רשות ניירות ערך מציגה מוצר חדש: קרן גידור בנאמנות

מדובר על קרן נאמנות במודל של קרנות גידור, לרבות מינוף ואסטרטגיות השקעה; הרשות פונה בקול קורא לציבור לתגובות והצעות בנושא 

|
(1)
ענת גואטה, יו"ר רשות נירות ערך, צילום: ענבל מרמרי
רשות ניירות ערך פרסמה היום קול קורא לקבלת התייחסויות לצורך גיבוש מתווה להסדרת מוצר השקעה חדש - קרן גידור בנאמנות. "יצירת הקרן נועדה לתת מענה לצרכים ולמגמות המשתנות בשוק ההון, תוך שמירה על עניינם של המשקיעים", אמרה יו"ר הרשות, ענת גואטה. לדבריה, "היוזמה תעניק לציבור המשקיעים מוצר השקעה חדשני אשר יעמוד בסטנדרטים גבוהים של פיקוח ואסדרה".
במהלך השנים האחרונות חלה התפתחות מואצת בתעשיית הקרנות האלטרנטיביות. לפי הרשות, היקף הפעילות של קרנות הגידור בישראל מוערך בכ-20 מיליארדי שקל כאשר המשקיעים בקרנות הם גופים מוסדיים ומשקיעים מתוחכמים או בעלי ממון. הקרנות הללו פועלות ללא מגבלות רגולטוריות.
כעת, שוקלת הרשות להרחיב את אלטרנטיבות ההשקעה תחת פיקוחה ולפתוח את האפשרות להציע קרן נאמנות אלטרנטיבית גם לציבור הרחב מסוג "קרן גידור בנאמנות". מטרת המהלך לפי הרשות היא "לבחון את האפשרות לחשוף את הציבור, באופן ישיר באמצעות דפוסי ההשקעה שיאפיינו את הקרן או באופן עקיף באמצעות קרן כאמור שתורשה להשקיע בעצמה במספר קרנות גידור ("אגד קרנות גידור"), למכשיר השקעה חדש, אשר יופץ, ככל קרן נאמנות, גם על-ידי יועצי השקעות ומנהלי תיקים, באופן המותאם לפרופיל הסיכון של הלקוח".
 
עוד מפרטת הרשות כי "בהתאם לקול קורא, "קרן גידור בנאמנות" תוכל לפעול במגוון אסטרטגיות הקיימות כיום בעולם קרנות הגידור, תוך שימוש בנכסים הנסחרים בבורסה ובנגזרים שונים, מתוך מטרה לגוון את תיק ההשקעות של המשקיע. לצורך כך, תזכה הקרן להקלות בכל הנוגע למגבלות כמותיות החלות כיום על קרנות נאמנות, כגון לעניין מינוף הקרן, שיעור החשיפה לניירות ערך, פעילות בנגזרים ולקיחת אשראי. במקביל לכך, המשקיע ייהנה מהיתרונות הגלומים בהשקעה במוצר מוסדר שהוא קרן נאמנות לכל דבר, אשר נכסיה שייכים למשקיעים ומוחזקים בנאמנות, כאשר הפיקוח מבוצע על ידי רשות ניירות ערך. הקרן תהיה כפופה לחובות הקבועות בחוק שמטרתן הגנה על המשקיע".
 
על מנת לקדם את המהלך תוך שקיפות ושיתוף הציבור הרחב ומגוון הגורמים בשוק, פונה הרשות במסגרת קול קורא שפרסמה בבקשה לקבל רעיונות והצעות לגיבוש המתווה להצעת המוצר החדש. בכוונת הרשות לבחון את נחיצות המהלך והמתכונת בה ייושם, בהתאם לתגובות שתקבל מהציבור לקול הקורא.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תמיד כשהשווקים בשמיים
  לרון 17/07/2019 17:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ממציאים סיכון חדש,באמת גב' גואטה זה ממש לא במקום! מילא אלטשולר שמנפיקים בשמים,אבל רגולטור?!?!?!?!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות