוכות מתחילת השנה, אך ממשיכים להמליץ על קצר עד בינוני.

"החמרת המתיחות בזירת רוסיה-אוקראינה נתנה אותותיה בשווקים במיוחד ביום שישי, אך למרות הירידות החזקות במועד זה – רוב השווקים החזיקו מעמד בשבוע החולף", מציינים בהראל. "למרות התנודתיות והחששות מההתפתחויות בגזרת אוקראינה, ההמלצות הבסיסיות שלנו עדיין בעינן. ארה"ב עדיין מהווה את מרכז התיק בחו"ל, ואחריה אירופה, כאשר שוב הצפיות הגדלות להרחבה כמותית שם ישחקו לטובת שוקי המניות".

בארה"ב עונת הדוחות מפתיעה עד כה לטובה, ובהראל מציינים במיוחד את מניות סקטור האנרגיה, שנהנות מעלייה בניצול כושר הייצור של המזקקות הגדולות ודוחות כספיים טובים מהצפוי. "גם אחרי העליות הסקטור נסחר במכפיל עתידי של 14.2 לעומת מכפיל ממוצע של 17.8 במדד S&P500, כך שנראה שכסף עשוי להמשיך לזרום לשם", מוסיפים בהראל.

האפיק הסולידי

"אין ספק כי הביצועים של האג"ח הממשלתי הארוך מפתיעים", אומרים בהראל. "אך בהתחשב בירידת התשואות ובמיוחד בהינתן העובדה שבחודשיים האחרונים הן נעות בטווח צר יחסית, מגבירה שוב את הערכתנו כי רמת הסיכון בהן עלתה".

"לפיכך, למרות רווחי ההון בחלק הארוך של העקום, אנו ממשיכים להמליץ להעדיף מח"מ קצר-בינוני בתיק ההשקעות. כאשר בוחנים את מכלול תיק האג"ח שלנו העובדה שיש בו קונצרני ומניות מחפה על המח"מ היותר קצר ולהערכתנו גם מקטינה את הסיכון בתיק", מוסיפים במחלקת המחקר.

באפיק הקונצרני מציינים האנליסטים את ירידת המרווח בין האג"ח בדירוג BBB במח"מ ארוך לבין האג"ח הממשלתי ל-1.25% - קרוב לשפל כל הזמנים. "הביצועים החזקים של האג"חים בדירוגים הנמוכים בולטים בכל השווקים. אגח ממשלת ברזיל ל-10 שנים, למשל, המדורג BBB, הניב למשקיעים של 8%-9% מתחילת השנה. באג"חים במח"מ ארוך יותר התשואות היו גבוהות יותר".

בהראל מוסיפים כי "גם בשוק המקומי בולטים הדירוגים הבינוניים והנמוכים. החודש בלטו במיוחד אג"חים בקבוצת ה-A ובקבוצת ה-BBB , שרשמו את הירידה החדה ביותר במרווחים מעל ממשלתי. במידה רבה, הירידה הזו נובעת גם מהירידה בתשואות האג"ח הממשלתי ולא רק הירידה בתשואות הקונצרני".

הערכת מחלקת המחקר היא שהמגמה החיובית באפיק זה תמשך בזמן הקרוב, והם אינם ממליתים לשנות פוזיציה.

חלוקת תיק האג"ח המומלץ לפי הראל היא כזאת - 30% לאג"ח ממשלתי שקלי, 30% לאג"ח ממשלתי צמוד, 35% לאפיק הקונצרני ועוד 5% לאג"ח חו"ל או מטבע חוץ.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות