הדולר ממשיך להתחזק: "הצמד אירו-דולר שבר היום מגמת עליה שהחלה ב-22 באפריל"

במסחר המקומי מזנק הדולר ב-1.2% לרמה של 3.958 שקלים והאירו מתקדם ב-0.33% לרמה של 5.50 שקלים
|
הדולר ממשיך להתחזק: "הצמד אירו-דולר שבר היום מגמת עליה שהחלה ב-22 באפריל"

הדולר ממשיך להתקדם לעבר רמת ה-4 שקלים, במהלך יום המסחר המקומי במטבעות, על רקע המשך החולשה של שוקי ההון מסביב לעולם. במסחר המקומי מזנק הדולר ב-1.2% לרמה של 3.958 שקלים והאירו מתקדם ב-0.33% לרמה של 5.50 שקלים.

בעולם רושם הדולר עליה של 0.1% לרמה של 1.39 דולרים לאירו ונחלש ב-0.62% לרמה של 94.31 יין לדולר.

מחברת כלל פורקס נמסר כי "האירו ממשיך להחלש במתינות למול הדולר בתגובה להתחזקות הדולר בשוק הסחורות והאנרגיה בעולם. רמת התמיכה 1.39 הולכת ונבנת כרמת תמיכה משמעותית , לאחר שהצמד ניסה לחצות אותה שלוש פעמים ביומיים האחרונים אך כשל. הצמד שבר את רמת ה-1.3950 , מה שמאותת על המשך המגמה השלילית אל עבר 1.3860 דולר לאירו".

מחברת איטריידר נמסר כי "כל העיניים נשואות לפסגת ה-G8 בה ידברו שוב מדינות ה-BRIC על רזרבות המט"ח שלהן. בגרף היומי מראה שהיורו שבר היום טרנד של עלייה שהחל ב-22 באפריל. אם הוא לא יצליח לעבור את קו הטרנד הזה, אנו צפויים לראות ירידה בטווח הזמן של השבועות הקרובים לעבר 1.35 דולר ליורו. כמובן שכותרות שליליות מפסגת ה-G8 רק יאיצו את הירידה. סוחרי האופציות /דולר דווקא מעריכים שהיורו יתקן למעלה מול הדולר בטווח הקרוב, כש-65% מהם מחזיקים באופציות call".

יתרות המט"ח הגיעו לכ-50 מיליארד דולר

יתרות מטבע החוץ של מדינת ישראל ממשיכות לתפוח. מבנק ישראל נמסר היום (ד') כי יתרות מטבע החוץ הסתכמו בסוף חודש יוני 2009 בכ-49.98 מיליארד דולר, גידול של כ-2.43 מיליארד דולר לעומת סוף מאי. הגידול ביתרות המט"ח בחודש יוני 2009 נובע בעיקר מהמשך רכישות מטבע חוץ על ידי במהלך המסחר, הפעם בהיקף של כ-1.95 מיליארד דולר, במסגרת התכנית להגדלת יתרות מטבע חוץ .

בנוסף, שיערוך יתרות מטבע חוץ והכנסות בסך של כ-404 מיליון דולר, העברות של הממשלה מחו"ל בכ-53 מיליון דולר והעברות הסקטור הפרטי בסך כ-28 מיליון דולר תרמו לגידול ביתרות.

נציין כי בנק ישראל עבר מזמן את היעד הראשוני שהציב לעצמו בעת שהכריז על התוכנית להגדלת יתרות המט"ח, שהיה בסביבות 43-44 מיליארד דולר ובינתיים מצהירים ראשי הבנק שוב ושוב כי אין בכוונתם להפסיק או להאט את קצב הרכישות. מתחילת 2009 נרשם גידול של 18% ביתרות המט"ח, כ-7.7 מיליארד דולר נוספו ליתרות. קיימות הערכות בשוק ההון כי בנק ישראל יפתיע ויפסיק את הרכישות בבת אחת, אך מרבית הסוחרים והכלכלנים מעריכים שהרכישות יופסקו בהדרגה ורק אחרי שהמשק הישראלי יחזור לצמוח.

בבורסות אירופה נרשמות ירידות קלות, כשמדד הפוטסי נסוג ב-0.44% והדאקס יורד 0.33% בפרנקפורט. קודם לכן נרשמו ירידות חדות בבורסות המרכזיות של מזרח אסיה. זאת, לאחר הסגירה השלילית בניו-יורק אמש ועל רקע פרסום נתוני מאקרו מאכזבים ביפן היום.

בזירת המאקרו דווח היום ביפן כי ההזמנות למכונות וציוד למפעלים צנחו ב-3% במאי, לעומת ציפיות כלכלנים לגידול של 2%.

"השחקנים בשווקים חוזרים סוף סוף להתרכז בהווה ולא בציפיות ותקוות להתאוששות חזקה בעתיד. כנראה שהצמיחה, לכשתגיע, לא תהיה חזקה ומרשימה ומחירי המניות מתחילים לשקף זאת", אמר לבלומברג מאסארו האמסקי, אסטרטג בטוקיו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות