מדד ה-S&P 500 תוקף את שיא כל הזמנים - מה צפוי בהמשך?

המנתח הטכני של Bizportal על המדד המוביל בוול סטריט
 |  (6)
מעבר לים
מאז היוודע תוצאות הבחירות הספיקו חלק מהמדדים לפרוץ לשיא כל הזמנים, אך המדד המרכזי שאנו עוסקים בו עדיין מתקשה להתגבר על רמת ההתנגדות העיקשת. הגם שלקראת תום החודש עולה משמעותית, הסיכוי לשבירת הרצף היורד שמשמעותו ירידה ברמת הסיכון וכנראה חזרה למהלך עליות, הרי שיש להמתין ולראות כיצד יתמודד ה-S&P 500 עם שיא כל הזמנים.
משום כך ישאר הניתוח האחרון על כנו ללא שינויים, בתקווה ששבוע מהיום הבשורות תהיינה טובות.
מהי שבירת רצף עולה?
בשיטת הרצפים שפיתחתי אני מלמד שבשבירת רצף עולה, שער הנעילה של סוף התקופה נמוך מהשער הנמוך של הנר הגבוה ביותר שנקבע במהלך הרצף העולה. וזו סיבה מצויינת לצאת מהשוק למי שאינו מעוניין להמר על הכיוון. לא מדובר בשינוי או היפוך מגמה כי אם מעבר לתיקון טכני. 

דוגמאות לשבירת רצף עולה אפשר לראות בגרף החודשי המצורף. כפי שאפשר לראות, שבירת רצף אינה מבטיחה ירידות אם כי מדובר באירוע המעלה משמעותית את רמת הסיכון. שבירת רצף עולה יכולה להסתכם בנר בודד ויכולה להוביל לגל ירידות משמעותי. לכן, עבור מי שאינו מעוניין בסיכונים מיותרים שבירת רצף עולה מהווה סימן ליציאה מהשוק עד לקבלת צפירת הרגעה.
מה קורה אחרי שבירת רצף עולה?
בלא מעט מקרים אחרי שבירת רצף עולה בגרף החודשי יש עליות. ביוני 2015 השבר הרצף העולה ומיד לאחר מכן רשם השוק האמריקאי עליות מיידיות וסגר חודשי חיובי כפי שאפשר לראות על הגרף. למרות עליות אלו נותר הרצף בגרף החודשי יורד והשוק שב לרדת חודש מאוחר יותר. ביוני 2008 ובנובמבר 2007 נשבר הרצף העולה בגרף החודשי. הירידות בוששו לבוא ומיד לאחר מכן נרשמו עליות. למרות זאת לא נשבר הרצף היורד בחזרה והירידות הגיעו במלוא עוזן. בנובמבר 2000 שוב שבירה של הרצף העולה ללא תגובה מיידית. חודשיים מאוחר יותר הרגישו המשקיעים את נחת זרועו של השוק. 
 
 
*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
*הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  טראמפ שבר את שיטת גורביץ המשקיעים על פי שיותו החמיצו הז
  מאיר פלג 21/11/2016 14:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ניצחון טראפ שבר את שיטת גורביץ ואת התחזיות לירידות אם טראמפ ינצח שאכן הובילו לירידה חדה אך עוד באותו הלילה התהפכה מגמה ומי שלא הקשיב לגורביץ יכול היה להרויח המון
  סגור
 • 2.
  אייל פספס בגדול עם אפריקה (ל"ת)
  שי 21/11/2016 09:51
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • תעשה ממוצעים! תביא כסף חדש
  אזרח מתון 25/11/2016 18:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סתם. לא כדאי לסכן כסף חדש. כמה כסף המרת?
  סגור
 • אייל מפספס לא רק עם אפריקה ...
  בוריס 22/11/2016 08:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוא מפספס בדיוק כמו שכל משקיע היה בוחר במניות ללא ניתוח טכני זה מראה שהשיטה כנראה לא יותר טובה מבחירת מניות בצורה אקראית
  סגור
 • 1.
  המדד הבא
  חיים 21/11/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהולך לפרוץ הינו הראסל 2000. לגזור ולישמור.
  סגור
 • הוא כבר פרץ הסיכון בו כבר עלה (ל"ת)
  משה 21/11/2016 14:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור