לקראת הפקיעה: "המוסדיים הגדילו את ההגנות שלהם ביחד עם העלייה של השוק"

כך אומר מנהל מחלקת מעו"ף באיי.בי.איי, עמיחי רובין. הפקיעה הקודמת הייתה ברמה של 740 נקודות, היום הגיע המדד עד ל-799 נקודות
|
לקראת הפקיעה: "המוסדיים הגדילו את ההגנות שלהם ביחד עם העלייה של השוק"

שוק המניות, כידוע, ביצע מהלך עליות מרשים בשבועות הקרובים. אם לפני כשלושה שבועות, מספר ימים לפני פקיעת אופציות המעו"ף לחודש מרץ, נסחר המעו"ף סביב רמה של 700 נקודות, הרי שהפקיעה היתה בסביבות 740 נקודות והיום כבר נגע המדד במהלך המסחר ברמת ה-800 נקודות.



מנהל מחלקת מעו"ף באיי.בי.איי, עמיחי רובין, אומר בשיחה עם Bizportal כי "רואים גידול ניכר בכתיבת פוטים באזור הכסף, בין 790 ל-810. בסך הכל העליות בשוק בשבועות האחרונים באו עם סטיות מחוץ לכסף די נמוכות. אם לדוגמא מסתכלים על ההיסטוריה של הסטיות רואים שביום של הפקיעה הקודמת הסטיות היו סביב 22%-23% וכעת באופציות סביב הכסף היא סביב 28%-29%. כל העקום התרומם בגלל שהיו צריכים לסגור שורטים שהיו מחוץ לכסף.

"בימים האחרונים יש ירידה בסטיות התקן אך מאז הפקיעה האחרונה יש בסה"כ עלייה בסטיות. בשל מכירות של פוטים בכסף וגידול ניכר בפעילות של הפוטים באזור הכסף, יש ירידה בסטייה הגלומה".

בתשובה לשאלה אם אופציות המעו"ף מגלמות צפי לתיקון למטה של המדד אומר רובין כי "כרגע זה נראה שכותבים פוטים עמוקים וזה לאו דווקא מצביע על ציפיה לתיקון למטה. השחקנים המוסדיים הגדילו את ההגנות שלהם ביחד עם העליה של השוק. סך הכל הסטיה מגלמת תזוזה יומית של 1.8% במדד המעו"ף. כלומר, אם לא תהיינה תזוזות גבוהות בתקופה הקרובה, אני מניח שהסטיות ירדו".

המוסדיים, ביחד עם העליות החדות בשוק, קנו גם הגנות וזה השאיר את העקום למעלה. "עקום סטיות התקן התרומם למעלה בגלל לחיצת השורט שהיתה בהתפרצות. בימים האחרונים בהחלט מורגשת כתיבה מוגברת בפוטים שבכסף (הכוונה לאופציות הנסחרות סביב רמת המדד הנוכחית. ק.י.). לפני מספר ימים הייתה הכפלה של נפח המסחר בפוט 780 וזה נכון לימים שלפני החג ועד יום חמישי האחרון", אומר רובין.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות