רגיעה בבורסה בת"א: פדיונות של 700 מיליון שקלים "בלבד" מקרנות הנאמנות בשבוע החולף - איפה נרשמו גיוסים?

 | 
המגמה נמשכת
מדד המעו"ף רשם בשבוע החולף עלייה של 2.5% והדבר מיתן במשהו את קצב הפדיונות בקרנות הנאמנות - אבל המספרים הם עדיין מספרים גדולים. 700 מיליון שקלים נפדו מקרנות הנאמנות המסרותיות בשבוע החולף, כחצי מהיקף הפדיונות שבוע קודם לכן בו צלל המעו"ף בכ-5%. בנוסף, כ-170 מיליון שקלים נפדו מהקרנות הכספיות. כך עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש. 
קרנות אג"ח כללי, (בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית כמון קרנות 10/90), המשיכו השבוע במגמת הפדיונות, אך בסכום נמוך בהרבה לעומת שבוע שעבר, של 530 מיליון שקל. מתחילת החודש מקרנות אג"ח כללי נפדו כ-1.7 מיליארד שקל והן עומדות באופן בולט בראש הפודות.
בגזרת האג"ח הממשלתי, המדד ממשלתי כללי רשם השבוע עלייה מזערית של 0.1%. בעקבות זאת, קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה ירד בהשוואה לשבוע הקודם ונאמד בכ-260 מיליון שקל, כשמתחילת החודש קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-770 מיליון שקל.
הקרנות המנייתיות דווקא רשמו גיוסים השבוע, בסכום של 46 מיליון שקל. מתחילת החודש הקרנות עדיין רשומות יציאת כספים מהן, עם פדיונות של 158 מיליון.
באפיק השקלי, הקרנות הכספיות רשמו פדיונות של כ-170 מיליון שקל אך מנגד, נרשמו השבוע גיוסים של כ-40 מיליון שקל בקרנות השקליות. מדובר בירידה גדולה מאוד בקצב הגיוסים שלהן, כשמתחילת החודש הקרנות השקליות גייסו כ-400 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה