ברקליס לא נבהלים משורט של 30% על סודהסטרים: "היא פה כדי להישאר"

האנליסט דיוויד קפלן מותיר את המלצתו "תשואת יתר" ואת מחיר היעד על 100 דולר, המשקף לה פרמייה של 44%. "היעד של הנהלת החברה להכנסות של מיליארד דולר בשנת 2016 הוא יעד שמרני למדי"
|
(1)
דניאל בירנבאום (קרדיט: יח"צ)

מניית סודהסטרים (סימול: SODA) נמצאת תחת לחץ מאז שהגיעה בחודש מאי לשיא, ופוזיציית השורט על המניה הנסחרת בנאסד"ק זינקה ל-30% מסך המניות של החברה. היום מפרסם האנליסט דיוויד קפלן מבנק ההשקעות ברקליס ניתוח בו הוא מסביר למה לא צריך להיות בשורט על סודהסטרים, מותיר את המלצתו "" ואת על 100 דולר, המשקף לה פרמייה של 44%.

"המסקנה המרכזית שלנו מניתוח החברה הוא שסודהסטרים היא פה כדי להישאר וכי היעד ארוך הטווח שהציבה הנהלת החברה להכנסות של מיליארד דולר בשנת 2016 הוא יעד שמרני למדי. אנו חוזרים על מחיר יעד של 100 דולר שמתבסס על צמיחה של 20% ועל עלייה ברווח השולי שתתרחש ברגע שהמפעל החדש של החברה יתחיל לפעול בשנת 2014".

האנליסט אומר כי הוא מבין את הרציונל העומד מאחורי השורט הנוכחי במניה. הטיעון הראשון של השורטיסיטים הוא שסודהסטרים היא רר טרנד חולף ולכן האפסייד כבר מתומחר. הטיעון השני של השורטיסטים הוא שיעד המכירות ל-2016 הוא לא ריאלי. הטיעון השלישי של השורטיסטים הוא שחסמי הכניסה לא ימשכו לנצח ולבסוף תתחיל התחרות בתחום.

"אבל אנחנו מאמינים שהטיעונים האלה לא משקפים את הנתונים הפונדומנטליים של החברה. אנו טוענים שסודהסטרים כבר התקדמה מעבר למצב של טרנד חולף. מבדיקת האנליסטים שלנו לחברה יש כבר כיום 7.6 מיליון משתמשים ברחבי העולם. אנו מצפים שבסיס הלקוחות יגדל ל-19.3 מיליון עד שנת 2016. אנו רואים במיזם המשותף שנחתם לאחרונה עם חברת קיטשן אייד כהוכחה נוספת לקונספט. אנו מראים בעבודה שלנו כי יעד מכירות של מילירד דולר ב-2016 הוא ניתן להשגה. חסמי הכניסה לתחום הם גבוהים יותר ממה שאתם עשויים לחשוב - עד כה נראה כי רשתות הקמעונאות לא מוכנות להכניס יותר ממפיצת מכשירים ליצור משקאות תוססים למערכת הקמעונאית".

בנוסף מציין האנליסט כי "הצמיחה של החברה בארה"ב הוא המפתח לצמיחה, אך זה לא כל הסיפור. על מנת להצליח לעמוד ביעד ארוך הטווח שלנו הכנסנו למודל קצב חדירה של 4.5% בשנה לשוק האמירקני, בדומה לקצב החדירה של סודה במרבית השווקים המפותחים. קצב כזה משמעותו כניסה של סודה סטרים ל-5.5 מיליון בתים בארה"ב עד 2016. אנו מניחים גם שמוצרי החברה יצליחו להכנס בממוצע ל-1% מהבתים בשווקים המתפתחים, כמוכן תידרש עלייה בממוצע החדירה בחלק מהשווקים המפותחים על מנת לעמוד ביעד".

עם זאת, האנליסט מזהיר כי קיים גם סיכון בטווח הזמן הקצר והוא שהמשקיעים התרגלו לכך שסודהסטרים מעלה את התחזית שלה מדי רבעון. על רקע התנודתיות, אם החברה לא תצליח לעמוד בתחזיותיה, אנו עלולים לראות תנודה חריפה כלפי מטה.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טיעוני השורטיסטים סותרים האחד את השני.....
  משה 27/06/2013 16:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הטיעון הראשון של השורטיסיטים הוא שסודהסטרים היא טרנד חולף ולכן האפסייד כבר מתומחר, והטיעון השלישי של השורטיסטים הוא שחסמי הכניסה לא ימשכו לנצח ולבסוף תתחיל התחרות בתחום - לא נראה לכם טיעונים סותרים? אם היא טרנד חולף, לא תתחיל תחרות, ואם תתחיל תחרות היא בוודאי לא טרנד חולף.....
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות