הסדר החוב בחבס: בנק ING ממליץ על המתווה החדש של אספן גרופ

הבנק ההולנדי צופה כי תהיה השפעה חיובית על מניות NSI, חברת הריט ההולנדית המוחזקת על ידי חבס
 | 
הרצל חבס
חברת אספן גרופ -0.76% אספן גרופ 696.6 -0.76% אספן גרופ בסיס:701.9 פתיחה:701.9 גבוה:701.9 נמוך:692.8 תמורה:135,193 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הציעה ביום א' למחזיקי אגרות החוב של חברת {חבס} המצויה במשבר הסדר חוב מתוקן לפיו חבס תהפוך לשלד בורסאי שמחזיק 74% מניות חבס סטאר. עם השלמת ההסכם, יוקצו לאספן 51% ממניות החברה ולמחזיקי אגרות החוב יוקצו 49% ממניות החברה. אספן תעביר בתמורה להקצאה, הלוואה בהיקף של 70 מיליון שקל ומיליון אירו.

בנק ING, אחד משלושת הבנקים הגדולים בהולנד, הבנק צופה כי תהיה השפעה חיובית על מניות NSI , קרן הריט ההולנדית המוחזקת על ידי חבס, עם העברת הבעלות לאספן. לדעתו, אם מחזיקי האג"ח ידחו את ההצעה החדשה (המתוקנת) יתחיל, כנראה, סיבוב חדש של הצעות על נכסי חבס השקעות, שעלול לגרום לתנודתיות במחיר המניה.

הבנק מצהיר, כי הוא מעדיף את אספן כבעלים החדשים של NSI ולדעתו זה ייתן יציבות וודאות לבעלי המניות שנשארו של NSI גם מאחר שאספן הצהירה את מחויבותה לטווח ארוך .

מניית חבס נסחרת במחיר המשקף לחברה שווי של כ-7 מיליון שקל בלבד, לעומת שווי של 530 מיליון שקל בתחילת 2010. שתי סדרות האג"ח: {חבס אגח 12} ו{חבס אגח 4} נסחרות בתשואת זבל לאחר שלא קיבלו תשלומים מחודש מארס השנה.

מאחורי הרצל חבס מספר הצלחות בישראל שהבולטות יותר הן: מגדל Yoo ומגדל רוטשילד 1 בת"א. אלא שחבס החליט לפרוץ לחו"ל בתחום של נדל"ן מניב בהשקעת ענק בקרן ריט הולנדית בשם NSI.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה