"אם זה תלוי בי, לא הייתי מעלה עוד את הריבית בשנה הקרובה"

האם הפד' מתחיל להתקפל לנוכח הנתונים הכלכליים? נציג שני של הבנק מתראיין השבוע ומציג גישה "יונית" במיוחד. הדולר נחלש
|
(2)
"אם זה תלוי בי, לא הייתי מעלה עוד את הריבית בשנה הקרובה"
אחרי ההודעה המפתיעה השבוע של נציג הפד' בדאלאס, רוברט קפלן, בנוגע לקצב העלאת הריבית בארה"ב (לכתבה המלאה), נראה כי הקולות מצד נציג הפד' להוריד את קצב ההידוק המוניטרי מתגברים. הערב זהו נציג הפד' בסנט לואיס, ג'יימס בולארד, שטוען כי "הוא לא רוצה שהבנק המרכזי יעלה שוב את הריבית בשנה הקרובה".
"אם זה היה רק אני, הייתי נשאר במקום הנוכחי שלנו, והייתי מנסה להגיב לנתונים הכלכליים מאוחר יותר", טען  בולארד הערב במהלך ראיון הערב ברשת CNBC. "אני פשוט לא רואה לחץ אינפלציוני,  אני פשוט לא רואה את זה מתפתח. לדעתי אין צורך מחייב בפועלת מנע כעת". חשוב לציין כי בולארד נחשב לאחד הנציגים ה"יוניים" במהלך השנים האחרונות, והוא איננו חבר בוועדת השוק הפתוח של הפד'.
נתוני האינפלציה בארה"ב: מעל היעד של הפד', אך בולארד טוען כי אין להתרגש מכך
 
 
 
ייתכן כי הסיבה להתבטאויות האחרונות של נציגי הפד' היא האטה המסתמנת בפעילות הכלכלית הריאלית בארה"ב. נתוני ההזמנות מוצרים בני קיימא שפורסמו הערב הצביעו על ירידה של 1.7% בחודש האחרון, וזאת לעומת צפי לירידה של 0.5% בלבד. הנתונים החלשים מצטרפים למגמה שהולכת ומתגברת בתקופה האחרונה של נתוני מאקרו חלשים מהשוק האמריקני (אמש זה היה נתוני מכירות הבתים).
מדד us macro surprise index data של סיטי בנק, שמודד את הפער בין התחזיות לבין הנתונים בפועל, מצביע על ירידה מתמשכת בנתונים האמריקנים מאז הפד' החל את ההידוק המוניטרי בינואר האחרון.
 
 
בולארד התייחס הערב לצמיחה האמריקנית וטען כי היא צפויה להאט בשנה הבאה. "אני חושב ש-2018 תהיה שנה טובה, וחלק רב מכך הוא בזכות תמריץ פיסקלי (רפורמת המיסים), אך הנקודה היא שזה הולך להאט ב-2019 ו-2020, וזו התחזית המעודכנת".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הדולר בדרך חזרה ל 3.5 מקומו הטבעי (ל"ת)
  היום 3.63 25/08/2018 00:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תמשיך להדפיס כסף
  חח 24/08/2018 16:43
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ולטמון את הראש בחול
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות