אבוג'ן מצריכה סבלנות אך עם פונטציאל

בבנק דיסקונט ממשיכים להמליץ על אבוג'ן עם תשואת יתר ובלי מחיר יעד עקב סיכונה הגבוה. חברת הביומד פועלת ללא תזרים ודאי או מכירות, אך לעומת זאת מחזיקה מאזן חיובי עם עודף מזומן על חוב סביר
 |  (1)
החלום עדיין בועט:
אבוג'ן +0.02% אבוג'ן 532.9 +0.02% אבוג'ן בסיס:532.8 פתיחה:549.8 גבוה:549.8 נמוך:532.5 תמורה:48,512 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ממשיכה להיות חברה מועדפת עלינו בתחום הביומד. על אף הסיכון האינהרנטי הגדול הקיים בחברות ביו-טכנולוגיה מסוגה, לחברה מספר רב של פרויקטים עם השחקניות המובילות בעולם בתחום פיתוח זרעים מהונדסים גנטית, המספקים היתכנות סטטיסטית ממשית וטובה. בנוסף, איתן, שקט מימוני לשנים הקרובות ותעשייה ריכוזית מאוד (פוטנציאל להירכש), בתוספת יכולת קליטה של פרויקטים נוספים במרוצת השנים, הופכים את פוטנציאל השווי למעניין מאוד.

אבוג'ן ממשיכה להיות חברה מועדפת עלינו בתחום הביו-מד - משנה לשנה, השינויים המתחוללים במזג האוויר מלמדים, כי הזרעים של דור העתיד יהיו חייבים בהתאמות (לתנאי מזג אוויר קיצוניים יותר כגון יובש, בצורת, קרה וכו'). זאת, בהינתן ביקושים הולכים וגדלים למזון (גידול באוכלוסיה העולמית ושיפור בדיאטה - עתירת חלבון) ושטחי מזרע שאינם גדלים באופן המדביק את קצב הביקוש (מגמות של עיור וחוסר במקורות מים).

כבר היום, חלק דומיננטי מהחקלאים בארה"ב עושה שימוש בזרעים מהונדסים גנטית - מגמה שצומחת מהר (התחום הצומח ביותר בתעשיית האגרו-כימיה). החקלאים מרוצים מאוד, שכן שימוש בזרעים מהונדסים גנטית מאפשר מקסום הרווח מכל יחידת שטח חקלאית. זאת, כל עוד עודף המחיר של הסחורות החקלאיות על מחירי התשומות, מאפשר לחקלאים רווחיות גבוהה.

להערכתנו, התעשייה תהנה פעמיים: בפעם הראשונה ממחירים גבוהים לסחורות חקלאיות ובפעם השנייה מאימוץ השיטות ע"י חקלאים נוספים בעולם (בין היתר תלוי רגולציה) וממוצרים מסחריים חדשים שיושקו בשנים הבאות.

החברה נמצאת בלב העשייה להבטחת הגידולים החקלאיים של העתיד - יכולות ייחודיות שיש לחברה הופכות אותה לחברה העצמאית המובילה בעולם בתחום זיהוי רצפי גנים אשר עשויים להבשיל לכדי זרעים בעלי תכונה משופרת ורצויה. ריבוי הפרויקטים הקיימים במסגרת שיתופי פעולה שיש לחברה עם מרבית השחקניות המובילות בענף, מספקים היתכנות סטטיסטית ממשית כי אחד או יותר מפרויקטים אלו יבשילו לכדי מוצרים מסחריים בעוד מספר שנים.

במידה וכך יהיה (ואין כל וודאות בכך), אבוג'ן תהנה מתמלוגים גבוהים בעתיד, שירדו כמעט כולם לרווח הנקי. בנוסף, לחברה יכולת להמשיך ולפתח פרויקטים נוספים במרוצת השנים. פוטנציאל זה, בשילוב עם מאזן איתן (אין צורך בגיוס כספים בשנתיים הקרובות) מלמד על פוטנציאל שווי משמעותית גבוה מהנוכחי. יחד עם זאת, בינתיים מדובר בחברה ששורפת מזומנים, בעלת תלות בשיתוף פעולה עם מונסנטו וללא כל וודאות לגבי הצלחות מסחריות בעתיד ולכן הסיכון מוגדר כגדול.

שריפת מזומנים ומימון - החברה ייצרה ב-2011 תזרים חיובי מפעילות. בנוסף, במאזן החברה עודף מזומן על חוב של כ-58 מיל' ד' והחברה זכאית לתשלומים נוספים משותפיה בגין עמידה באבני דרך. סכומים אלו מייתרים את הצורך בגיוס הון בשנים הקרובות ומספקים לחברה ולבעלי המניות הקיימים שקט תעשייתי נדיר לחברת ביוטכנולוגיה מסוגה. בנוסף, החברה מציינת כי ייתכן ותגייס הון לחברת הבת - אבופיול (פיתוח זרעים לתעשיית הדלקים), מהלך שעשוי להציף ערך.

החלום - מדובר בחברת חלום ללא תזרים וודאי או מכירות. החלום עוד רחוק ולכן יכול להחזיק מעמד בשווי מגוון (גבוהים כנמוכים) עוד זמן ממושך. יחד עם זאת, החלום עדיין בועט.

לדעתנו, מדובר במניה המצריכה סבלנות - Buy & Hold, בעלת פוטנציאל שווי כפול (ולמעלה מכך) מזה של היום, בהתממשות תסריט אחד מהשניים: או שתירכש ע"י אחת מהשחקניות המובילות בתחום או שאחד או יותר מפיתוחיה יבשילו לכדי מוצר מסחרי.

מותירים המלצה על "" ללא , סיכון גבוה.תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עוד חודשיים החברה בתל אביב 100
  דני 08/04/2012 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא מס' 2 בשווי שוק במניות היתר 50!
  סגור