רשות ני"ע: הסכם שת"פ לעידוד חדשנות פיננסית עם המקבילה הצרפתית

הרשויות הצהירו על כוונתן לתמוך בחברות חדשניות. יעניקו תמיכה לחברות אשר הרגולציה חיונית עבורן לצורך מימוש פעילותן העסקית
|
ענת גואטה, יו"ר רשות נירות ערך, צילום: ענבל מרמרי

יו"ר הרשות לניירות ערך הישראלית, ענת גואטה ויו"ר רשות ניירות ערך הצרפתית (AMF), רוברט אופל, חתמו היום (ג') על הסכם שיתוף פעולה לעידוד חדשנות פיננסית. ההסכם נחתם במסגרת הכינוס השנתי של הארגון הבינלאומי לרשויות ניירות ערך בעולם, IOSCO, אשר מתקיים בימים אלה בסידני, אוסטרליה. ההסכם נועד לחזק את תחום החדשנות, לשמור על עניינם של ציבור המשקיעים ולהגביר את התחרותיות בשווקי ההון של המדינות.

על פי ההסכם, שתי הרשויות יחליפו מידע בתחום החדשנות והמגמות בתחום הפינטק. בנוסף, שתי הרשויות ידונו יחד על סוגיות רגולטוריות הקשורות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין, נכסי קריפטו, בינה מלאכותית, ניתוח ושימוש בנתונים ומידע ובהתפתחות של שירות ייעוץ השקעות אוטומטי.

במסגרת ההסכם, שתי הרשויות הצהירו על כוונתן לתמוך בחברות חדשניות להן עניין בצמיחה והרחבת פעילותן ברמה הבינלאומית. הרשויות יעניקו ליווי וייעוץ להעמקת ההבנה של היבטי הרגולציה בכל אחת מהמדינות. תמיכה זו תינתן לחברות אשר הרגולציה עבורן חיונית לצורך מימוש פעילותן העסקית.

הדיאלוג עם נציגי חברות הפינטק ומובילי הפרויקטים, טרם תחילת פעילותן או בשלב ההליך המקדמי לאישור רגולטורי, יתבצע על ידי הצוותים הפנימיים שהוגדרו בכל אחת מהרשויות אשר עוסקים בתחום הפינטק והחדשנות. בהתאם, רשות ניירות ערך הישראלית הקימה מרכז חדשנות לטכנולוגיה פיננסית כבר בחודש יולי, 2018 ורשות ניירות ערך הצרפתית השיקה בחודש מאי 2016, את חטיבת הפינטק, החדשנות והתחרותיות.

יו"ר רשות ניירות ערך הישראלית, ענת גואטה, אמרה היום במעמד החתימה על ההסכם כי "ישראל היא אומת הסטארט-אפ ולכן טבעי שנשאף לאפשר לחברות שצומחות כאן את התשתית הרגולטורית והסביבה התומכת לפיתוח חדשנות טכנולוגית בתחום הפיננסים. הצבנו את נושא החדשנות כיעד אסטרטגי, הקמנו מרכז חדשנות ואנו מלווים כבר מספר סטארט-אפים, חתמנו על שיתוף פעולה עם ה-GFIN, הפורום הבינלאומי לקידום חדשנות טכנולוגית בתחום הפיננסים ואנו שותפים לצוות הסאנדבוקס הממשלתי. ההסכם עם צרפת, שמקדמת גישה חדשנית גם ברגולציה עצמה, הוא צעד נוסף לפיתוח התחום שיעניק לרשות ולחברות הישראליות הסתכלות בינלאומית רחבה על המגמות העדכניות ביותר ועל ההזדמנויות ויתמוך בצמיחת הפינטק בארץ ובעולם".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות