רמת השרון תוסיף 1,500 דירות בהתחדשות עירונית עד לשנת 2022

רמת השרון אישרה תכנית שתעודד התחדשות עירונית ע"י חיזוק מבנים ותוספת של 1,500 יחידות דיור עד שנת 2022 ב-9 מתחמי התחדשות עירונית שונים בעיר
 | 
מתחם מורשה רמת השרון, מצב קיים, צילום: כפיר זיו
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות הגב' דלית זילבר, אישרה תכנית מקיפה להתחדשות עירונית ברמת השרון הכוללת חיזוק מבנים שנבנו לפני שנות ה-80 מכוח התמ"א 38 שתאפשר תוספת של 1,500 יחידות דיור עד שנת 2022. 
תוקפה של התכנית הנו למשך 5 שנים מיום אישורה. במהלך תקופה זו יגיש מהנדס הוועדה המקומית דו"חות התקדמות בנוגע להוצאת היתרי הבנייה. בתום התקופה תחליט הוועדה המחוזית אם להאריך את תוקפה של התכנית או לשנותה בכפוף למידע התכנוני שיעמוד בפניה.
9 מתחמי התחדשות עירונית - וחניה לכל דירה 
התכנית מחלקת את העיר לתשעה מתחמי התחדשות עירונית: שדרות ביאליק וויצמן; רחובות סוקולוב ואוסישקין כולל אזורי המסחר; מזרח ודרום שכונת הדר; שכונות נווה רסקו, נווה מגן ומורשה; אזור מערב רמת השרון בדגש על רחובות צרים המתאפיינים במגבלות תנועה; בנייה רוויה במרקם הבנוי הקיים ואזורים הצמודים לצירי מסחר הכוללים בנייה רוויה נמוכה.  
עוד התכנית מחייבת כי לכל יח"ד נוספת מתוקף תכנית זו יינתן פתרון חניה בתחום המגרש. במידה והתנאים במגרש אינם מאפשרים תוספת מקומות חניה תהיה רשאית הועדה המקומית להתנות מתן היתרי בנייה בהסדרתם של מקומות חניה במרחקים הקבועים בחוק.
ממנהל התכנון הוסיפו כי מתוך מטרה להגדיל את היצע הדירות הקטנות עבור זוגות צעירים, התכנית קבעה כי במידה וגודל יחידת דיור יעלה על 90 מ"ר, ניתן יהיה להוסיף יחידות דיור נוספות בשיקול דעת מהנדס העיר. בנוסף מאפשרת התכנית סגירת קומה מפולשת, הרחבת דירות (עד 25 מ"ר לדירה) ותוספת קומות, כל זאת בהתאם לאזור יעוד המגורים של מבקש ההיתר. 
הוועדה המקומית רמת השרון יזמה את התכנית במטרה לעודד את מימוש תמ"א 38 במרחב התכנון המקומי. ממנהל התכנון ציינו כי תוספת יחידות הדיור בתכנית נקבעה בהמשך לבדיקה כלכלית ותחבורתית ותבוצע בהתאם למערכות התנועה, החניה ושטחי הציבור, ובהתבסס על התפיסה האורבנית של העיר. כמו כן, התכנית נערכה על ידי משרד קייזר אדריכלים. 
עופר אנגל, סמנכ"ל חברת אנגאינווסט התחדשות עירונית מסר על אישור התכנית: "פרויקטים רבים ברמת השרון חיכו לאישור התב"ע המדוברת למעלה משנתיים והיום למעשה, עם אישור התכנית, ניתן להוציאם סוף סוף אל הפועל הודות לתוספת הזכויות שמעניקה התב"ע. יחד עם זאת התכנית שאושרה מבוססת על מתווה של 'הקודם זוכה'. למעשה העיריה חילקה את כמות יחידות הדיור על פי אזורים והגדרת תוספת יחידות הדיור אינה מאפשרת לכל הבניינים באותו אזור לעבור הליך של תמ"א 38/2. הדבר אומר שפרויקטים שאינם מתקדמים או חתומים היום, ככל הנראה לא יוכלו להתבצע מפני שעד שיגיעו לשלב הביצוע, יגמרו המכסות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות