מייצאים ליוון? בססח לא תבטח; "נדרשת זהירות מיוחדת"

ביטול הכיסוי הביטוחי לעסקאות ייצוא ליוון נובע מהחשש הממשי ליציאת יוון מגוש היורו בתקופה הקרובה. החשש המרכזי: מעבר המדינה לדרכמה
 |  (1)
חשש מפיחות ענק:
בססח, החברה הישראלית לביטוח אשראי, הודיעה היום (ג') כי תפסיק, בתקופה הקרובה, לבטח יצואנים ישראלים ליוון בעקבות המצב הכלכלי הקשה וחוסר הוודאות בנוגע לעתידה הכלכלי במדינה זו.

במקביל להפסקת הכיסוי הביטוחי בעסקאות ייצוא, הורידה בססח את דירוג המדינה לדירוג D, הדירוג הנמוך ביותר אותו מעניקה החברה ליציבות הכלכלית של המדינות השונות, זאת עקב חשש ממשי ליציאת יוון מגוש היורו בתקופה הקרובה.

דוד מילגרום, מנכ"ל בססח: "בשבועות הקרובים נדרשת זהירות מיוחדת במשלוחי ייצוא ליוון". עם זאת מילגרום הביע תקווה תקווה כי ההתדרדרות שמתרחשת ביוון בימים הקרובים, תהווה תמרור אזהרה עבור תושבי יוון שבחרו במפלגות קיצוניות מימין ומשמאל, ואלו יבחרו במפלגות המרכז. "התפתחות שכזאת עשויה להרגיע השווקים ולחדש הכיסוי הביטוחי".

על פי נתוני בססח, ובהסתמך על נתוני הלמ"ס, בשנת 2011 עמד סך הייצוא הישראלי ליוון על כ-205 מיליון דולר, כאשר ברבעון הראשון של 2012 עמד היקף הייצוא הישראלי ליוון על כ-36 מליון דולר. עיקר הייצוא הישראלי למדינה הוא בתחומי התעשיות הכימיות, מוצרי הפלסטיק והגומי, מתכות, מכונות וציוד חשמלי.

בהודעה שהוציאה בססח ללקוחותיה נמסר כי ביטול הכיסוי הביטוחי לעסקאות ייצוא ליוון נובע מהחשש הממשי ליציאת יוון מגוש היורו בתקופה הקרובה. בחברה אומרים כי החשש המרכזי הוא ממעבר המדינה למטבע מקומי (דרכמה) שיתבטא בפיחות ענק ובקושי של חברות לעמוד בהתחייבויות הכספיות מול ספקים בעולם, ובכללם ספקים ישראלים.

יצוין כי על אף שרמת הסיכון עלתה מאוד בשבועות האחרונים, בססח המשיכה לבטח עסקאות ליוון בשעה שחברות אשראי עולמיות הפסיקו זה מכבר לבטח עסקאות ייצוא ליוון.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לראות מה שקורה למדינה המהממת הזו (ל"ת)
  כואב הלב 22/05/2012 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור