טראמפ ביטל את ההצבעה על חוק הבריאות לאחר שלא הצליח לגייס רוב בבית הנבחרים

כישלון ראשון
לאחר שהבית הלבן כשל מלקיים אמש את ההצבעה על תכנית הבריאות בקונגרס, טראמפ ניסה להעביר את התכנית היום ונחל כישלון צורם. טראמפ ביטל את ההצבעה בקונגרס לאחר שלא הצליח להשיג רוב ריפובליקני בבית הנבחרים. לאחר הכישלון טראמפ אמר כי מעתה ככל הנראה הרפובליקנים יתמקדו בהעברת רפורמת המיסוי, כשהוא כנראה זונח את מאמציו, והבטחת קמפיין הבחירות שלו, לבטל את האובמה-קר.
דיווחים בארה"ב שלחו את מדדי וול סטריט לתנודתיות רבה בשעה האחרונה של המסחר כאשר נאמר כי יו"ר בית הנבחרים פול ראיין נפגש עם דונלד טראמפ בבית הלבן בכדי להודיע לו כי חסרים קולות בכדי להעביר את תכנית הבריאות החדשה של ולהשלים בכך את ביטול ה-'אובמה קר'. על פי הניו יורק טיימס ו-CNN, ראיין אמר במהלך ביקורו בבית הלבן כי לא הושגו מספיק קולות בכדי להעביר את תכניתו של טראמפ. דובר הבית הלבן, שון ספייסר, מסר כי השניים "שוחחו על המשך הדרך".
על פי הדיווחים, לפחות 32  רפובליקנים הצביעו, או העידו כי נוטים להצביע כנגד התוכנית, והם מהווים גוף חוסם להעברת תכניתו של טראמפ וביטול האובמה קר. מדובר במכה קשה עבור הנשיא הטרי דונלד טראמפ, שכאמור אחת מהבטחותיו העיקריות במהלך קמפיין הבחירות הייתה לבטל את האובמה-קר. כמו כן טראמפ איים כי אם ההצעה לא תעבור בפרומט הקיים, הוא יותיר את האובמה קר במבנה הנוכחי שלה. תוכנית הבריאות של טראמפ אמורה להחליף את תוכנית הבריאות הכללית ה"אובמה -קר" שנכנסה בקדנציה של קודמו בתפקיד ברק אובמה. 
נציין כי לאורך אתמול, נציגי הבית הלבן ביקשו לשכנע פלגים שמרניים במפלגה הרפובליקנית לתמוך בהסכם ובכך להגיע לכדי רוב הנדרש של 216 נציגים בכדי להעביר את התוכנית. אותם פלגים שמרניים נתמכים במחקרים שבדקו את התוכנית ומראים כי זו תהיה אף יקרה יותר לממשל מהתוכנית הקיימת של אובמה אך בד בבד תכסה פחות מבוטחים.
כדי לגרום לאותם גורמים ניציים להתרצות, אתמול בצהריים הבית הלבן הציג הצעה מחודשת שהינה בגדר "הצעה אחרונה" לפלג הניצי של המפלגה. אם כי ההודעה אמש על דחייה של ההצבעה מעידה כי אותה הצעה לא גרמה לחלק הארי של המתנגדים (על פי דיווחים, מספרם עומד על 27 נציגים) לאישור החוק במתווה הנוכחי. 
כך או כך, מדובר במהלך הפוליטי המשמעותי הראשון של הממשל החדש והוא ריכז השבוע תשומת לב עצומה הן במישור הפוליטי והן בוול סטריט. מבחינת המשקיעים, המהלך של טראמפ היה למעשה הבחינה הראשונה ליכולת שלו להעביר רפורמות רבות, אותן הבטיח לפני ואחרי בחירתו לנשיא. הכישלון שלו בהעברת הרפורמה הראשונה, מעידה על הקשיים הממתינים בדרך, לרפורמות חשובות לא פחות כמו הרפורמה במיסוי.
הרפורמה במיסוי שהובטחה על ידי טראמפ, הייתה מן המנועים העיקריים לראלי בשווקים שהתרחשו לאחר זכייתו. אי ההצלחה של הנשיא המכהן ברפורמת הבריאות, מטילה צל כבד על היתכנותה של רפורמה זו. ביום שלישי, כאשר נודע שתוכנית הבריאות החדשה של טראמפ תתקשה לעבור במתווה הנוכחי שלה, השווקים הגיבו בירידות חדות ורשמו את היום השלילי ביותר שלהם בשנה הנוכחית (ה נאסד"ק +1.6% נאסד"ק 7,970.78 +1.6% נאסד"ק סגירה:7,845.02 פתיחה:7,920.98 גבוה:8,005.21 נמוך:7,911.67 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: צלל 1.8%). אתמול, עם היוודע דחייתה של ההצבעה, המדדים עברו מעליות של עד 0.4% לכדי ירידות קלות. 
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  לימדוהו פרק חשוב על מגבלות הכח..
  ייאי 25/03/2017 16:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טראמפ מגלה סימנים של קשה הבנה:בסיפור איסורי הכניסה למוסלמים הוא חטף בראש משופטים שבטלו את החלטתו.לא הספיק לו וניסה לטעון שהאזינו לו:אובאמה וגם שירות הביון הבריטי.בשני המקרים נאלץ לחזור בו (לא הבינו אותי..).עתה באו חברי בית הנבחרים -שרובם רפובליקנים -מי שאמרים להיות קלף בטוח מבחינתו, ושלחוהו להכין מחדש שיעורי-בית בעיקר לימדוהו פרק חשוב על מגבלות הכח והפרדת הרשויות.גם בגיל 70 לא מאוחר ללמוד ..זה מעלה את השאלה:בארה"ב יש משטר נשיאותי ועדיין אין הוא יכול לעשות כרצונו.בישראל יש דמוקרטיה פרלמנטרית,אז איך ראש הממשלה נתניהו עושה כרצונו? התשובה נעוצה באופי האוכלוסיה:ארה"ב - היא ארצם של בני החורין.ישראל - היא ארצם של העבדים..
  סגור
 • 5.
  יום חדש (ל"ת)
  מחר 24/03/2017 23:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מטורף בפעולה.. (ל"ת)
  זהירות 24/03/2017 18:18
  הגב לתגובה זו
  10 2
  סגור
 • אולי הקצנתי מעט בכנותי את הדונאלד מטורף..
  א100 24/03/2017 21:38
  הגב לתגובה זו
  17 9
  אבל מצד שני אנו קובעים בוודאות מלאה שמדובר כבר כיום על הנשיא הגרוע בתולדות ה"אימפריה"..בוודאות יובילה לתהומות.
  סגור
 • בוודאות רואים שאתה לא יודע משמעות המילה "וודאות" (ל"ת)
  LOL 25/03/2017 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 3.
  טבע מתה
  חאלס 24/03/2017 17:35
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תוכנית הבריאות שטראמפ מקדם והדולר הנמוך יגמרו את מה שנשאר מטבע, סופית. כואב הלב. הלכו להם עוד כמה אחוזים
  סגור
 • 2.
  שחק אותה אריאל שרון (ל"ת)
  Fisherking 24/03/2017 09:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הוא ליצן חסר תמיכה .הבורסות התנפחו מאויר חם . (ל"ת)
  בא 24/03/2017 09:00
  הגב לתגובה זו
  5 6
  סגור