לאחר דו"ח התעסוקה החלש: נתונים משוק העבודה בארה"ב מייצרים תמונה ורודה

 | 
(3)
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel

ביום שישי האחרון התפרסם דו"ח התעסוקה האמריקני לחודש אפריל. בהתאם לפאסימיות שאחזקה בשוק ימים ספורים טרם הפרסום, הדו"ח הציג תוספת של 160 אלף משרות בלבד - שפל של יותר משנה .

תוצאת דו"ח התעסוקה יצרה חשש לכך ששוק התעסוקה האמריקני נכנס לסוג של קפאון, לאחר שחודשים ארוכים היה הסימן הברור ביותר ליציבות הכלכלה האמריקנית אל מול שאר המערב. בודאי לאחר שנרשמו סימנים רבים לכך שהצמיחה בכלכלת ארה"ב ירדה באופן ממשי ברבעון הראשון של השנה ועומדת כרגע על 0.5% בלבד. 
היום (ג') התפרסם נתון נוסף משוק התעסוקה בארה"ב שמצביע על כך שהפאסימיות הייתה נחפזת מדי והירידה בקצב יצירת המשרות הייתה זמנית בלבד. סקר מחזור המשרות הפתוחות לחודש מארס על פי משרד העבודה האמריקני היה גבוה מאוד והגיע לכדי 5.75 מיליון משרות.
מדובר בסך המשרות הגבוה ביותר שנרשם מזה שני עשורים. כלומר בהווה הצמיחה בשוק העבודה מביאה לידי כך שהמשרות הבלתי מיואשות בארה"ב גבוהות כמעט כמו שיעור האבטלה במדינה שעומד בהווה על 5%. זאת מתוך ההנחה ששוק העבודה בארה"ב שנרשם על פי משרד העבודה גובל ב-140 מיליון איש. 

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא חולשה זמנית (ל"ת)
  יונתן שקד 11/05/2016 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  דוJ תעסוקה חודשי אינו חשוב. הוא תנודתי כמו מזג האוויר.
  שמטוב 11/05/2016 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש גורמים שוליים שיכולים להשפיע על דו"ח תעסוקה חודשי ויוצרים רעש שמסתיר את המגמה הכללית. הכי טוב זה להסתמך על סיכוני דו"ח תעסוקה של מספר חודשים, למשל סיכום דוחות תעסוקה של 6 החודשים האחרונים. במקרה שמסתמכים על סיכום 6 חודשים גורמי הרעש יקזזו זה את זה ותיאור המצב יהיה מדוייק יותר. מצד שני - 6 חודשים זו לא תקופה ארוכה לכן מאפשרת שינוי תוכניות כלכליות ללא דיחוי.
  סגור
 • 1.
  ביז... מאוישות! לא מיואשות! (ל"ת)
  יונתן 11/05/2016 10:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור