סוכנות הדירוג S&P חתכה את דירוג האשראי של בריטניה

 |  (2)
השפעות ה-Brexit
סוכנות הדירוג S&P הודיעה כי היא חתכה את דירוג האשראי של בריטניה ל-"AA" מדירוג של "AAA". ב-S&P ציינו את תוצאות משאל העם בבריטניה בהחלטת הורדת דירוג האשראי. בהודעה לתקשורת, נמסר מ-S&P כי "לדעתנו, תוצאה זו היא אירוע מכונן, ותוביל למדיניות פחות אפקטיבית, צפויה, ויציבה בבריטניה".
ב-S&P הביעו חשש מכך שקולות רבים מצפון אירלנד ומסקוטלד קראו להישארות בריטניה באיחוד האירופי ושהדבר עלול ליצור "סוגיות חוקתיות רחבות יותר עבור המדינה כולה".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הורדת דירוג האשראי ל-"AA" מהווה ירידה של שני נוטצ' בעבור בריטניה, בזמן שסכונות הדירוג הציבה את אופק הדירוג על שלילי, איתות לכך שייתכן כי הדירוג ייחתך שוב בעתיד. תחזית הדירוג משקפת את הסיכונים הכלכליים, ביצועים כספיים וחיצוניים, ואת תפקידו של השטרלינג כמטבע רזרבה, כמו גם סיכונים בהיתכנות משאל עם לעצמאותה של סקוטלנד.
בריטניה הצביעה ביום שישי האחרון בהפרש של מעל מליון קולות לטובת עזיבת האיחוד האירופי, אירוע שכונה Brexit. בשוקי המניות ראו הפסדים משמעותיים עם פרסום תוצאות המשאל, ושערי חליפין התנדנדו בפראות. ובכל זאת, נותר לראות מה יהיו השלכות הברקזיט בהמשך - או אפילו אם ארוע זה בכלל יתרחש בפועל.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מפחיד שפנים. הבנקאות האמריקאית נותנת ציונים טובים רק
  שמטוב 28/06/2016 03:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למי שמשרת את צרכיה. מי רוצה ללוות כסף מודפס אמריקאי ? אין קופצים על הכסף הזה לכן הבנק הפדרלי לא מעלה ריבית למרות ההבטחות. בריטניה לא צריכה בכלל אשראי. בריטניה יכולה להדפיס כסף אם נידרש לצרכיה כמו שעשו האמריקאים ב- 9 השנים האחרונות. השטרלינג הבריטי הוא מטבע עובר לסוחר במסחר הבין לאומי לכן מי צריך הלוואות ?
  סגור
 • 1.
  עבודה בעיינים של השוק המשותף
  YL 27/06/2016 22:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל מדינות ערב בדרך ל השקעות עתק ב אנגליה זו הזדמנות בלתי חוזרת
  סגור