בניגוד לכל התחזיות - האפיק המנצח בבורסה ב-2017

אין פינה בשוק שבאופן גורף ניתן להגיד שיש הזדמנות, אבל הנה כמה המלצות
|
(2)
איתי לפקוביץ, צילום: יוני אוחיון צלמים
מעט מאוד מומחים יכולים להעיד שבתחילת 2017 ידעו להמליץ על אפיק ההשקעה המנצח של השנה באגרות החוב הקונצרניות הארוכות. שנת 2017 התבררה כשנה מוצלחת מאוד לאגרות החוב בעיקר במח"מ ארוך כאשר מדד אינדקס קונצרני מדורג 5 שנים עלה כ-7.65% לעומת מדד אינדקס קונצרני מאוזן מח"מ 1-3 שנים שעלה 2.89%.
מרבית ההמלצות של הבנקים וחדרי המסחר בתחילת ובמהלך השנה היה להתמקד במח"מים הקצרים עקב הפחד מעליות ריבית בארה"ב והסיכון במח"מ הארוך ולכן מרבית הציבור שכספו מושקע בקרנות נאמנות באג"ח במח"מים קצרים פספסו את המגמה בקונצרנים הארוכים.
העליות באג"ח הקונצרני במח"מים הארוכים נגרמו בעיקר עקב סגירת פערי התמחור שנוצרו בשנה שעברה עקב התרחקות המשקיעים מאגרות החוב הקונצרניות הארוכות וכן קצב האינפלציה הנמוך ביחד עם החלשות הדולר.     
בראיונות השונים שלי ב-Bizportal השנה המלצתי בעקביות על האג"חים הקונצרנים. כך לדוגמא, באפריל המלצתי על האג"חים של אשטרום נכסים ט שעלה השנה בכ-11.5% ועל אדמה ב שעלה השנה ב-20% ושהשוק הבין בדיעבד את תמחור החסר שהאיגרת נסחרה בה והתנפל עליה.
בטבלה הבאה ריכזתי את כל ההמלצות הקודמות השנה. התשואה הממוצעת של כל אג"ח שהמלצתי עליהן מיום ההמלצה היא 7.8% כך שמי שהקשיב להמלצות עשה רווח נאה מאוד.

ראיונות קודמים:
המלצות למשקיע הסולידי - וגם אזהרה ברורה
איך לצמצם סיכונים בשוק החיובי
אנו מעריכים ש-2018 תהיה שנה מאתגרת יותר בשוק האג"ח, ברמת המחירים הנוכחית ועד תיקון (ירידת מחירים) כללי בשוק הבחירה צריכה להיות סלקטיבית וזהירה יותר, אין פינה בשוק שבאופן גורף ניתן להגיד שיש הזדמנות. התשואות של האג"ח הממשלתיות נמוכות ואינן משקפות סיכוני אינפלציה ומרווחי אג"ח הקונצרניות הצטמצמו במידה רבה בשנה האחרונה.

המרווחים של אג"ח השקליות במדד תל בונד השקלי ירדו 20.8% ממרווח של 2% ל-1.5% החל מ-31/10/2016.

המרווחים של אג"ח צמודות במדד בתל בונד 60 ירדו ב-25.5% ממרווח של 1.5% ל-1.1% החל מ-31/10/2016.
המגמה בטווח הקצר צפויה להערכתי להיות חיובית יותר באג"ח בדירוג נמוך במח"מ קצר, דוגמת מדד תל בונד תשואות שכן ברמות המחירים הנוכחית במח"מ הארוך צפוי בהמשך מימוש רווחים וקיצור המח"מ בתיק.
בשבועות הקרובים נצא עם המלצות ספציפיות לאגרות חוב ל-2018 , בינתיים אסיים בשתי המלצות: פטרוכימיים סדרה ח' עם השעבודים של מניות בז"ן ודה לסר ה'. אמנם כבר המלצתי על הסדרות האלה בעבר אך אין סיבה לעזוב השקעות טובות שהן עדיין אטרקטיביות.
הכותב הוא איתי לפקוביץ, מנכ"ל ובעלים בחברת הורייזן שוקי הון
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כרגיל חכמים לאחר מעשה... (ל"ת)
  יעקב 21/11/2017 14:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  תודה (ל"ת)
  אנונימי 21/11/2017 12:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות