בית המשפט יצא להגנת אלשטיין: "לא יעלה על הדעת שלא ימונה לתפקיד בכיר"

השופט אורנשטיין על הבקשה לבטל את מינויו של אלשטיין לסגן יו"ר אידיבי:"ביהמ"ש לא יתערב בניהול החברה. זאת בקשה מאוד בעייתית"
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ

הצדדים הניצים בסאגת השליטה על קונצרן אידיבי התייצבו הבוקר (ה') שוב בבית המשפט המחוז בת"א מול השופט איתן אורנשטיין לדון במספר בקשות, ביניהן על תשלומי האג"ח שאידיבי לא שילמה והאם יש לרשום אותן למסחר וכן בבקשה לבטל את מינויו של אדוארדו אלשטיין כדירקטור באידיבי פיתוח.

הדיון בבית המשפט; צילום: אבי שאולי
הדיון בבית המשפט; צילום: אבי שאולי

בראשית דבריו אמר השופט איתן אורנשטיין "אנחנו עוד לא יודעים מה יעלה בגורל החברה. מי שיקנה עכשיו של אידיבי עלול לחשוב שיקבל את הריבית ועוד יבואו בטענות לביהמ"ש. מבחינת החברה - העסק מת והיא לא תשלם בזמן כסף לנושיה".

בהתייחסו לבקשת ההתנגדות למינוי אלשטיין התייצב השופט לימין החברה והגן על אלשטיין ותפקידו החדש. השופט אורנשטיין אמר "אם מישהו אמור להשקיע סכום לא מבוטל לא יעלה על הדעת שלא ימונה לתפקיד בכיר. ביהמ"ש לא יתערב בניהול החברה. זאת בקשה מאוד בעייתית". בעקבות דברי השופט התובע משך את בקשתו להתנגד למינוי אלשטיין.

יממה לאחר שדווחה אידיבי פיתוח על מינויו של אלשטיין לסגן יו"ר הדירקטוריון, מה שהוביל להגשת הבקשה שנידונה היום בבית המשפט, דווחה אתמול גם אידיבי אחזקות על מינויו של אלשטיין כסגן יו"ר הדירקטוריון של החברה.
הדיון בבית המשפט; צילום: אבי שאולי
הדיון בבית המשפט; צילום: אבי שאולי

עד יום א' על מחזיקי האג"ח והחברה לדון במתווים השונים של הסדרי החוב שהוצעו לפיתרון המשבר בקונצרן גדול בישראל. אתמול נערכו אסיפות של נציגויות מחזיקי האג"ח שבהן דנו גם במתווה החדש שהציעו לילה קודם לכן דנקנר ואלשטיין לאידיבי אחזקות. המתווה כולל הזרמה של 700 מיליון שקל והעברה של 49% ממניות אידיבי פיתוח. במהלך הדיון אמר יואב ערמוני מהנציגות כי "אידיבי אחזקות היא פגר מת. המניות של אידיבי פיתוח הן הנכס שלנו". לדברים מאסיפות האג"ח
שוני אלבק; צילום: אבי שאולי
שוני אלבק; צילום: אבי שאולי

עניין נוסף ברקע היא החלטתו של בית המשפט העליון אתמול לדחות את ערעורה של החברה על החלטת השופט אורנשטיין ביחס למועד המכירה של מחצית ההחזקות שלה בכלל עד ל-22 באוגוסט. דנקנר טען שהזמן לא מספיק על מנת לעמוד במשימה, אך השופט נעם סולברג החליט לדחות את ערעורו והותיר את המועד על כנו".

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שאלת תם ל"נציגות האג"ח"
  שי 04/07/2013 10:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתם, "נציגות האג"ח" , הגופים המוסדיים, מנהלי ההשקעות שלכם בחרו להשקיע/להלוות לחב' אידיבי כספים רבים, אחוזים מסויימים מכל תיק ותיק של הלקוחות שלכם. כעת, אתם באים כמליצי יושר ורוצים להעלות על הגרדום את ראשו של דנקנר... מה לגבי האחריות שלכם? האחריות בניהול ההשקעות? בדיקה לאורך הזמן? האם יכול להיות שנרדמתם בשמירה? מי באמת חייב לציבור דין וחשבון בגין הכישלון בהשקעה של אידיבי וכמותיה? האם דנקנר או מנהלי ההשקעות ואלה שהעניקו לו הלוואות נכבדות, רכשו איגרות חוב בכספי הציבור לאורך הדרך ולא טרחו לבדוק
  סגור
 • כולם אשמים (ל"ת)
  שועלי 04/07/2013 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  אגח אחזקות - ההזדמנות עדיין קיימת!
  עמיאל 04/07/2013 10:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם בתספורת גלח של 50%, האפסייד אדיר. להזכיר, האגח כרגע בסביבות 25 אג. תספורת 50% אומרת מחיר של 60 אג. את החשבון תעשו לבד...
  סגור
 • 3.
  המערכת מגויסת למען הטייקונים (ל"ת)
  לאן הגענו 04/07/2013 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שאלה למשקיעים באידיבי ,לא היה לכם מספיק ,ורציתם עוד
  בא 04/07/2013 09:42
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אז קבלתם עוד .ועכשיו תחזרו אחורה לאותו זמן ,יכולתם לעזור ,להתנדב ,לנקות איזה חוף ים ,ובמקום זה אתם מזיעים באיזה חדר עם שופט .
  סגור
 • 1.
  בגן עדן היו אדם חוה ודנקנר המהמר . (ל"ת)
  בא 04/07/2013 09:38
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות