הדולר היציג נחלש ל-3.83; האירו התחזק 0.7%

בנק הפועלים למשקיעים: "אנו ממליצים להחזיק מט"ח בשיעור של כ- 10%, תוך פיזור מטבעי הכולל דולר ארה"ב, פרנק שווצרי ויין, במטרה לצמצם את הסיכון"
|
מגמה מעורבת במט"ח:
בזירת המט"ח היום (ו'), השקל המשיך את מגמת ההתחזקות מול הדולר של הימים האחרונים. הדולר היציג נקבע היום על 3.83 מול השקל, החלשות של כ-0.2% ואילו האירו נסחר במגמה מעורבת ונקבע על 4.922, עלייה של כ-0.7%

על פי סקירת המטבעות של בנק הבינלאומי אחד הפקטורים המשפיעים על התנודות במסחר הוא ההערכה המעודכנת של משרד האוצר על פי צפוי גרעון תקציב הממשלה לחרוג השנה ב-12 מיליארד שקל מהיעד שנקבע בתקציב הדו שנתי ולהסתכם ברמה של 3.5% מהתוצר. כדי לממן את החריגה מתכוון האוצר במהלך השנה להנפיק ממשלתית בשוקי ההון הבינלאומיים.

במסחר הדולר/אירו, בבדיקה האחרונה הדולר נחלש ב-0.33% זאת לאחר הנפקות האג"ח המוצלחות אתמול באיטליה וספרד ובנוסף הפתיחה החיובית הבוקר בבורסות אירופה שעולות עד 1%.

לפי הערכת בנק הפועלים, השקל צפוי להמשיך ולהיסחר בתקופה הקרובה בהשפעת ההתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות ברחבי העולם, כולל בישראל ומהתפתחויות במשבר החוב באירולנד. עם זאת, נראה כי גברו גם ההשפעות על השקל מגורמים מקומיים זאת, על רקע ההאטה בצמיחה הכלכלית בישראל. בנוסף, יושפע המסחר בשקל מהצפי להמשך הפחתת הריבית השקלית (בהמשך להפחתה בשיעור מצטבר של 0.5% מאוקטובר אשתקד) ובעקבות זאת, צמצום נוסף בפער בין הריבית השקלית לריבית הדולרית.

בנק הפועלים למשקיעים, "אנו ממליצים להחזיק מט"ח בשיעור של כ- 10%, תוך פיזור מטבעי הכולל דולר ארה"ב, פרנק שווצרי ויין יפאני, במטרה לצמצם את הסיכון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות