ספר הבז': שוק הנדל"ן הוא הנפגע העיקרי ממשבר האשראי

בנתוני ספר הבז' של הפדרל ריזרב על הכלכלה האמריקנית נמצא שהידוק תנאי האשראי פגע בעיקר בשוק הנדל"ן על כל רבדיו. מחוץ לשוק הנדל"ן הכלכלה ממשיכה להתרחב
|
ספר הבז': שוק הנדל"ן הוא הנפגע העיקרי ממשבר האשראי

"משבר האשראי והתוצאה של המשבר בשווקים הפיננסים היו בעלי השפעה קטנה על פעילות הכלכלה האמריקנית עד סוף אוגוסט", כך עולה מהדיווח האחרון על התנאים הכלכליים של ארה"ב שפורסם (ד') הפדרל ריזרב.

ספר הבז' של הפד מצא שהפעילות הכלכלית המשיכה להתרחב ברוב חלקי המדינה. 4 מתוך 12 המחוזים - פילדלפיה, ריצמונד, דאלאס וסן פרנסיסקו - דיווחו שהנתונים שלהם מצביעים על המשך צמיחה, אבל בקצב איטי יותר.

ספר הבז' של הפד הוא אוסף של דיווחים אנקדוטיים אשר נאספים על ידי הבנקים הפדרלים כדי לעדכן את הבכירים לפני החלטת המדיניות המוניטארית. וועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב תתכנס ב-18 לחודש, וישנו לחץ חזק על הבנקאיים להוריד את שיעור הריבית לזמן-הקצר בעקבות התהפוכות בשוקי ההון.

יושב ראש הפד בן ברננקי הדגיש את חשיבות סקר ספר הבז' בנאומו ביום שישי האחרון על הכלכלה.

הממצאים

ספר הבז' מציע שהתהפוכות בשווקים הפיננסים הובילו להדוק תנאי ההלוואות למשכנתאות מקומיות והדבר הזה מכביד מאוד על הפעילות בסקטור המגורים.

היו גם דיווחים על לחצים כלפי מטה על מחירי הנדל"ן ברחבי כל המחוזים. "מספר ציינו שרדוקציה בזמינות האשראי הוסיפה לאי-הוודאות בקשר לתזמון בו שוק המגורים ישנה כיוון", נכתב בדו"ח.

הנדל"ן המסחרי גם סובל מהדוק תנאי האשראי.

"מחוץ לשוק הנדל"ן, הדיווחים על כך שהתהפוכות בשווקים הפיננסים השפיעו על פעילות הכלכלה במהלך תקופת הסקר היו מוגבלים", נכתב בדו"ח.

היו דיווחים ביותר מחצי האזורים של הידוק כללי בכל מה שקשור לתנאי האשראי.

הקמעונאיות גדלו בקצב "מתון וצנוע", למרות שמכירות בסגמנטים של הריהוט וכלי הרכב האטו.

הפעילות היצרנית המשיכה להתרחב בחודש אוגוסט, הדו"ח הציע. כמעט כל המחוזות דיווחו על גידול כלשהו בתעסוקה במהלך החודש. לחצי השכר היו מתונים או בכללית יציבים.

היו מספר דיווחים על נזקים היבולים מהבצורת במספר מחוזים. ישנם הערכות שהבצורת עלולה לעלות לחקלאיים בגורגיה ובפלורידה מעל 2 מיליארד דולר בתפוקה אבודה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות