באפיק אליו זורם כעת הכסף הגדול בבורסה בת"א - אלו 3 הקרנות החזקות השנה

בנק ישראל אמנם לא הפחית את הריבית בשבוע החולף, אבל הכסף ממשיך לזרום לאפיקי הסיכון
|
(2)
זרימת הכספים
הריבית בישראל אמנם לא הופחתה בשבוע החולף, אבל הציבור ממשיך להסיט את כספו לאפיקי הסיכון - ברקע להיעדר אלטרנטיבות השקעה (ריבית בנק ישראל עומד על 0.1%). לפי נתונים שאסף בית ההשקעות מיטב-דש, בשבוע החולף ראתה תעשיית קרנות הנאמנות המסורתיות (כלומר בניטרול כספיות) כניסת כספים בהיקף של 1.1 מיליארד שקלים כאשר מתחילת החודש כבר מדובר בגיוסים של 4.5 מיליארד שקלים. אז לאן זורם הכסף?
740 מיליון שקלים הזרים הציבור בישראל לקטגוריה קרנות אג"ח כללי, וזה אומר בעיקר לקרנות המעורבות בסגנון 90-10. מדובר בזינוק של יותר מ-50% בקצב הגיוסים באפיק זה לעומת השבוע הקודם. מתחילת החודש, הגיוסים בקרנות אג"ח כללי מסתכמים כבר ב-2.47 מיליארד שקלים. הגיוסים הנאים הללו מספקים תמיכה גם לשוק המניות, שכן בקרנות המעורבות חלק מסויים מנותב לאפיק המנייתי.
נציין כי הקרן בקטגוריה זו שנמצאת במקום הראשון בחודש מארס וגם מתחילת השנה (מבין הקרנות שמנהלות מעל 100 מיליון שקלים) היא פסגות פרימיום עם תשואה של 1.44% מתחילת החודש ו-5.13% מתחילת השנה. מדובר בקרן אגרסיבית מאוד באופן יחסי לקטגוריה (חשיפה גבוהה למניות). במה מחזיקה הקרן? לחץ כאן. במקום השני מתחילת השנה נמצאת הקרן רוטשילד אג"ח 10% שרשמה תשואה של 4.56% ובמקום השלישי קרן הסל MTF 20-80 שרשמה 4.46%. בימים הקרובים נפרסם את דירוג הקרנות המלא של Bizportal, המנצחות של הרבעון הראשון.
הקטגוריה שנמצאת במקום השני מבחינת הגיוסים בשבוע החולף היא קרנות אג"ח מדינה - עם כניסת כספים בהיקף של 260 מיליון שקלים ו-1.4 מיליארד שקלים מתחילת השנה. 
קרנות אג"ח קונצרני, הפדיונות נמשכים: מדדי התל בונד נפלו בששבוע החולף בכ-0.9% והציבור מכר קרנות קונצרניות בהיקף של 120 מיליון שקלים. מתחילת החודש מדובר בפדיונות של 220 מיליון שקלים. מנגד, קרנות אג"ח חו"ל ממשיכות לגייס - בשבוע החולף עוד 160 מיליון שקלים. 
הקרנות המנייתיות, הגיוסים נמשכים: הקרנות המנייתיות ממשיכות לראות כניסת כספים, כאשר בשבוע החולף נרשמו גיוסים של 110 מיליון שקלים לקרנות שמשקיעות בחו"ל וגיוסים של 60 מיליון שקלים לקרנות שמשקיעות בת"א. 
 
בקרנות הכספיות, פדיונות עתק: עוד 1.7 מיליארד שקלים יצאו בשבוע החולף מהקרנות הכספיות, קצב פדיונות זהה לקצב בשבוע הקודם. מתחילת החודש מדובר כבר בפדיונות של 10.5 מיליארד שקלים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אג"ח ממשלתי ממש לא משתלם עכשיו
  דודו 29/03/2015 15:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התשואות עלובות, אין בשר באפיק. בבנקים הקטנים מציעים תשואות יותר גבוהות בפקדונות, לכן כל העסק לא משתלם. רוב הקרנות המשולבות משקיעות את רוב הכסף בממשלתי, לכן כדאי מאוד להזהר לפני ששמים את הכסף שם. מי שפיספס את כל החגיגה באגח בשנים האחרונות כדאי שיפנים שתשואות העבר לא יחזרו, עדיף להתרחק. כמו שאומרים, אם לא השתתפת בחתונה עדיף שלא תשתתף בהלוויה.
  סגור
 • אתה כל כך צודק אבל אני כבר כמעט מחוץ לממשלתי (ל"ת)
  משה ראשל"צ 30/03/2015 07:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות