מחכים לירידות? תזהרו ותסתכלו על הרמות החשובות

יונתן קריספין (דוביד), מרצה לאופציות מעו"ף במכללת מגמות, סוקר את הפוזיציות הפתוחות בבורסה
|
יונתן קריספין

סיום חציון בת"א מראה על עליות שערים של עשרות אחוזים במניות, עשרות אחוזים עליה במדדים השונים. מדד המעוף ביקר מתחילת 2009 ברמת 630 הנקודות וגם ב-908 הנקודות.

יתרות השורט בת"א על מדד המעוף ירדו לסביבת ה-300 מיליון שקל. להקבלה אפשר לבדוק את שנת 2006-7 ששם יתרות השורט שהו ברמות העולות על 2 מיליארד שקל.

כלומר, הציפיות של הסוחרים בעת הנוכחית מגולמות לכך שמסוכן להיות בשורט על המניות, ולכן זה כבר אומר שמצבת המוכרים איננה גדולה בשוק.
על מנת שיהיו מוכרים משמעותיים צריך שתהיה תובנה אצל הגופים שהשוק רווי ואז, כמו במדד 900 שהגיעו מוכרים גדולים, זה יספק נזילות לשוק של מניות ויתן אות למימושי רווחים.

מה יכול לגרום לשוק לרדת?

ניו יורק יכולה לגרום לשוק לרדת אם תבצע מימוש חריף מתחת לרמת ה-900 נק' ב-S&P או 8,200 בדאו ג'ונס. בינתיים מדדי ניו יורק בטריטוריה חיובית.

חודש אופציות יוני הסתיים במדד 859.29 ובמחזור קטן לפקיעה של 700 מיליון שקל. לפני שלושה שבועות רשמתי בטור הזה שהסוחרים כותבים אוכפים כנק' מוצא ברמת ה-857 ואינם רואים תזוזה של מעבר ל-40 נק'. הפקיעה הטיבה עם סוחרי השוק שכתבו פרמיות במהלך רוב החודש, כאשר מרכז הכתיבות היה על אזור 850.

אופציות יולי החלו להיסחר לפני שבוע. הסטיה היום באופציות היא 25 וירדה משמעותית לעומת החודשים האחרונים, מה שמעיד על ביטחון גובר בקרב הסוחרים מפני ירידות שערים משמעותיות. עד כה הסטיה הנוכחית לכתבנים איננה מגלמת תנודות חדות בשוק ולכן חובה להיזהר ולעבוד מגודר.

בינתיים אפשר לומר שלמדד המעוף מספר רמות חשובות 904,880,850-40,800 -820 כל אחת מהן היא תחנת ביקורת לעוצמת או חולשת מדד המעוף.

מאת: יונתן קריספין (דוביד), מרצה לאופציות מעו"ף במכללת מגמות

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות