אידיבי פתוח חתמה על מזכר הבנות למכירת כלל ביטוח לפי 4.9 מיליארד שקל

מדובר בחברה הרשומה באיי קיימן. עם זאת, היתר השליטה הנכסף בחברת ביטוח ישראלית עד כה לא אושר לידיים סיניות
|
(1)
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ

חברת אידיבי פתוח דיווחה היום לבורסה על חתימת מזכר הבנות למכירת כלל ביטוח לחברת Huabang Financial Holdings לפי שווי של 4.88 מיליארד שקל. צריך לציין כי מדובר בחברה הרשומה באיי קיימן ונסחרת בהונג קונג לפי שווי של 2.7 מיליארד דולר. נזכיר כי בשוק ההון מאוד סקפטיים לגבי האפשרות שבאוצר יאשרו לחברה סינית לרכוש חברת ביטוח ישראלית.

בהתאם למזכר ההבנות, התמורה הכוללת בגין המניות הנמכרות של כלל עסקי ביטוח +0.93% כלל עסקי בי 4,321 +0.93% כלל עסקי ביטוח בסיס:4,281 פתיחה:4,321 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (44.9%) תהיה מבוססת על שווי לכלל עסקי ביטוח נכון לתום החציון הראשון של השנה. ההתקשרות בעסקה כפופה לביצוע הליך בדיקת נאותות על ידי הקונה במשך תקופה של 60 ימים החל ממועד חתימת מזכר ההבנות אשר הארכתה כפופה להסכמת הצדדים. במסגרת מזכר ההבנות התחייבה החברה כי במהלך תקופת בדיקת הנאותות היא לא תתקשר ו/או תחתום על כל הסכם למכירת המניות הנמכרות (כולן או חלקן) לצד ג'. השלמת העסקה כפופה להתקיימות מספר תנאים מתלים, וכן מזכר ההבנות מחייב את הצדדים לבלעדיות למשך התקופה הקצובה לבדיקת נאותות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

נזכיר כי המפקחת על הביטוח, דורית סלנגר, לא העניקה עד כה אף מתן היתר שליטה לידיים סיניות מסיבות כאלה ואחרות למרות שאלו דפקו בדלתות המפקחת, ועל כן צריך לרסן את הציפיות במקרה זה. 

מניות השליטה בכלל ביטוח נמצאות בשנים האחרונות בידי נאמן, לאחר שהממונה על הביטוח, דורית סלינגר, שללה מאי.די.בי את היתר השליטה בחברת הביטוח. נזכיר כי  אי.די.בי פתוח נדרשה במסגרת חוק הריכוזיות להשלים את המכירה עד סוף 2019. הצדדים חתמו על הסכם שבמסגרתו ניתן לאי.די.בי שנתיים למציאת רוכש. משלא נעשה כך, סלנגר הורתה לפני כשנה לנאמן משה טרי להתחיל ביישום המתווה למכירת מניות השליטה לציבור. למרות התנגדותה של אי.די.בי, בית המשפט המחוזי הורה להחל למכור את החזקותיה בחברת הביטוח בבורסה במנות.

ביולי האחרון כלל ביטוח דיווחה על הצעה שקיבלה מחברה סינית אחרת, בשם סיריוס, אך נראה כי המגעים לא הבשילו לכדי הסכם.
 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מזה השטויות האלה ? (ל"ת)
  גוגו חלסטרה 05/09/2017 09:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות