מרוויחים בשוק יורד, אך רק מעטים: 17 קרנות נאמנות בארה"ב מתוך 2,100 עם תשואה חיובית השנה

מנהלת ההשקעות המצליחה נאנסי טוקי מנהלת 3 מבין 17 הקרנות שרשמו תשואה חיובית השנה
|
מרוויחים בשוק יורד, אך רק מעטים: 17 קרנות נאמנות בארה"ב מתוך 2,100 עם תשואה חיובית השנה

בסקירה מיוחדת שערכו במרקווטצ' לשוק קרנות הנאמנות האמריקני עולה תמונה מאוד שגרתית ידועה. כאשר השוק עולה קרנות הנאמנות ומנהלי ההשקעות עולים יחד איתו, אבל מנגד בזמן שוול סטריט נמצאת בשוק דובי רק מעטים מצליחים לגרוף תשואות חיוביות.

הדבר המפתיע יותר הוא שמנהלת קרנות שתחת ניהולה נמצאות 3 מתוך 17 הקרנות שהשיגו חיובית מתחילת השנה, בהחלט עובדה מתפתיעה. מיותר לציין שכל קרן בבעלותה נמצאת בראש הקטגוריה אליה היא משתייכת.

על פי מורנינגסטאר, נאנסי טוקי היא הבחורה המוכשרת העומדת מאחורי התשואות המרשימות. טוקי מנהלת את הקרנות עבור Eaton Vance (סימול: EV).

הקרן הראשונה אותה היא מנהלת נקראת Eaton Vance Small-Cap Growth (סימול: ETEGX) שמתחילת השנה הניבה תשואה חיובית של 4% נכון ל-25 באוגוסט. הקרן השנייה אותה היא מנהלת נקראת Tax-Managed Small-Cap Growth (סימול: ETMGX) שהניבה תשואה של 4.3% מתחילת השנה. אחרונה חביבה היא Special Equities (סימול: EVSEX) שהוסיפה לערכה 3.1% בשנה האחרונה. יש לציין שהממוצע בקרב קרנות הנאמנות המתמקדות במניות צמיחה עומד על תשואה שלילית של 12%.

מהו הסוד? מה הופך את נאנסי למנהלת השקעות כה מוצלחת בהתחשב במצב השוק? השקעה בחברות בעלות רווחים יציבים ותחתיות לצמיחת רווח הנסחרות בדיסקאונט משמעותי. בימים אלה טוקי מתמקדת במניות בעלות נמוך יחסית שהניבו תשואות טובות יותר ממתחרותיהן.

הקרנות תחת ניהולה נהנות מהנתח הגדול יחסית במניות האנרגיה, הסחורות והמתכות - סקטורים שבלטו בתשואה מתחילת השנה. הדבר החשוב מכל אולי הוא העובדה שטוקי נמנעת מהשקעה בסקטור המוכה מכל - ענף הפיננסים שהביא מוחות טובים מאוד בניהול השקעות לרשום תשואה שלילית.

האסטרטגיה של טוקי היא כנראה מאוד במקום לנוכח מצב השוק. "יש עדיין רווחים חזקים באנרגיה והמתכות", אומר טוקי המנהלת את שלושת הקרנות ההמצליחות מאז פברואר 2006.

"...אני עדיין מאוד מודאגת באשר למניות הפיננסים, במיוחד אלה הקטנות יותר", אמרה טוקי. במיוחד בתחום החברות הקטנות לקחה טוקי צוות של חמישה אנליסטים שיעניק דירוגים ל-3,000 חברות ברחבי העולם. הצוות תר אחר חברות עם שווי שוק שלא עולה על 3.5 מיליארד דולר שיתאים למודל הרוח. המטרה העליונה היא למצוא חברות במצב פיננסי טוב שפועלת עם שפע של מזומן ולהן הנהלה טובה שיכולה לנווט את הספינה גם במצבים קשים כמו עכשיו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות