אורמת מוכרת תחנות כוח בארה"ב ב-175 מיליון דולר - לפי איזה מכפיל?

Northleaf Capital Partners רוכשת 40% מפעילות אורמת בנבאדה ובהוואי
|
יצחק אנג'ל, צילום: יח"צ

אורמת טכנולוגיות (סימול ORA), חברה בת של {אורמת} דווחה כי חתמה על הסכם עם Northleaf Capital Partners במסגרתו אורמת תעביר מספר תחנות כוח גיאותרמיות וחום שיורי לחברה חדשה ממנה תרכוש Northleaf 40% תמורת כ-175 מיליון דולר.

מחיר הרכישה משקף שווי כולל של 438 מיליון דולר שהוא מכפיל 11.3 ל-EBITDA המתואם לפי הערכות בשנת 2014. המכפיל של העסקה נעשה ב-50% מעל תמחור הפעילות של אורמת בבורסה.

העסקה צפויה להיסגר במהלך הרבעון הראשון של 2015 וכפופה למספר תנאים מתלים מקובלים.

התחנות אשר אורמת תעביר לחברה החדשה שתוקם במסגרת העסקה כוללים את תחנת הכוח הגיאותרמית פונה שבהוואי, תחנת הכוח הגיאותרמית דון א. קמפבל שבנבדה ותשע יחידות לייצור חשמל מחום שיורי בשלוש תחנות הכוח OREG1, OREG2 ו-OREG3. אורמת תשמור על שליטה, תמשיך לאחד את תוצאות החברה החדשה ונכסיה וכן תמשיך לנהל ולתפעל אותם.

Northleaf הינה קרן השקעות גלובאלית פרטית בתחום התשתיות. לחברה משרדים בטורונטו, קנדה, לונדון, בריטניה ומנלו פארק, ארה"ב והיא מנהלת כ- 6 מיליארד דולר. תכנית ההשקעה בתשתיות של Northleaf מתמקדת בהשקעות לטווח הארוך בנכסי ליבה במדינות החברות ב-OECD. במסגרת ההסכם נקבע כי השקעות עתידיות בנכסים הנ"ל יבוצעו במסגרת החברה החדשה.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת: "גילינו עניין גדול ומשמעותי בתחנות הגיאותרמיות וחום שיורי שלנו מצד מספר משקיעים מוסדיים גלובאליים וקרנות השקעה פרטיות בתחום התשתיות, אשר מחפשים הזדמנויות השקעה יציבות וארוכות טווח".

Jamie Storrow, שותף מנהל של קרן Northleaf: "השותפות עם אורמת מאד אטרקטיבית עבורנו לאור המוניטין שלה כיצרנית, מפתחת ומפעילה מובילה בתחום הגיאותרמי".

מחיר הרכישה כפוף למספר התאמות הקשורות לתאריך סגירת העסקה. בהנחה כי הסגירה תתבצע ב-28 לפברואר, מחיר הרכישה יעמוד כאמור על 175 מיליון דולר. בנוסף, שעור האחזקה שתרכוש Northleaf כפוף להתאמה בהתבסס על יחס ההמרה בין הדולר הקנדי לדולר האמריקני. במקרה של התאמה שכזו, השווי הנגזר מהנכסים לא ישתנה, אך התמורה לאורמת תתעדכן בהתאם לשיעור האחזקה שתרכוש Northleaf.

במסגרת ההסכם נקבע כי כל תזרים המזומנים שייוצר מהנכסים יחולק, בכפוף ליתרות סבירות אשר יוגדרו על ידי אורמת, בהתחשב בצרכי השקעה והון עתידיים וכן בהתאם לחלוקה מוסכמת ומועדפת לאורמת או ל- Northleaf בהתבסס על העלות הנחסכת (Avoided Cost) במסגרת חוזה רכישת החשמל בהיקף של 25 מגווט של פונה.

ביום שלישי הבא יצא לפועל מיזוג אורמת תעשיות עם החברה הבת אורמת טכנולוגיות. האחרונה תיכנס למדד המעו"ף כי צריך להוסיף לשווי הנוכחי של אורמת טכנולוגיות 3 מיליון מניות שיונפקו במסגרת המיזוג.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות