הפוטנציאל של בונוס ביוגרופ אדיר, אך בינתיים המשקיעים מסתפקים בעצמות

בונוס ביוגרופ רוצה לשנות את האופן שבו משתילים עצמות. עד שהחזון יתגשם המשקיעים צפויים לעבור מספר דילולים
|
(12)
ד"ר שי מרצקי, צילום: artzki_615_130313.JPG

חברות הביומד הקטנות בבורסה של ת"א לרוב מדווחות על גיוסי הון פרטיים מתחת למחיר המניה בשוק. כבר התרגלנו לראות מצבים בהם חברות אשר טרם החלו להציג הכנסות, מגייסות הון בדיסקאונט על מחיר השוק. החברות מנסות להגדיל את הקופה, ומפתות משקיעים או גופים מוסדיים לקנות מניות בהנחה מסויימת, כאשר התירוץ הקבוע הוא כי מעניקים הנחה בתמורה לחסימה במניה או לקבלת הון ממשקיע רציני. כך נוצר מצב שהמשקיעים המתוחכמים מקבלים מניות בהנחה, והציבור קונה את המניות במחיר מלא בבורסה.

מה שקרה בשבוע שעבר בבונוס ביוגרופ צד את עינינו. בונוס ביוגרופ -1.07% בונוס ביוגרופ 36.9 -1.07% בונוס ביוגרופ בסיס:37.3 פתיחה:37 גבוה:37.9 נמוך:36.6 תמורה:256,553 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , חברה קטנה שמפתחת שתלי עצם, דיווחה כי גייסה הון ממשקיעים - במחיר הגבוה ממחיר השוק. אירוע חריג זה חייב להבין מה מסתתר מאחורי החברה הקטנה שנכנסה לבורסה לפני כחמש שנים דרך שלד בורסאי.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בונוס ביוגרופ דיווחה כי הגדילה את היקף גיוס ההון עליו דיווחה בתחילת ספטמבר ב-4 מיליון שקל, באמצעות התקשרות בשלושה הסכמי השקעה לפי מחיר של 60 אגורות למניה, המשקף פרמיה של כ-15% על שער הבסיס של המניה ביום הדיווח. לאחר שבתחילת ספטמבר דיווחה החברה על גיוס של כ-18 מיליון שקל משמונה משקיעים, לפי מחיר זהה, אשר שיקף במועד ההודעה פרמיה של כ-2.4% על מחיר המניה בשוק (מאז ירד מחיר המניה). כלומר, בסה"כ בסבב הגיוס המורחב, גייסה החברה כ-22 מיליון שקל, כאשר עד סבב הגיוס הנוכחי, גייסה החברה כ-78.5 מיליון שקל נוספים, מרבית הסכום בהנפקות פרטיות, בהן הצליחה החברה לגייס בפרמיה על מחיר השוק.

מה חדשני במוצר של בונוס?
בונוס ביוגרופ מפתחת שתל חי של עצם אנושית המגיע בצורת נוזל המורכב מחלקיקי עצם רבים ומיוצר במעבדת הייצור של החברה בחיפה, במערכת גידול המדמה את התנאים הדרושים לייצור עצם בגוף האדם. תהליך הייצור של העצם מבוסס על דגימה של תאים מרקמת שומן של המטופל ואורך כשבועיים. 
 

תיאור תהליך הייצור של בונוס ביוגרופ  
מקור: מצגת למשקיעים

עם תום הגידול של נוזל חלקיקי העצם במעבדה, הנוזל מועבר לבית החולים או למרפאה ומושתל באמצעות זריקה לגופו של המטופל. בגלל שמדובר ברקמות חיות, הנוזל מתאחה בתוך הגוף בזמן קצר והופך לעצם, כאשר לאחר כחודשיים, העצם מגיעה לדרגת חוזק מקסימלית ו"בעצם" מביאה להחלמה מלאה של המטופל.
 
זריקה במקום ניתוח מורכב
מקור: מצגת למשקיעים

שוק של 8 מיליארד דולר בשנה
על פי דיווחי החברה, השוק העולמי של שיקום עצם נאמד בכ-8 מיליארד דולר, בשנת 2018. הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים כיום, הינם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה, והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל. מדובר בניתוח מורכב שיכול לארוך 15 שעות. לחילופין, ניתן לעשות שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, אשר לא מביא לריפוי מלא ולא מאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

מבחינת עלות, ניתוח קצירת עצם והשתלתה בגוף המטופל, נעה בטווח של 15-10 אלף דולר עבור חסר עצם קטן (בשיקום לסת למשל), כאשר בניתוחים מורכבים יותר, כגון חוסרים בגפיים, עלות הטיפול נעה בטווח של 80-70 אלף דולר.

רכיבי העלות כוללים הוצאות בגין שעות מרובות של חדר ניתוח ואישפוז ארוך לאחר הטיפולים ובחברה צופים כי מחיר הטיפול יעמוד בסדר גודל דומה. לגבי היקף עלות המכר או שולי הרווחיות הגולמית הצפויה, בונוס ביוגרופ טרם חשפה נתונים כלשהם.  

איפה הדברים עומדים כיום?
הגיוס הנוכחי של בונוס ביוגרופ מגיע לאחר שהציגה תוצאות חיוביות במחקרים הקליניים וקיבלה אישור לפטנט בארה"ב, המעניק לחברה בלעדיות על שימוש ומסחור של שתלי עצם חיים. 

באוגוסט 2018, קיבלה בונוס ביוגרופ אישור ממשרד הפטנטים בארה"ב (USPTO) לפטנט בארה"ב, המעניק לה הגנה על הבלעדיות של השימוש והמסחור של שתלים חיים של עצם. למיטב ידיעת החברה, יש בכוחו של אישור הפטנט בארה"ב למנוע מכל מתחרה פוטנציאלי ישיר, לייצר ולמכור כל סוג של שתל חי של עצם, בשוק האמריקאי. הבלעדיות של בונוס ביוגרופ חלה בכל האינדיקציות הרפואיות, ובכלל זה, כירורגיית פה ולסת, כירורגיה אורתופדית, כירורגיה פלסטית וכל אינדיקציה אחרת.

במרץ השנה, הודיעה החברה על תוצאות חיוביות במחקר הקליני להשלמת חסר עצם קריטי אורתופדי, Phase I/II, במסגרתו, לראשונה בעולם, הושג ריפוי של אמת היד בשני מטופלים וריפוי שוק הרגל במטופל נוסף, בתקופה של החודשיים הראשונים ממועד ביצוע השתלה של שתל חי של עצם אנושית, מתוצרת החברה. תוצאות אלו, מצטרפות למחקר קליני Phase I/II להשלמת חסר עצם בלסת, באמצעות שתל חי של עצם אנושית, שהושלם בהצלחה מלאה בכל המטופלים (לכתבה המלאה).

מי הם המתחרים של החברה?
בשיחה שערך Bizportal עם מנכ"ל החברה ובעל השליטה (44.16%) ד"ר שי מרצקי, אמר מרצקי כי אין כיום אף חברה שיודעת לגדל עצם ומתחרה במוצר שמפתחת החברה, כאשר בנוסף, הפטנט שקיבלה החברה באוגוסט מהווה הגנה מפני תחרות בארה"ב לתקופה של כ-20 שנה.

מתי צפוי מסחור של מוצר החברה?
לצורך מסחור מוצר החברה, נדרשת השלמת שלב II בניסוי אשר להערכת מרצקי צפויה להסתיים תוך עד שנה, וכן נדרשת השלמת שלב III אשר צפויה לאורך כשנתיים נוספות. כלומר, תרחיש הבסיס של החברה מניח תחילת הכנסות עוד כ-3 שנים. כלומר, ככל הנראה השקעה במניית החברה תדרוש סבלנות, למרות שאין לפסול אפשרות של עליית מחיר המניה לפני תחילת המסחור בפועל. כך למשל, מאז יציקת הפעילות הנוכחית למניית החברה בינואר 2012, מחיר המניה הוכפל, אולם בשנים האחרונות מחיר המניה נע סביב רמות מחיר של 60 אגורות למניה.
 

התפתחות מחיר מניית בונוס ביוגרופ מאז יציקת פעילות שיקום העצם

סבב הגיוס הנוכחי יספיק לשנה
מי שיבחר להשקיע במניה, צריך לקחת בחשבון שצפויים סבבים נוספים של גיוס הון (דילול המשקיעים). בחמש השנים האחרונות החברה שורפת מזומנים בקצב הולך וגובר, עם גידול ממוצע של כ-20% בשנה, כאשר בשנת 2017 שרפה החברה כ-20.2 מיליון שקל, עם הוצאות הנהלה וכלליות של כ-9.2 מיליון שקל והצאות מו"פ של כ-10.9 מיליון שקל. הגיוסים העתידיים עלולים ללחוץ על המניה.


תגובות לכתבה(12):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אטקו,אשמח לקרוא תובנותך על בונוס
  RedHead 23/04/2019 09:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה מראש, מהם יעדיך,ומה אמור לקרות בחודשים הקרובים.
  סגור
 • 6.
  יכול לקחת שנים
  כהן 29/10/2018 09:51
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הדילול עלול להיות גדול בגלל הצורך במימון בהיקף נרחב.
  סגור
 • 5.
  קולפלנט- נמחקת היום מהמדדים
  אורי 29/10/2018 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 5
  אני מחזיק מניות של החברה מה ייקרה עם ההחזקה שלי??!!
  סגור
 • מה זאת אומרת נמחקת ? אולי יוצאת מהממדים (ל"ת)
  Rsi -69.10 29/10/2018 10:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  אם רק היה להם מנכל ישר והגון היה שווה השקעה
  חזי 28/10/2018 20:43
  הגב לתגובה זו
  6 2
  במצב הנוכחי החברה לא שווה השקעה. אין שום אמון בהנהלה. מנכל שסוחב מאה אלף שקל לחודש על כלום. ממש כלום. בקיצור חברה עם רעיון ענק אבל הנהלה רקובה שמנסה לרושש את כיסם של המשקיעים. אני בספק גדול אם הנהלה כזאת מסוגלת לקדם חברה עם רעיון בכזה סדר גודל או שפשוט תמשיך לסחוב עוד ועוד כספים עד לקריסתה המוחלטת
  סגור
 • טען עוד
 • אתה מדבר כאחד שיודע? או מהסתכלות בדו"ח? (ל"ת)
  ybc7272 19/11/2018 23:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בונוס
  איציק 28/10/2018 17:59
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סוף סוף סקר יפה מאוד מרשים ומעודד בהצלחה לכולם
  סגור
 • 2.
  עצוב מאוד
  בן 28/10/2018 17:01
  הגב לתגובה זו
  14 1
  חבל. חברה עם פוטנציאל ככ גדול. יכולה להביא רווח והצלחה אדירה אבל תנאי זבל להשקעה כי יהיו עוד הרבה דילולים ובנוסף כמות האופציות שהם מחלקים למשקיעים הגדולים ולבעלי עניין היא עצומה כך שגם מהאופציות יגיע דילול ענק. מי שמשקיע עכשיו כשהמניה שווה חצי מיליארד שקל צריך לקחת בחשבון שהוא קונה את חברה בשווי 2 מיליארד ולא בשווי חצי מיליארד. האם החברה שווה כעת 2 מיליארד? אולי אבל זה כמובן לא ככ אטרקטיבי
  סגור
 • אתה טועה. אופציות עובדים ומשקיעים הן רק 10% מההון הרשום
  אורן 28/10/2018 22:51
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שווי השוק הנוכחי הוא 430 מיליון ש"ח ובדילול מלא (יחד עם אופציות עובדים) הוא כ-470 מיליון ש"ח. האם זה אטרקטיבי כל אחד יחליט בעצמו, אבל צריך לדייק במספרים.
  סגור
 • עוד שנתיים תבין שאין תעשית ביומד בארץ רק שרלטנים ושקרני (ל"ת)
  שחרזדה 29/10/2018 13:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • במקום לענות לך
  בן 29/10/2018 06:33
  הגב לתגובה זו
  4 0
  פשוט מאוד תסתכל על ההיסטוריה שלהם ותראה דילולים ללא היגיון. מסכים איתך לגבי האופציות אבל צריך לקחת בחשבון שיצטרכו עוד הרבה השקעות (בעקבות הוצאות מטורפות) ותהיה הנפקה בנאסדק ועד שיתחילו מכירות יקח לפחות 7 שנים (המנכל אמר שב2015 יתחילו מכירות, כעת אומר 2021). בקיצור המניות ידללו עוד ועוד ועוד ועוד. אני בספק אם אחרי הדילולים העתידיים החברה שווה כעת 2 מיליארד או יותר
  סגור
 • 1.
  כתבה מצוינת - ואחלה כותרת ! (ל"ת)
  Rsi -69.10 28/10/2018 15:47
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות