תשואה של 7% בקרנות הנאמנות השנה; סקטור הנדל"ן מוביל

סקירה שביצע בית ההשקעות מיטב דש מלמדת על תשואה שלילית של 0.45% באוגוסט ועל תשואה חיובית מרשימה מתחילת השנה. מה היתה התשואה למשקיעים?

|
כסף ישראלי, צילום: Istock

הפדיונות שנרשמו בתעשיית קרנות הנאמנות בחודש אוגוסט האחרון באו לידי ביטוי בתשואה שלילית ממוצעת של 0.45% שהשיגו הקרנות, אם כי מתחילת השנה מדובר בתשואה חיובית של כ-6.9%. כך עולה מהערכות מיטב דש.

בחינת ביצועי הקרנות האקטיביות המסורתיות משקפת תשואה של 8.2% השנה. באוגוסט, התשואה החודשית הגבוהה יותר נרשמה בקרן "אפסילון (4D) זהב" שעלתה ב-8.3%, זאת לעומת הקרן "אי.בי.אי. (4B) זיקה לקנאביס ישראל" שירדה בכ-13.3%.

סקטור הנדל"ן מוביל; קרנות אג"ח מאכזבות
דירוג עשרת הקרנות האקטיביות הטובות ביותר לפי מיטב ד"ש מתחילת השנה מורכבת בעיקר מקרנות אגרסיביות על מדדי המניות בחו"ל, ומקרנות מניות בארץ המתמחות בהשקעה על סקטור הנדל"ן. מנגד, דירוג עשרת הקרנות הגרועות ביותר בתקופה זו מורכב בעיקר מקרנות אג"ח בארץ כללי ואג"ח בחו"ל, ומקרנות אגרסיביות על הדולר. להלן הפירוט:

בסיכום חודש אוגוסט, תשואת הקרנות המתמחות במניות בישראל הסתכמה ב-0.65%, כאשר מתחילת השנה הגיעו הקרנות לתשואה חיובית ממוצעת של כ-17.75%. בקטגוריה זו בלטו לטובה קרנות מניות נדל"ן שהובילו את התשואות עם עלייה של 4.8% באוגוסט ו-38.2% השנה.

מנגד, הקרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו באוגוסט תשואה שלילית משוקללת של 2.15%, אך מתחילת השנה מדובר בתשואה חיובית של 9.2% בהובלת  קרנות מניות אירופה מוגנת מט"ח שעלו בממוצע ב-13.65% השנה. זאת לצד קרנות ארה"ב מוגנת מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-13.2%.

קרנות אג"ח כללי הגיעו בסוף אוגוסט לתשואה שלילית ממוצעת של 0.15% בהשפעת הירידות בשוקי המניות. מתחילת השנה רשמו הקרנות תשואה חיובית של 5.45%. בתוך כך, קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה חיובית הנאמדת ב-3.8%. קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה חיובית של 5.05%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 5.45%, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 7%. כל זאת, תודות לעליות שנרשמו בכל אפיקי ההשקעה – מניות, אג"ח ממשלתיות ואג"ח קונצרניות.

קרנות הנאמנות הקונצרניות עלו מתחילת השנה בכ-4.7%. בממוצע, וקרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה חיובית של 6.35%. בחודש אוגוסט קרנות אג"ח קונצרני רשמו תשואה שלילית ממוצעת של כ-0.2%.

איגרות החוב הממשלתיות סיכמו את אוגוסט בעליות שערים חדות לאחר שמדד אג"ח ממשלתי כללי הגיע לתשואה של 1.25%. קרנות אג"ח מדינה נותרו ללא שינוי החודש בהשפעת מרכיב המניות שניטרל את אפקט התרומה החיובית של איגרות החוב הממשלתיות. מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה חיובית הנאמדת ב-4%. 

בקרב קרנות אג"ח חו"ל נרשמה תשואה נאה של כ-1.25% באוגוסט בהשפעת התחזקות הדולר אל מול השקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות