דנקנר לביהמ"ש: "הנציגויות גיבשו הסכם נחות. IDB פיתוח אינה חדלת פירעון"

חברת ההחזקות הגישה בקשה לסילוק על הסף של בקשת ההסדר הכפוי שהגישה הנציגות לביהמ"ש. "אידיבי פיתוח אינה חדלת פירעון"
 | 
(5)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
אידיבי פיתוח מגיבה להתפתחויות האחרונות בקונצרן גם במישור המשפטי. זאת, לאחר שהגישה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לסלק על הסף את בקשת ההבראה שהגישה נציגות בעלי האג"ח של אידיבי פיתוח ועניינה לכפות על חברת האחזקות הסדר חוב כפוי.

נציין כי ביום שישי האחרון הגיעו נציגויות בעלי האג"ח של אידיבי פיתוח ואידיבי אחזקות להסכם משותף, שעיקרו השטחת הפירמידה, תוך מחיקת אידיבי אחזקות ממסחר בבורסה והפיכת אידיבי פיתוח לחברה נסחרת אחת. שהיה ויתממש אלה צפויים ליטול את השליטה בקונצרן מידיו של דנקנר. לידיעה המלאה

במסגרת הבקשה מציינת אידיבי פיתוח כי ""ההסדר" המוצע בבקשה לא מוסכם על החברה, ואין כל בסיס בדין לכפות על חברה "הסדר" ללא הסכמתה. בית המשפט אינו מוסמך לכפות על חברה לשנות את ההסכמות בינה לבין נושיה".

בנוסף, מציינת אידיבי פיתוח במסגרת הבקשה כי "הצעת ההסדר מניחה בבסיסה חדלות פירעון של החברה וזאת כאשר אין חולק כי נכון למועד הגשת הבקשה עמדה ועומדת החברה במלוא התחייבויותיה וכי היא מודיעה כי ביכולתה להמשיך ולעמוד בהתחייבויותיה העתידיות. הליך בקשת הסדר אינו ההליך הנכון בו נבחנת חדלות פירעונה של חברה".

אידיבי פיתוח, במסגרת הבקשה שהגישה לביהמ"ש, טוענת כי ההסכם בין הנציגויות חושף את את כוונתה האמיתית שעמדה בבסיס טענות הנציגויות. כך תוהה אידיבי פיתוח במסגרת הבקשה: "כיצד יכולה הצעה כזו לדור בכפיפה אחת עם הטענה שהמשיבה חדלת פירעון? מדוע הסכימה נציגות האג"ח של החברה להעמיק את הבור העצום של מעל 1.5 מיליארד שקל במאות מיליוני שקל נוספים?"

אידיבי פיתוח עונה לשאלה ומשיבה באריכות. לדבריה, המשיבה (אידיבי פיתוח- ח' ד') אינה ומעולם לא הייתה חברה חדלת פירעון. ההפך הוא הנכון - למשיבה עודף נכסים על התחייבויות בהיקף של מיליארדי שקל. הטענה בדבר חדלות הפירעון הייתה ונותרה טענת בדים שכל מטרתה לשמש בסיס לזעזע את יציבות קבוצת אידיבי כדי להשתלט על נכסיה".

"מסיבה זו מוכנה נציגות של החברה להפריש "בנדיבות" מאות מיליוני שקל למחזיקי אחזקות. העודף הנכסי אצל המשיבה כה גבוה, עד כי נציגות אג"ח של החברה מוכנה לשלם אתנן של מאות מיליוני שקל כדי ליהנות מיתרת העודף המגיעה להיקפים של מיליארדים".

לסיכום, מציינת אידיבי פיתוח במסגרת הבקשה כי "אין ספק כי "הסכם הנציגויות" לרבות תוכנו הנחות, הדרך הקלוקלת בה גובש, סבך האינטרסים שפעלו בעניין ועוד, יעמדו בבוא זמנם לבירור בפני בית המשפט הנכבד בתיק כאן ובתיק אידיבי אחזקות ואין זה המקום להתייחס אליו בהרחבה. יחד עם זאת, דומה, כי מסקנה אחת ברורה וחד משמעית עולה מעצם כריתת ההסכם וכל שכן מעיון בפרטיו. המסקנה הינה: המשיבה היא חברה סולבנטית ויציבה".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בעלי מניות המיעוט בכור חייבים להתנגד לעסקאות בעלי עניין
  אזרח ישראלי 26/05/2013 13:48
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כור צריכה לדאוג רק לכור ולא לדסקש ולנוחי ולא לג'רמי. דירקטורים שהם בעלי עניין במעלה הפירמידה צריכים להיות מנועים מלהצביע ולהשפיע. רק בעלי מניות המיעוט הנקיים מניגוד עניינים יחליטו מה באמת טוב לחברה
  סגור
 • 3.
  כאן במדינה שמריחים דם כל הכרישים באים לטרוף.פשוט גועל (ל"ת)
  אזרח 26/05/2013 13:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 2.
  הסדר מכור
  יעקב 26/05/2013 13:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נראה ששני עורכי דין ישבו וחתמו על הסכם עם תאגיד זר ויעץ שרוצה להיות מנכ"ל. על הרשות לנירות ערך לחקור פרשה מצחיקה זו. אני לא כל כך מאמין בדנקנר אבל מין הסכם שכזה שמחזיר לבורסה חברה ללא בעלים מוגדרים אינה מעודדת להכנס תחת כיפת ההסכם המוזר. מישהוא מקבל כסף על חשבון הציבור ו/או אינטרסים זרים אחרים.
  סגור
 • ההסדר תלוי בכור
  אזרח ישראלי 26/05/2013 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ובעלי המיעוט בכור חייבים להתנגד לכל הצעת בעלי עניין גם מנוחי וגם מג'רמי. די לחלוב את כספי הציבור למעלה הפירמידות. עבדים לפירמידות הפכנו.
  סגור
 • 1.
  יותר טוב ממדע בידיוני....
  הנייר סובל הכל 26/05/2013 13:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע משלמים לאחזקות? כי בארץ אין הלכות סדורות בק"ע סולבנטיות ויש חוסר ודאות משפטית.... אין חוסר ודאות לגבי מצב החברה.
  סגור