הוריקן הרווי סיפק תמיכה - בזן תחלק דיבידנד ביניים של 65 מיליון דולר

ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר. ההדממות במתקני הייצור בעולם סיפקו תמיכה
|
(1)
עונת הדו"חות

חברת בתי הזיקוק ( בזן -2.05% בזן 129 -2.05% בזן בסיס:131.7 פתיחה:132 גבוה:133.5 נמוך:129 תמורה:7,172,762 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ) דיווחה היום על תוצאות הרבעון שבמהלכו ההוריקנים בארה"ב הביאו להקטנת ההיצע בשוק וסיפקו תמיכה לתוצאות די פושרות בהתחשב ברווח התפעולי לעומת אלו שנרשמו ברבעונים האחרונים. בתוך כך, בזן הודיעה על חלוקת דיבידנד ביניים בגובה של 65 מיליון דולר, בהמשך לדיבידנד של 85 מיליון דולר שחילקה מתחילת השנה.

ברבעון המקביל אשתקד השפעות הטיפול התקופתי באו לידי ביטוי בתוצאות, כך שצריך לקחת זאת בחשבון בהסתכלות על תוצאות ברבעון הנוכחי.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מרווח האורל הממוצע הסתכם ברבעון השלישי בכ-6.4 דולר לחבית, לעומת מרווח ממוצע של 3.8 דולר לחבית ברבעון המקביל אשתקד. מרווח הזיקוק המנוטרל של בזן עמד ברבעון על 9.3 דולר לחבית, בהשוואה ל-4.4 דולר לחבית ברבעון המקביל אשתקד.

המחיר הממוצע של נפט גולמי מסוג ברנט ברבעון השלישי עמד על כ-52 דולר לחבית, לעומת כ-46 דולר לחבית ברבעון המקביל אשתקד, ובסוף הרבעון עמד המחיר על כ-57 דולר לחבית. העלייה נרשמה על רקע החזרה לפעילות של מתקני זיקוק לאחר סופת ההוריקן 'הרווי', והקטנת יצוא הנפט הכורדי.

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכ-1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2017 הסתכם בכ-183 מיליון דולר, לעומת כ-116 מיליון דולר בתקופה מקבילה אשתקד.

הרווח הנקי המנוטרל ברבעון השלישי  הסתכם בכ-105 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-16 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המנוטרל בתשעת החודשים הראשונים הסתכם בכ-141 מיליון דולר, לעומת כ-68 מיליון דולר בתקופה מקבילה אשתקד.

ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-1 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ-4 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-3.1 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

אבנר מימון, מנכ"ל קבוצת בזן: "בזן מסכמת רבעון נוסף של שיפור בתוצאותיה העסקיות והתפעוליות, עם עליה של 160% ב-EBITDA המנוטרל לעומת רבעון מקביל אשתקד במסגרתו נערכו טיפולים תקופתיים בחלק ממתקניה. אדגיש שתחום הפולימרים שומר לאורך שלוש שנים על EBITDA רבעוני מעל ל-40 מיליון דולר, דבר הממחיש את היותו רגל חשובה ויציבה בתוך פעילות הקבוצה כולה. הרבעון הנוכחי התאפיין בסביבה עסקית חיובית כתוצאה ישירה מהדממות מתוכננות ולא מתוכננות של מתקני יצור בעולם ועלייה בביקוש למוצרי החברה".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה מה שהיא תחלק. הונפקה בשער מעל 300 והבטיחו
  7 א"ג 16/11/2017 10:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לתת דיבידנדים. בינתיים השער רחוק מ 300 וספק אם יגיע אי פעם. עידן עופר אלוף בהשמדת ערך מה שהוא נוגע הופך להפסד. אלוף לקנות עסקים כושלים מהמדינה ומעניין שהמדינה מחזירה לו רעה תחת טובה הציל אותה מהפסדי עתק בצים והפסדי עתק בבזן. וקיבל סטירת לחי מביבי לפיד והחשבת ומעיתונאים כמו יחימוביץ ורוזנטל שחגגו בקריירה פוליטית על חשבונו. לא רק שבזבז כסף לחינם כמובן על חשבון המשקיעים אלא שכעת גם יקחו לו את הזכיון מכיל ויפרו איתו חוזה. יקחו ממנו אפילו את האפשרות לגשת למכרז ולקבל באותם תנאים של זוכה אחר. וכולם יודעים שאי אפשר למכור את כיל לאף אדיוט בעל הון ישראלי אלא לפוטאש אם בכלל הם יסכימו לקנות כעת או שסידרו להם מחיר מהסרטים שוב על חשבון המשקיע . אז 7 א"ג זה צחוק על חשבון המשקיעים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות