לא רק בגלל היופי: זו התעשייה שממשיכה להפתיע בעשור האחרון

עסקת הענק שעשתה קיילי ג'נר ממחישה את התפתחות תעשיית היופי אך בשלב הנוכחי מניות היופי רצות בעיקר על תחזיות האנליסטים והפרשנים. ומה הקשר לקנאביס?

|
(52)
אז כללי המשחק של המאה ה-21 משתנים או לא? בשבע שעבר עלתה מניית רוזטה סטון (סימול: RST) ב-55%. עלייה כזו, בעבר, הייתה מותנית באיזשהו משתנה עסקי/ כלכלי שהשוק גילה. אבל לא כך בהווה. מדובר בחברה שעיסוקה בלימודי שפות, מעבירה קורסים ל-30 לשונות. אנחנו מכירים חברה זו היטב ויכולים לומר בביטחון שאין שום סיבה כלכלית או עסקית לעלייה במניות. החברה עדיין מפסידה ואפילו יותר מבעבר והמכירות יורדות בהתמדה מזה 6 שנים.
אז מה קרה? מנכ"ל החברה ג'ון הס הודיע ש"החברה הגיעה לנקודת מפנה ובשנים הבאות תציג עליות חדות במכירות. הצלחנו להעביר הדגש מקמעונות למינויים". לא רואים זאת במספרים עדיין אבל לדבריו זה בתהליך וב-2019 זה כבר ישפיע. זה לא שהחברה תעבור לרווח, היא תפסיד גם השנה וגם ב-2020 אבל כל שלושת האנליסטים שמכסים ממליצים בהתלהבות לקנות ופרשנים מסבירים מדוע כדאי והכותרות? "רוזטה עלתה על תחזית אופטימית". יכול מאוד להיות שהמנכ"ל צודק אבל אין שום עובדה כלכלית שתומכת בכך מלבד דבריו.
אז כפי שכתבנו בשבוע שעבר, המשתנה הבאמת חשוב לעלייה או ירידה במניה בעשור האחרון הוא מה שהחברה חושבת שתעשה בעתיד, התחזית שהחברה מספקת לוול סטריט ולא מעשיה בעבר ובהווה. לתוצאות העסקיות בפועל אין כמעט משמעות. לא מצאנו אפילו אנליסט או פרשן אחד ששואל, "על סמך מה אנחנו מאמינים למנכ"ל שכבר מנהל את החברה מאז 2015". אבל הס אינו במקצועו איש חינוך או מנהל בי"ס לשעבר, הוא הגיע מוול סטריט שם היה בנקאי השקעות והוא מבין היטב מה מושך אנשים למניות, ממש מדהים.
תעשיית היופי מושכת משקיעים 
בשנת 2018 גילו המשקיעים את תעשיית היופי. זה לא שקודם לכן התעשייה הזו לא עניינה את המשקיעים, חברות כמו L’Oreal (סימול:LRLCY), כריסטיאן דיור (סימול: CDI.PA), אסתי לאודר (סימול:EL), רבלון (סימול: REV) ו-Shiseido (סימול:SSDOY) מהוות נכס צאו ברזל בתיקי המשקיעים מזה שנים וחברות צעירות יותר כמו אולטא ביוטי (סימול: ULTA), שנכנסו לתחום בסוף המאה הקודמת והניבו, בזכות החדשנות והרשת, תשואות נפלאות למשקיעים העלו את התעשייה על המפה מה גם שענקיות מהסוג של פרוקטור (סימול: PG) או יוניליבר (סימול: UN) הצטרפו לתעשייה.
אבל ב-2018, אליבא הסטטיסטיקה, גדלה מעורבות המשקיעים, במיוחד המוסדיים, משמעותית בחברות היופי למיניהן. בטור זה כתבנו ארוכות על אסתי לאודר ועל כריסטיאן דיור אבל חשוב מאוד, גם לאור צמיחת התעשייה וגם לאור השינויים שהביאו מהפכות הטכנולוגיה והגלובליזציה, שנבין יותר באיזו תעשייה מדובר ומהו הפוטנציאל.
תעשיית היופי אינה מפסיקה מלהפתיע את וול סטריט בעשור האחרון ולא רק בגלל שהיא מכה התחזיות בקביעות. זה התחיל במהלך משבר 2008 כאשר התעשייה התגלתה כתעשייה אמידה להאטה כלכלית (התעשייה, לא המניות כמובן) אבל מה שיותר משך את עיני המשקיעים היו ההתפתחויות בתעשייה, בין אם מדובר בכיווני הצריכה (קהלים חדשים) לבין ההשפעה של מהפכת הטכנולוגיה שגם מרחיבה את מגוון המוצרים וגם "קושרת" אותה לתעשיות שבעבר איש לא קישר אותן לתעשיית היופי כמו הקנאביס ונגיע לכך בהמשך.
מבחינת המשקיעים שבודקים האפשרות להיכנס להשקעה בתעשייה יש שתי "בעיות": הראשונה היא שהמניות שמייצגות אותה נמצאות בשיא כל הזמנים ובהערכות כלכליות/ אקדמאיות יקרות והשנייה, שאין ממש סלים או קרנות שמתמחים בתעשייה וזאת בגלל ההיסטוריה לפיה כללו את תעשיות היופי כחלק מסקטור הקמעונאות והמניות המובילות "מפוזרות" בתת הסקטורים השונים של הקמעונאות.
תעשיית היופי כולה, שב-2017 גלגלה 532 מיליארד דולרים, מהווה בקושי 2.2% מסקטור הקמעונאות שבאותה שנה גלגל 26.6 טריליון אבל קצב הצמיחה שלה גדול מזה של הקמעונות, מתאים יותר לטכנולוגיה.  לפי מחקרים תגלגל התעשייה קרוב ל-870 מיליארד ב-2024 וגם ראינו כאלו שמאמינים שתעבור הטריליון עוד קודם לכן (כאשר סקטור הקמעונאות כולו יגלגל אז כ-32-3 טריליון).
המנועים שדוחפים את התעשייה הם הרשת והמכירות המקוונות, טכנולוגיות משבשות שפורצות כל הזמן (ביניהן הקנאביס והפרמקולוגיה) ולבסוף הפמיניזם. התקדמות האישה מהווה מנוע אדיר עצמה לתעשייה. אחוז הנשים בתעשייה, כולל בדרגות הניהול, עולה בהרבה על כל הסקטורים האחרים וגם על האחוז שהן מייצגות באוכלוסיה, "תופעה" שבימים של "Me to" בהחלט עוזרת. מסתבר שרמת הניהול של הנשים מוצלחת וזה אומר משהו לגבי יכולות המין הנשי. "תעשיית היופי היא מכרה הזהב של האישה העצמאית" נכתב בפורבס עוד ב-2017.
מספר הסטארטאפים שנכנסים לתעשייה מידי שנה שווה ואפילו עולה על מספרם בתחומי ההייטק השונים כאשר רוב מוחלט ביניהם מיוסד ומנוהל על ידי נשים ובמיוחד בסין ובהודו. חשוב לבסוף לציין את המעורבות של ידוענים, במיוחד אנשי הקולנוע והזמר בארה"ב, בהשקעות בתעשייה מה שגם "עוזר" כשמדובר בעניין שמגלים המשקיעים. כדוגמה אפשר לעיין בסיפור מעורבותה למשל של ג'ניפר אניסטון, כוכבת "חברים", בהתפתחות של סוג טיפול בשיער, Rachel. לבסוף, קהלים גדולים של גברים נכנסים לתעשייה כמשקיעים ולא פחות כמשתמשים בצד הביקושים. מסתבר שעניין הגברים במוצרי התעשייה גדל בקצב שאינו נמוך מהעניין הנשי.
הקנאביס הולך לשנות את פני התעשייה?
כיוון שהזכרנו את הקנאביס אז ישנם רבים שטוענים שתעשיית הקנאביס "תשבש" את תעשיית היופי ובגדול, תהפוך למנוע הצמיחה המוביל. הכיצד? התכונות האנטי-ויראליות (נגד וירוסים), האנטי-דלקתיות ושמונעות חיידקים הופכות את הקנאביס לבעל פוטנציאל תרומה עצמתי לתעשיית היופי. תעשיות האיפור, תחושת הרוגע, הבשמים ותחליבי הגוף כבר התחילו להשתמש בקנאביס והדבר היחיד שעוצר עדיין את השימוש בגדול זו הרגולציה מחד והתנגדות חוגים מסוימים מאידך. מי שמעוניין להרחיב יכול לקרוא כאן
אם  תצליח תעשיית הקנאביס לשכנע הרגולטורים וחוגים שמרנים שתרומת הצמח לבריאות וליופי היא אכן רצינית אפשר להניח שתעשיית היופי תהפוך גם למנוע הצמיחה של תעשיית הקנאביס. עוד דוגמה ל"שיבוש" טכנולוגי שמשפיע על התעשייה זה ה- patch technology, בעיקר לטיפול בעור ועוד טכנולוגיות שתמצאו במאמר הפורבס.
את כל נושא ההתפתחות של תעשיית היופי אפשר לראות בעסקת הענק שנעשתה בין Kylie Jenner, בת "שבט" קרדשיאן-ג'נר, שחתמה עם אולטא ביוטי (סימול: ULTA), על הפצת מוצריה באמצעות רשת אולטא ביוטי. "החיבור בין 'תעשיות משפחת קרדשיאן'", כותבת אנדריה פלסטד בבלומברג לפני כשבוע, "מצביעות על מהפכת ענק בתעשיית היופי שהרי נוצר כאן חיבור בין כוחות שיווקיים אדירים כמו האינסטגרם, האייפון לסוגיו והדור הצעיר. נפרצה הדרך לכמאה מיליון עוקבי הגברת הצעירה והמשפחה המפורסמת למוצרי התעשייה" ובכתבה מוזכרות ענקיות היופי הצרפתיות LVMH ו-KER.PA.
מבחינת הסגמנטציה של התעשייה, הטיפול בשיער ובעור הם שני הסקטורים המובילים עם 24 ו-23.7 אחוזים מהתעשייה. ענף הקוסמטיקה תופס 14.6% כאשר הבשמים ומי הקולון 9.5% ואחריהם הדאודורנטים, תכשירי האל-ריח, הרחקת ריח זיעה וניקיון האישה עם 8.5%, הטיפול בהיגיינת הפה עם 5.6% ו"אחרים" עם 14.1%. 
אז כיצד משקיעים?
הקוראים הוותיקים מכירים את 3 מניות היופי המועדפות שלנו, אסתי לאודר (סימול: EL), כריסטיאן דיור (סימול: CDI.PA) ו-LVMH (סימול: MC.PA) והיום נדבר על אולטא ביוטי (סימול: ULTA). לא מצאנו כאמור סל או קרן שמתמחים ב-Beauty industry. המשקיע המעוניין יכול לבנות לעצמו "סל יופי" שמורכב  מארבעת המניות הנ"ל.
התחלנו לעקוב אחרי ULTA כאשר הונפקה, באמצעות החתמים ג'י פי מורגן, Wachovia ו-Cowen  באוקטובר 2007 לפי 18 דולר למניה. החברה, שנוסדה ב-1989 הפכה, לאחר כמה גלגולים למה שנקרא one-stop shopping למוצרי יופי, מרכז למכירת מוצרי קוסמטיקה, ניחוחות, טיפול בשיער, מוצרי אמבט וגוף, מכשור לטיפול ביופי, בעור ובשיער וכן מרכז לשירותי יופי. זה התחיל כרשת מרכזי קניות ועם הזמן עבר גם לרשת.
אולטא ביוטי היא הכולבו הגדול ביותר ליופי בארה"ב. מבחינת הגדרת המיקום היא אינה מתחרה ישירה מול יצרניות כמו  אסתי לאודר או כריסטיאן דיור אלא מתחרה של רשתות שיווק כמו וול מארט, מייסי ואחרות. יש המכנים את אולטא ביוטי "הוול מארט של תעשיית היופי". למה עקבנו אחריה? בגלל טעות בהבנת הנקרא ערב ההנפקה. חשבנו שהיא בתחום של פרוטרום, ב-Fragrances של המזון אבל כשהבנו שמדובר בריחות ניחוח גופניים המשכנו לעקוב כי הוקסמנו מיכולות השיווק והחדשנות של החברה ויכולות הניצול של ההתקדמות הטכנולוגית.
החברה הונפקה על בסיס נתוני 2006-7 (הדוחות אצלה מתחילים בפברואר), אז הציגה מכירות של 755.1 מיליון דולרים, רווח נקי של 22.5 מיליון או 45 סנט למניה. החברה הונפקה לפי ערך של 900 מיליון בשיא גיאות 2007, רגע לפני הנפילות הגדולות שהתחילו באותה עת. בתחילת 2009 מצאה עצמה המניה על 5.5 דולר וזאת למרות שעברה את  2007-9 כשהמכירות והרווחים ממשיכים לעלות, החברה כלל לא נפגעה במשבר. מאז תחילת 2009 עלתה המניה פי 60 כאשר בשנה האחרונה עלתה בכ-65%. 
את החברה מובילה, מאז 2013 ובהצלחה גדולה, מרי דילון שבעבר הייתה מנהלת המכירות של מקדונלד'ס ושנחשבת כאחת המומחים המובילים לשיווק בארה"ב. אליבא הקונצנזוס, 10 אנליסטים פרסמו דעותיהם מאז תחילת החודש. 7 מתוכם ממליצים לקנות ברמה הנוכחית, 3 בהמלצת Hold. הבעיה עם  כל המלצות הקניה היא שמחיר המניה כבר עבר או נוגע במחירי המטרה של כל השבעה. לפי הקונצנזוס הרווח למניה, שב-2018 היה 10.94 דולר יעלה ל 12.87 ול 14.91 ב 2019-20. כלומר, המניה נסחרת במכפיל 2019 של כ 26 ומכפיל היסטורי של 30.5. אלו מכפילים שלפיהם נסחרות גם הכוכבות הגדולות כריסטיאן דיור ואסתי לאודר שגם אצלן רוב האנליסטים שבדקו החודש ממליצים בקניה.
מאז תחילת השנה עלו ULTA, EL ו-CDI.PA ב-31, 23.5 ו-23.5 אחוזים בהתאמה, הרבה מעבר ל-11.9% של מדד ה-S&P. המסקנה היחידה מכך, לדעתנו, היא שכרגע היינו ממתינים על הגדר לפחות עד שמחירי המניות הללו יהיו מתחת למחירי היעד של הקונצנזוס. יחד עם זאת מומלץ לקרוא הכתבה הבאה, תחת הכותרת, "האם ביצועי מניית ULTA ירשימו גם ב 2019?", שכתבה שרון ביילי שמתמחה בשיווק ומכירה הנושא היטב מתחקיריה עבור האתר שאנחנו ממליצים לכם לעיין בו מפעם לפעם. 
אז כל אחד ודעותיו, רק אל תשכחו מה שנכתב בפתיח, על רוזטה סטון. בשלב הנוכחי מניות היופי רצות בעיקר על תחזיות שהאנליסטים והפרשנים בונים עבור המשקיעים. אין שום עובדה שכרגע תומכת בהתלהבות בטח לאלו ביניכם שמאמינים שמיתון מתקרב אז הזהירות מתחייבת. אז איך אמר ניק היווני זג"ל?, "תמיד חשוב להקשיב למומחים אבל הזמן הטוב ביותר להיכנס למניה הוא כאשר 'גברת המזל' מאותתת לכם שכדאי להיכנס".
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(52):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 19.
  ועוד קטנה
  לרון 28/03/2019 04:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני הבעיה הנוכחית כתבת שבואינג צריכה להיות בכל תיק ואכן היא היתה אצלי מ120-350 ואז מכרתי ועשיתי לא רע על אירבוס! אבל היא צרפתית מה לעשות!
  סגור
 • 18.
  שכחתי לציין
  לרון 28/03/2019 04:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהמלצותיך "לא לקנות " או "להתייעץ" מקבילות לאנליסטים שממליצים hold ומתכוונים ל sell, נהדר! ושוב תודה רבה!
  סגור
 • 17.
  תודה שלמה גרינברג
  לרון 28/03/2019 04:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על עזרתך מאיזה מניות וסקטורים לצאת, סתם דוגמא ba.שוב תודה, תמשיך כך גם גורביץ' עוזר!
  סגור
 • 16.
  הרעיון נכון הניתוח שגוי
  קיו 27/03/2019 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא ניתן להתווכח עם העובדה,שתעשיית היופי צומחת. אך עיקר ההתפתחות, הינה ברפואה האסתטית, שמביאה תוצאות, ולא בתחום הקרמים, שאין בהם שום תוצאה קלינית מוכחת. ניתן למרוח באותה מידה מרגרינה. חשוב היה להביא בכתבה מהסוג הזה, חברות כמו אלארגן, מרק ואחרות, שמייצרות חומצות הילואורניות, בוטוקס, מזוטארפיה, ולא את חברות העבר, שמוכרות תכשירי יופי , שאין בהם כלום, חוץ מריח נחמד. לגבי הקאנביס, זאת עוד שטות. חומר הליבה, שמהללים אותו , הינו cbd. אותו חומר, מצוי בצמחים כמו המפ, וידוע עליו עשרות שנים. אם היה בו קסם כזה גדול, היו עושים בו כבר שימושים רבים ( אגב יש שמן המפ) . אז מוטב לדייק. אני כן בטוח בהתפתחות תעשיית היופי, אבל אך ורק, באסתטיקה ולא בביוטי
  סגור
 • חבל מיליוני סיניות שקונות כמו מטורפות את המותגים האלה
  סמי וסוסו 27/03/2019 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא משתמשות במרגרינה (או שמן שומשום). אתה ממעיט מאוד בעוצמה האדירה של שם ה"מותג"
  סגור
 • 15.
  באוקטובר ודצמבר היה תקופה של איסור על ה-BUY BACK ו...
  יוסי 26/03/2019 20:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכולנו זוכרים את הירידות החדות. תוך שבוע האיסור חוזר. מה דעתך שלמה?
  סגור
 • אין קשר בין BUYBACK לירידות או עליות
  שלמה גרינברג 27/03/2019 08:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ההנחה שהפעולה "עוזרת" לעליות אינה נכונה עובדתית
  סגור
 • 14.
  היפוך עקום התשואות
  יוספוס פלאביוס 25/03/2019 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צהריים טובים שלמה . האם כעת ,כשעקום התשואות התהפך והמשמעות ידועה..., יהיה נכון לבצע רכישת מניות ? לדעתי הדלה, רק אג"חים ארוכי מח"מ ..
  סגור
 • "כשעקום התשואות התהפך והמשמעות ידועה"
  שלמה גרינברג 26/03/2019 11:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ומהי המשמעות הידועה? אני אכתוב דעתי (והעובדות) בכתבה הבאה
  סגור
 • היפוך עקום התשואות
  יוספוס פלאביוס 26/03/2019 14:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה רבה שלמה .
  סגור
 • 13.
  מן הסתם לכתבה יש ריח של גברת המזל (ל"ת)
  כותב 24/03/2019 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  TTWO
  אבנר 22/03/2019 21:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, רציתי לשאול מה דעתך על Take-Two? אחת מיצרניות המשחקים הגדולות בעולם (GTA, RED DEAD REDEMPTION)? מובלת בגאון על ידי אחד המנכלים המוכשרים בוול סטריט (שטראוס זלניק)
  סגור
 • אכן, חברה מעניינת ומצויינת בניהול
  שלמה גרינברג 23/03/2019 09:52
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מידי פעם אני מתכנן לכתוב על התפתחות המשחקים האינטראקטיביים וזה נדחה. "הבעייה" שלח TTWO היא המחיר הגבוה של המניה, יש לה בתיקון להיכן לרדת. עוד בעיה זו התחרות, חברות כמו אלקטרוניק ארטס או אקטיוויז'ון. בהזדמנות נכתוב
  סגור
 • תודה שלמה
  אבנר 24/03/2019 00:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק לגבי התחרות - לדעתי (בתור גיימר חובב) אין מה להשוות בין המוצרים של EA ו-ATVI לאלו של TTWO. המשחקים של השתיים הראשונות הם מאוד "בנאליים" יחסית, כותרים שמופצים מידי שנה / שנתיים (FIFA ו-Call of Duty) ויוצאים שנה עסל שנה בסל, לעומת TTWO שכל משחק שהם מוציאים (פעם ב-4 שנים בערך, GTA ו-RED DEAD) הוא בול-פגיעה ופשוט נמצא בליגה אחרת. מעניין אותי לראות האם TTWO תשאב השראה מ-פורטנייט ותשיק משחק BATTLE ROYAL משלה. מחכה במאמר שלך בנושא, אין ספק שתחום הגיימינג צובר תאוצה אדירה בשנה האחרונה.
  סגור
 • 11.
  כנראה שתם הטקס
  ליאור 22/03/2019 18:40
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סטטיסטית כשעקום התשואות מתהפך ב80 אחוז מהמקרים המיתון מגיע תוך חצי שנה עד שנה והשוק מתמחר את האטה בירידות שערים מתמשכות,זה מה שיש ....
  סגור
 • 10.
  "מכירים"
  "אנחנו" 22/03/2019 18:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מי זה אנחנו?? אגואים מתפרצים?
  סגור
 • טען עוד
 • 9.
  שלמה - האם לדעתך דיסני יצאו נשכרים מהמיזוג עפ פוקס
  משקיע ערך 22/03/2019 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  או שימצאו עצמם במצב של טבע: קושי עצום לבלוע במחיר יקר וצורך להקצות מירב תשומת הלב התייעל ולקצץ במקום דגש על צמיחה
  סגור
 • כן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2019 09:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • תודה לתשובה המפורטת !! (ל"ת)
  משקיע ערך 24/03/2019 10:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • כתבתי על כך בפרוטרוט (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2019 12:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • עברתי על כל כתבותיך בשנה האחרונה
  משקיע ערך 24/03/2019 16:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא מצאתי התייחסות לשאלה האם הרכישה, במחיר הכבד, לא עלולה להכביד מאוד על דיסני, לפחות בשנים הקרובות.
  סגור
 • הסברתי שלדעתי לא תכביד (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2019 13:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 8.
  פארמוקן הישראלית משתפת פעולה עם חברה אוסטרלית גדולה
  יוסי 21/03/2019 22:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פארמוקן (=שנסחרת בארץ תחת הדל של מדיקל-ש) משתפת פעולה עם חברה אוסטרלית גדולה בפיתוח ושיווק חומרים ומוצרים לתחום הקוסמטיקה
  סגור
 • 7.
  יש הרבה פירות וצמחים ואצות בעלי תכונות אנטי בקטריאליות
  יוסי 21/03/2019 21:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אבל אם אנשים רוצים למרוח על עצמם קנאביס, אז למה לא?
  סגור
 • 6.
  שלמה מה אתה חושב על צוקרברג
  אלוני 21/03/2019 19:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מארק צוקרברג מנהל טוב, בינוני, תותח או חלש ? אשמח לדעתך לגביו? תודה מראש
  סגור
 • 5.
  השוק ממשיך לטוס פייסבוק נותרת מאחור
  ליאור 21/03/2019 18:01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלום שלמה מה נשמע?מה דעתך על פייסבוק לאחרונה ?בעת שכל ידידותיה הטובות אפל גוגל אמזון אליבאבא ושות' ממשיכות לנסוק.פייסבוק מדשדשת, יש חדש אצל פייס?תודה
  סגור
 • אם בחרת לשאול את שלמה מצבך גרוע (ל"ת)
  אסף 21/03/2019 23:16
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 4.
  פיירפקס fairfax
  יואל 21/03/2019 17:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על המאמר, אשמח אם אתה מכיר את החברה שתשתף מעט בתובנותייך לגביה.. תודה רבה
  סגור
 • לא עוקב מקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2019 09:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  ביוגן מאבדת כמעט שליש מערכה
  אורית 21/03/2019 17:55
  הגב לתגובה זו
  3 0
  נכון, כואב מאוד שניסוי שתלו בו לא מעט תקוות לטיפול באלצהיימר נכשל, אבל.... 30% ירידה יומית, לא קצת מוגזם שלמה ? תודה
  סגור
 • ראיון שיצא לאחר שעניתי
  שלמה גרינברג 23/03/2019 14:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  של צ'רלי גראנט מהוול סטריט ג'ורנל, תאזיני לדבריו. https://finance.yahoo.com/quote/BIIB/?p=BIIB אני מסכים אתו
  סגור
 • למי שמעוניין זה הראיון - נמצא ב youtube
  biib 23/03/2019 22:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  Investors should have known better to blame Biogen for Alzheimer's drug failure: WSJ reporter Published on Mar 21, 2019
  סגור
 • אכן, צודקת אבל
  שלמה גרינברג 23/03/2019 10:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זה מאפיין את מה שקורה עם התקדמות מהפכת האינפורמציה והתגובות הכותרתיות כאשר "המשקיעים מגיבים מבלי להבין על מה המדובר ובפראות. יש לך דוגמאות כאלו בתגובות כאן כמו זה שהגיב שביוג'ן בדרך למחיקה, שטויות של חסר הבנה. כתבתי "אבל" כי כדאי, במקרים כאלו ואם אינך ספקולנטית, להמתין שה"אינדיאנים" יעזבו את האזור"
  סגור
 • ביוגן בדרך למחיקה תקשיבי עוד לשלמה (ל"ת)
  אסף 21/03/2019 23:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  כן מר גרינברג
  לרון 21/03/2019 15:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אנחנו במיתון!!! למד את כלל היסוד שלא להתווכח עם השוק!!!!
  סגור
 • איפה המיתון?ומה ראית בשוק, שמראה על מיתון? (ל"ת)
  משה 24/03/2019 11:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • מר גרינברג שולח אותך לקנות מניות במכפיל 200
  אסף 22/03/2019 13:04
  הגב לתגובה זו
  1 3
  תתבייש לך מר גרינברג שבגילך אתה עדיין מתנהג כמו אחרון הצעירים והלא מנוסים בשוק ההון
  סגור
 • איך צמיחה של 2.6% ברבעון האחרון זה מיתון?! (ל"ת)
  משה 22/03/2019 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • השוק מתמחר את העתיד
  לרון 23/03/2019 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והעתיד הוא מיתון וההערכות לו הולכות ומתגברות כפי שאני מטקבק כבר זמן.
  סגור
 • חזרת?
  שלמה גרינברג 22/03/2019 08:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי זה "אנחנו". אם אנחנו במיתון תצביע למרץ הם יוציאו "אותנו" מהמיתון.
  סגור
 • לא הלכתי
  לרון 25/03/2019 17:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאף מקום. הגיע הזמן להרים את האף מהמחשב!
  סגור
 • כבודו זה
  לרון 25/03/2019 00:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "אנחנו "
  סגור
 • 1.
  שלמה אתה ממליץ על מניות שבמכפיל 400 ו 300 ואדם כמוך בעל
  אסף 21/03/2019 14:30
  הגב לתגובה זו
  4 7
  ניסיון עם מכפילים כאלה ומה התוצאה הסופית ידועה לך מראש ובמקום לבוא להזהיר את אותם הלא מנוסים אתה מקריב אותם קורבן למחיקות כספים שהן הרי 80 אחוז מהמניות שציינת כרגע ימחקו טוטאלית . עצוב לי שאתה או שלא יודע את זה או שאתה מחפש על מה לכתוב ומפוצץ בתיאוריות ומילים
  סגור
 • אסף הלוואי ידרוס אותך קרנף (ל"ת)
  טוביה 21/03/2019 17:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • לא הייתי טורח לענות אם
  שלמה גרינברג 21/03/2019 16:02
  הגב לתגובה זו
  9 2
  היית קורא הכתבה בה ציינתי במפורש שלדעתי לא רצוי לקנות כעת. בנוסף אתה כותב ש "80 אחוז מהמניות שציינת כרגע ימחקו טוטאלית". באמת? חברות כמו L’Oreal (סימול:LRLCY), כריסטיאן דיור (סימול: CDI.PA), אסתי לאודר (סימול:EL), רבלון (סימול: REV) ו-Shiseido (סימול:SSDOY) תמחקנה טוטאלית. פשוט בזבוז זמן להתייחס אליך
  סגור
 • אה לא רצוי לקנות הבנתי . אז על מה כל החפירה ? העיקר לפו
  אסף 22/03/2019 23:11
  הגב לתגובה זו
  2 5
  צץ במילים ואת המוח ? או שזה כרגיל אצלך מנתח לי דברים שעבר זמנם מהעולם בלי תועלת להרחיב לי את הידע על העתיד ..... בקיצור מי שנותן לך לכתוב זה רק מסיבה אחת והיא פשוטה אין כותבים ואנליסטים רציניים בימינו שרוצים או מעוניינים לשתף פעולה עם אתרים סוג ג לכן נותנים לאנשים כמוך במה העיקר למלא את האתר בתוכן .
  סגור
 • ככה אמרו על ליהמן ברדרס ועל בר סטרנס ומריל לינץ וכו....
  אסף 22/03/2019 12:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  למה מי זה דיור ? למה מי זה אסתי לאודר ? אמפריות כמו ליהמן ברדרס קרסו אז אל תטיף לי שאסתי לאודר זה חסין . מייסד עליבאבא אמר אין חברה לצמיתות יש אורך חיים לכל חברה אדון שלמה גרינברג
  סגור
 • באמתתתת מר שלמה בנק ליהמן ברדרס
  אסף 21/03/2019 23:14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בר סטרנס מריל לינץ ועוד ועוד אז מי זה אסתי לאודר ומי זה לוריאל עכשיו ברור לי חד משמעי שאתה לא חכם מר גרינברג לכל עסק גדול וקטן יש אורך חיים אז אל תגיד לי שאסתי לאודר מוגנת
  סגור
 • לאסף
  לרון 21/03/2019 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 3
  תמשיך להביע דעותיך ללא חשש ואל תשים לב ללעג על הבן שלך בן השלוש וכיו"ב.
  סגור
 • הבן שלי נהיה כוכב אתם עסוקים בו טוב לדעת .... (ל"ת)
  אסף 22/03/2019 12:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • מכבודי אלייך לא ארד לרמה שלך ואני יודע מי אתה (ל"ת)
  אסף 21/03/2019 23:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הפניה ה"מכובדת"
  אל מי 25/03/2019 09:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ????????? ציין שם!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות