קבוצת חג'ג' הגישה הצעה לרכישת אפריקה השקעות

|
(6)
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו
קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן בע"מ הגישה היום (ב') הצעה לא מחייבת לרכישת מניות אפריקה ישראל להשקעות בע"מ לפני ביצוע בדיקת נאותות. בהודעה שנמסרה מקבוצת חג'ג' נכתב כי על פי ההצעה הראשונית, תמורת הרכישה הכוללת תכלול רכיב מזומן בסך של כ-800 מליון ש"ח וניירות ערך בשווי כלכלי של 750 מליון ש"ח, אשר יונפקו למחזיקי אגרות החוב של אפריקה השקעות חלף אגרות חוב של אפריקה השקעות בערך נקוב כולל של 750 מליון ש"ח אותן הם מחזיקים כיום ויתרת אגרות החוב של אפריקה השקעות ימחקו. ההצעה הראשונית מותנית בביצוע בדיקת נאותות לשביעות רצון החברה ובחתימה על מזכר הבנות והסכם מחייב.
עוד נכתב בהודעת הקבוצה כי "למען הסר ספק, מובהר בזאת כי ככל שהחברה, לאחר ביצוע בדיקת הנאותות, תחליט להגיש הצעה מחייבת לרכישת מניות אפריקה השקעות, החברה תפעל לגיבוש העסקה באופן שיבטיח כי סיכון האשראי של החברה לא ייפגע, לרבות קבלת דירוג אינדיקטיבי מהחברה המדרגת לפיו דירוג האשראי של החברה וסדרות אגרות החוב שלה לא ירדו מהדרוג הנוכחי בעקבות העסקה ובאופן שהעסקה לא תפגע ביכולת הפרעון של החברה אל מול החוב הקיים והעתידי של החברה".
נזכיר כי כבר בחדש מאי הודיעה הנהלת אפריקה על פתיחת מו"מ לקראת הסדר חוב, זאת ברקע למצב הכלכלי ברוסיה שהביא להרעה במצבה הפיננסי של החברה. עם זאת, גם לאחר שהפעילות ברוסיה נמכרה ללבייב תמורת 550 מיליון שקלים, עדיין היקף ההתחייבויות עולה באופן משמעותי על היקף הנכסים ואופק תשלומי האג"ח נראים מאוד מוטלים בספק.
לאחרונה דווח באמצעי התקשורת כי קיימים הרבה מתעניינים בחברת ההחזקות ובחברות הבנות שלה כאשר גם הנהלת החברה מאמינה בחברות הבנות ולכן מאמינים כי עסקה כלשהי אכן תצא לפועל. אחת מההצעות שדווח כי מתגבשת היא של קרן הגידור הישראלית ברוש, שרכשה מוקדם יותר השנה אג"ח של אפריקה השקעות בהיקף של כ-87 מיליון שקל ערך נקוב.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ראו דיון בפורום בורסה ושוק ההון בתפוז
  dw 17/01/2017 11:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חג'ג' חיים בסרט. ההצעה של לבייב+מוטי טובה יותר וכך גם ההצעה של קרן ברוש. מה שכן אני מוכן למכור להם את נכס אפריקה מגורים. מחיר מינימום 1 מיליארד.
  סגור
 • 3.
  למכור לכל אחד אך לא ללבייב ! מילה שלו לא שווה דבר ! (ל"ת)
  אחד העם 17/01/2017 08:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • תלוי בהצעה
  dw 17/01/2017 11:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם הברנש מביא לך 2.8 מיליארד וסוגר את החוב אז מה אכפת לך מה הוא יעשה עם העסק? מבחינתנו הנושים יש אפשרות למכור את כל העסק בחתיכה אחת ויש אפשרות למכור ב 3 חתיכות. נכס אפריקה נכסים הוא נכס טוב מאד. נכס אפריקה מגורים נכס לא רע ונכס אפריקה תעשיות בצרות.
  סגור
 • 2.
  המניה תימחק. מהמסחר. ומי שמחזיק באפריקה יפסיד הכל (ל"ת)
  אפריקה 17/01/2017 08:16
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • למה אפריקה
  עדי 18/01/2017 21:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריכה להימחק מהמסחר? סלח לי על הבורות אודה לתשובתך בהבנה
  סגור
 • 1.
  הצעה בזויה
  מבין 17/01/2017 00:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שיחפשו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות