שוק האג"ח פורח: ביקושים של 270 מיליון שקל בהנפקה של האחים חג'ג'

גם בשלב המוסדי של הכשרת היישוב של עופר נמרודי נרשמה הצלחה עם ביקושים של פי ארבעה מהיקף הגיוס המקורי. ביקושים של 220 מיליון שקל בהנפקה של אאורה
 | 
(1)
חג'ג', צילום: יח"צ
שוק המניות בבורסה המקומית צולע למרות ניסיונות כנים של ראשי הבורסה ורשות ניירות ערך להפיח בה חיים. עם זאת שוק האג"ח פורח וביתר שאת - גל גיוסים מתוכנן בתקופה הקרובה על רקע הערכות שהריבית תעלה בהמשך הדרך. בסוף השבוע האחרון נרשמו ביקושי שיא בשלב המוסדי בהנפקות האג"ח של החברות: חג'ג' נדל"ן, הכשרת היישוב ואאורה.
קבוצת חג'ג' +0.59% חג'ג' 1,030 +0.59% חג'ג' בסיס:1,024 פתיחה:1,024 גבוה:1,037 נמוך:1,020 תמורה:78,217 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: השלימה בהצלחה את השלב המוסדי במסגרת גיוס אג"ח בסדרה ז' ורשמה ביקושי שיא של פי 2.7 ויותר מיעד ההנפקה המקורי. בהנפקה נתקבלו ביקושים בהיקף של למעלה 270 מיליון שקל. ההנפקה המוסדית נסגרה בריבית של 5.1%. שלב המכרז הציבורי יתקיים מחר -יום שני.
החברה התקשרה בהתקשרות מוקדמת ביחס לחלק מהיחידות המוצעות עם משקיעים מסווגים לפיה קיבלה התחייבות מהמשקיעים המסווגים להגשת הזמנות ביחס לאגרות החוב  (סדרה ז). מתוך היחידות המוצעות לציבור במכרז על שיעור הריבית השנתית שתישאנה אגרות החוב ביחס ל-100,000- יחידות (80% מהיחידות המוצעות בהנפקה לציבור) ניתנה כאמור התחייבות מוקדמת לרכישתן ממשקיעים מוסדיים מסווגים.  
במכרז המוסדי הוגשו בקשות ל-270,629 יחידות, מתוכן נענתה החברה ל-100,000  יחידות ורשמה אותן במסגרת ההתחייבויות המוקדמות בהנפקה.
 
האחים צחי ועידו חג'ג': "אנחנו שמחים ומאושרים ששוק ההון נותן בנו אמון פעם אחרי פעם. ביקושי השיא פי שלושה מהמבוקש הם לא מובן מאליו בעינינו ונעשה הכול בכדי להמשיך לדבוק במטרות שלנו ולשמור על המוניטין שצברנו עד כה".
הכשרת היישוב של עופר נמרודי מגייסת ב-2% פחות מהאג"ח בסדרות הקיימות 
חברת הכשרת הישוב +0.09% הכשרת הישוב 3,404 +0.09% הכשרת הישוב בסיס:3,401 פתיחה:3,401 גבוה:3,435 נמוך:3,338 תמורה:656,042 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: של עופר נמרודי השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת אגרות חוב מסדרה מתוכננת חדשה (סדרה 20). כוונת החברה המקורית הייתה לקבל הזמנות בהיקף של כ-100 מיליון שקל בשלב המוסדי.
בפועל התקבלו הזמנות בהיקף של כ-385 מיליון שקל. לאור הביקושים הגבוהים החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס בשלב המוסדי של ההנפקה לכ-200 מיליון שקל. השלב הציבורי מתוכנן להתקיים בימים הקרובים.
 
לצד ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו, ננעל השלב המוסדי בריבית נמוכה של 3.25% לעומת הריבית המקסימלית של 3.9% בהצעה המקורית למוסדיים. הריבית המקסימלית של הסדרה החדשה שתונפק תהיה נמוכה בכ-2% מן הריבית של סדרות צמודות שהנפיקה בעבר, ועדיין במחזור.
 
הסדרה החדשה צמודה למדד המחירים לצרכן, אינה מגובה בביטחונות ומדורגת על ידי מעלות S&P בדירוג של A מינוס עם אופק יציב. מח"מ הסדרה הינו כ-4.9 שנים והיא עומדת לפירעון בחמישה תשלומים שנתיים רציפים ושווים בין השנים 2020 - 2024.
תומר כץ סמנכ"ל השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב: "אנו שבעי רצון מן הביקושים הגבוהים בשלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב. ביקושי היתר והריביות הנמוכות מבטאים את הבעת האמון של שוק ההון בחברה, במהלכים המשמעותיים שביצעה בתקופה האחרונה ובאסטרטגיה העסקית שלה. הגיוס המתוכנן יצטרף למיחזורי ההלוואות שבוצעו בתקופה האחרונה, בהיקף של למעלה מ-1 מיליארד שקל לצורך הארכת מח"מ ההלוואות והפחתת הוצאות המימון, כפי שכבר באים לידי ביטוי בדוחות הכספיים של החברה. במקביל אנו פועלים במלוא העוצמה בהמשך פיתוח תחומי הליבה של החברה דרך הרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים וכן בתחום היזום למגורים בפולין ובארץ".
אאורה: ביקושי שיא של פי ארבעה מסכום הגיוס המתוכנן
חברת הנדל"ן אאורה +0.31% אאורה 229.8 +0.31% אאורה בסיס:229.1 פתיחה:229.1 גבוה:233.1 נמוך:229 תמורה:184,343 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שבבעלות יעקב אטרקצ'י, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח – הרחבה לסדרה י'. בהנפקה נרשמו בקושי יתר בהיקפים של כ-220 מיליון שקל. החברה גייסה בשלב זה 48 מיליון שקל ובכוונותיה להשלים את הגיוס ל-60 מיליון שקל בשלב הציבורי.
ההתחייבויות ניתנו לרכישת יחידות כך שכל יחידה כוללת 1000שקל ע"נ של אגרות חוב של סדרה י' ו-30 כתבי אופציה. הריבית נקבעה בגובה של 3.9% שקלית לא צמודה ומח"מ הסדרה יעמוד על 3.75 שנים.
ההנפקה נוהלה בהובלת חברת החיתום של לאומי פרטנרס. החברה תקיים את השלב הציבורי בהפקה ביום ב' 23/1 במחיר התחלתי של 1020 שקל ליחידה, אשר נקבע בסיום המכרז המוסדי.
מדובר בהנפקה מדורגת בדירוג BBB ומגובה בפרויקט אונו ואלי אותו החלה החברה לשווק לאחרונה ומכרה מעל 100 יח"ד, החברה צופה כי העבודות יחלו ברבעון הנוכחי. 
הבורסה בת"א: שוק המניות מקרטע, אך שוק האג"ח פורח
בזמן שמדד המעו"ף ירד אשתקד ב-3.8% וב-3.4% מתחילת השנה, שוק האג"ח ממשיך לפעול וביתר שאת.
הסקטור העסקי גייס רק בשבוע שעבר כ-1.5 מיליארד שקל בהנפקות של איגרות חוב לציבור.
באפיק הקונצרני היקף הגיוס הסתכם בשנת 2016 ביותר מ-67 מיליארד שקל - הגבוה ביותר שנרשם מאז שנת 2007.
חברות הנדל"ן הן הראשונות למהר לגייס אג"ח לקראת העלאת ריבית שצפויה בישראל בהמשך השנה, בהמשך לשינוי במגמת הריבית שכבר החל בארה"ב.
הצלחה בהנפקת האג"ח של קבוצת הראל: השלימה גיוס של כ-250 מיליון שקל
הצלחה בהנפקת אגרות החוב של קבוצת הראל השקעות. חברת הבת, הראל הנפקות, השלימה בסוף השבוע גיוס בסך של כ-250 מיליון שקל.
 
במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים בהיקף של כ-850 מיליון שקל, פי 3.5 מהסכום שבחרה לגייס.
 
בעקבות ביקושי היתר שנרשמו בהנפקה, מחיר הסגירה ליחידה נקבע על 1,000 שקל, המשקף תשואה של כ-2.28% - נמוך מתשואת איגרות החוב בבורסה.
 
הראל ביצעה את הגיוס באמצעות הרחבת סדרות אג"ח (סדרות ט' ו-י'), שהינן סדרות הצמודות למדד המחירים לצרכן, והמדורגות בדירוג של AA מינוס עם אופק יציב על ידי מעלות.
 
סכום הגיוס יופקד בהראל ביטוח, אשר התחייבה כלפי הנאמן לאגרות החוב (סדרות ט'-י') למלא אחר תנאי התשלום של אגרות החוב. כמו כן אגרות החוב, שהונפקו במסגרת הרחבת הסדרה, הוכרו על ידי הממונה על שוק ההון כהון משני בידי הראל.
 
את ההנפקה הובילה לידר הנפקות ולצידה קונסורציום חתמים הכולל את דיסקונט חיתום והנפקות, אקסלנס-נשואה חיתום, ברק קפיטל חיתום, לאומי פרטנרס חתמים ומגדל חיתום.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צריך לספר קצת יותר על שוק האג'ח
  t 22/01/2017 11:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין אותי לשמוע כמה חברות בשנתיים האחרונות הגיעו לתספורות והסדרי חוב ומה קיבלו המשקיעים בסופו של יום.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות