ה'פד' וגורמים רגולטורים במאמצים לצמצם את העיקולים

הפעולות באות בהמשך לכוונות הנשיא בוש מיום שישי לסייע ללווי הסאב-פריים. טענו ב'פד' שמטרתם העיקרית היא לשמור את האזרחים בבתיהם. בתוך כך, דרשו ממעניקי האשראי השונים להקל על הלווים, ולסייע להם בתוכניות ייעוץ שונות כדי למנוע בעיות נוספות בענף המשכנתאות
|
ה'פד' וגורמים רגולטורים במאמצים לצמצם את העיקולים

גורמים רגולטורים בינהם הפדרל ריזרב פנו לחברות המשכנתאות והגופים הפיננסי בבקשה להקל על הלווים את תנאי המשכנתאות. זאת ברקע לעלייה האחרונה במספר האנשים שאיבדו את בתיהם. הצעד האחרון מוושינגטון נועד לנטרל את התפשטות המשבר במתן סיוע ממשלתי ללוים מסוימים.

בהצהרה רשמית שנמסרה היום, אמרו בפדרל ריזרב כי חברות רבות המעניקות משכנתאות בניהן גם חברות בתחום הסאב-פריים הועברו תחת חסותה של ממשלת ארה"ב. הגורמים הרגולטורים מעודדים עזרה מצד הבנקים ללווים במסגרת הסכמי השירות שהוצעו על ידי הממשל בארה"ב. הרגולטורים רואים כרגע אפשרות לשינויים בהסכמי ההלוואות וניהול מחדש של מערך התשלומים העתידי. כמו כן, דרשו בפדרל ריזרב מהגורמים הבנקאיים להעניק ייעוץ ללווים בעייתיים, בכך להפחית את מספר עיקולי הנכסים.

"אנו מעודדים את שירותי המשכנתאות שנועדו להקל מהלחץ הפיננסי שבו מצויים הלווים", כך אמר אחד הגורמים בפדרל ריזרב, Randall Kroszner. "שמירת המצב הקיים, כלומר המשפחות בבתיהם הוא הדבר החשוב מכל לפדרל ריזרב," כך הוסיף עוד.

ההצהרה מצד ה'פד' מתווספת למאמצים של משרד הפקדונות הלאומי של ארה"ב ומבקרי המטבע, לצמצום מספר עיקולים הנכסים. כמו כן, אלו באות לאחר ההצהרה הרשמית של הנשיא בוש, כי ירתם לעזרת לווי הסאב-פריים ביום שישי האחרון. הנשיא בוש חשף שורה של צעדים, כמו מתן האפשרות לחלק מהלווים למימון חוזר של מהמשכנתאות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות