עליות השערים בחודש מאי הניבו תשואות חיוביות לחוסכים: מי במקום הראשון בפער - בשיעור שנתי?

כל הקרנות השיגו תשואות חיוביות; בראייה שנתית: מי במקום הראשון - ובפער עצום של 3.7% מהמקום האחרון?
 |  (1)
המנצחים והמפסידים
המדדים בבורסות העולם נסחרים בעת האחרונה בירידות שערים חדות, בעיקר סביב החשש מיציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, כשגם חוסר הוודאות סביב תוואי העלאות הריבית בארה"ב מעיב על השווקים. עם זאת, כזכור - חודש מאי היה חיובי למדי בשווקים ברחבי העולם, כשגם אם בחלקו הראשון המגמה השלילית נמשכה, בחלקו השני של החודש נרשם ראלי מרשים ברחבי העולם, שהביא את המדדים לתשואה חודשית חיובית.
לפני קריסת הבורסות החודש, מדד המעו"ף הישראלי טיפס בחודש מאי בכ-2%, הדאקס הגרמני התחזק ביותר מ-1.5%, בדומה למדד ה-S&P 500 (שאף המשיך לעלות בתחילת החודש הנוכחי - והגיע לרמתו הגבוהה ביותר השנה - בטרם חששות המשקיעים חזרו), ואילו הניקיי היפני טס 6.7%.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
ומה לגבי כספי החסכונות שלנו? קרנות ההשתלמות בישראל הציגו רובן ככולן תשואה חיובית בחודש מאי, בשיעור ממוצע של כ-0.5%. עם זאת, רוב רובן של הקרנות עדיין מציגות תשואה שלילית ב-12 החודשים האחרונים - כשרק אחת מצליחה לעבור לתשואה חיובית בפרק זמן זה. מעבר לכך - מעניין לשים לב לפער הגדול בין הקרנות שנבדקו לאורך השנה החולפת: בעוד הקרן המנצחת יכולה להתפאר בהיותה היחידה שהשיגה תשואה חיובית קלה של 0.35% - הקרן האחרונה בטבלה סובלת מתשואה שלילית של 3.36% - פער של 3.7% בין השתיים.
המנצחות והמפסידות:
הקרן המנצחת בחודש החולף הייתה זו של בית ההשקעות ילין לפידות, שהציגה תשואה חיובית נאה של 0.91%. עקב כך, זו גם הקרן היחידה שמציגה תשואה חיובית ב-12 החודשים האחרונים, וזו עומדת על 0.35%. הבאה אחריה, הינה קרן ההשתלמות של 'אנליסט' - הן מבחינת התשואה בחודש מאי (0.82%), והן מבחינת התשואה בשנה האחרונה, שעומדת על מינוס 0.26%.
במקום האחרון בחודש מאי נמצאת קרן ההשתלמות של 'הראל', שהשיגה תשואה של 0.22% בלבד - למרות עליות השערים הנאות בחודש זה. עם זאת - במקום האחרון בבחינה שנתית עומדת קרן ההשתלמות של כלל, שהשיגה את אחת התשואות הנמוכות בחודש מאי (0.31%), ובראיה שנתית השיגה ללקוחותיה תשואה שלילית של 3.36%.
דירוג הקרנות - תשואה חודש מאי:
דירוג הקרנות - תשואה 12 חודשים:
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כלל ביטוח התשואה הכי נמוכה עם מנהלת השקעות עם השכר הכי
  שי 16/06/2016 18:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איאפשר לייחס את התשואות הנמוכות למנהל ההשקעות הקודם. לכן על ענת לוין להתפטר יחד עם איזי כהן
  סגור