סקירת בנק לאומי: "האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ"

 | 
(5)
סקירה שבועית
לאחר סגירה צורמת אמש במעו"ף כאשר השיל המדד 0.84% וסגר מתחת לרמת ה-1,400 נקודות, בסקירה של בנק לאומי ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת, ואומרים כי "האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ".
בסקירה הביעו התייחסות גם לרמת המחירים כאשר הם כותבים "קצב האינפלציה צפוי לעלות באופן מתון במהלך המחצית השנייה של שנת 2016, ואנו מעריכים שתהיה לכך השפעה חיובית על ציפיות האינפלציה של המשקיעים. אנו ממליצים על חשיפה מאוזנת בין האפיק השקלי והאפיק הצמוד בתיקי ההשקעות".
בבנק לאומי התייחסו גם לנתוני מאקרו עולמיים, כשהם מציינים כי נתוני המאקרו בארה"ב ובאירופה מצביעים על קצב צמיחה חיובי, גם אם מתון. "מבין מכלול הגורמים המעיבים בנקודת הזמן הנוכחית על שוקי ההון, הסיכון של התפתחויות שליליות בכלכלה הסינית נראה כמהותי ביותר. הכרעות פוליטיות בבריטניה (משאל עם), ספרד (בחירות כלליות) ומאוחר יותר השנה בארה"ב, עשויות להיות במוקד תשומת הלב של המשקיעים בטווח הקצר, כמו גם שינויים בהערכות לגבי תוואי הריבית בארה"ב".
בנוגע לשוק המט"ח, בלאומי כתבו כי "האינדקס הדולרי התחזק בסיכום שבועי בכ-1.1%, בעיקר על רקע פרסום הפרוטוקולים של הפד, שהגבירו את ההערכות להעלאת ריבית בארה"ב כבר ביוני. האירו נחלש בכ-1.5% וביין היפני חל פיחות של כ-1.0% מול הדולר. זאת על אף פרסום נתוני הצמיחה ביפן לרבעון הראשון של השנה, אשר היו גבוהים מהצפי והצביעו על התרחבות של 1.7%". השקל נחלש בכ-2.3% מול הדולר, בין היתר על רקע פרסום נתוני התמ"ג בישראל לרבעון הראשון. כאמור, קצב הצמיחה עמד על 0.8% שנתי, לעומת צפי לצמיחה של 2.6%, ולעומת צמיחה של 3.1% ברבעון הקודם.
לסקירה צורפה טבלה המציגה את ביצועי הסקטורים השונים בארה"ב, כשניתן לראות כי בשבוע האחרון כל הסקטורים (מחזורי צריכה מחזוריים/שוטפת, אנרגיה, בריאות, תעשייה, טכנולוגיה, חומרי גלם, שירותי תקשרות תשתיות ופיננסים) הציגו ירידות של עד 3.8%.
המלצתם בנוגע לאגרות החוב הינה כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. אנו ממליצים לשמור על מח"מ בינוני-קצר בתיקי ההשקעות, תוך מתן עדיפות לאג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים על אג"ח ממשלתי, בחו"ל. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  העיקר רקפת 10M והטלר 25 לשעה (ל"ת)
  ללמוד מהם 22/05/2016 10:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  לפני כחודש אסף בנק לאומי לקוחות "מובחרים"
  רמי 22/05/2016 06:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  והמליץ להם לדוגמא, להשקיע באיגרות חוב של חברה אמריקאית (שכנראה , בנק לאומי השקיע הון רב) מה שקרה אחרי כן, הטמבלים (כמוני) קנו את איגרות החוב. (האם הבנק מכר את האחזקרות שלו במחיר גבוה ? ) והיום המחיר צנח ב10 אחוז. ועל הבמה עמדו אותם אנליסטים מובחרים של בנק לאומי.
  סגור
 • 2.
  חרטא ברטא
  סוחר נוסטרו 20/05/2016 14:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צאו מהשוק ומהר. המנעו מחשיפה לבנקים, נדלן, דולר, מניות ואגח ממשלתי ארוך. על קונצרני אין מה לדבר בכלל. למען האמת אין לכם איפה לשים את הכסף כולכם אכלתם אותה...כי גם זהב פיזי אין בשוק המקומי הכל התייבש, ולקנות תעודת סל על הזהב זה טוב כמו אגח קונצרני. שלום ולהתראות.
  סגור
 • 1.
  מרכזית
  שונר 20/05/2016 13:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אין ספק שלכל המלצה יש תוקף והוכחה . אם כך הכותב לוקח אחריות על דבריו .יתכן שהוא יהיה יותר מצודק בעתיד אך עד איפה יגיע אותו עתיד ? ?
  סגור
 • אין אחריות לאנליסטים .
  רמי 22/05/2016 06:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המטרה שלהם שנעשה פעולות בבורסה. הם מרוויחים על כל פעולה. והלקוחות, שילכו לעזאזל.
  סגור