חברת ביומד נוספת הודיעה על מחיקה לטובת מסחר בחו"ל בלבד

 | 
(6)
הפך לתופעה
עוד יום, עוד מכה. לאחר שבשבוע שעבר (ד') התבשרנו על כוונתה של חברת סלקט ביוטכנולוגיה הדואלית להימחק מהמסחר בת"א ולהיסחר רק בנאסד"ק מתוך שאיפה "לקבל הערכה נאותה מהשווקים הפיננסיים למצב העסקי ולהישגי החברה", כעת מגיעה חברת נוספת ומבשרת על מהלך שמשמעותו זהה.
{וויז פארמה} המחזיקה ברשיון לשיווק תרופה למחלות עיניים מודיעה הבוקר (ב') כי מניותייה צפויות להימחק מהמסחר בת"א לאחר שדריקטוריון החברה אישר להוציא לפועל את המהלך (סעיף 350 בחוק החברות). בדיווח החברה נמסר כי וויז פארמה חתמה על מכתב כוונות לא מחייב עם חברה הרשומה למסחר ב-OTC שבארה"ב ועוסקת בתחום הביו פארמה. כחלק מהתהליך, תרכוש חברת ה-OTC את כל מניות החברה (100%), כאשר לבעלי המניות הקיימים של החברה יוקצו כ-92% מהונה המונפק והנפרע של חברת ה-OTC בדילול מלא.
בתוך כך, מניותייה של חברת וויז פארמה, שתשנה את שמה ל'וויז פארמה אינק', תימחקנה מהמסחר בת"א ויסחרו רק ב-OTC. כאמור, מדובר במכה נוספת לבורסה בת"א שמאבדת בתוך כשבוע בלבד חברה נוספת לטובת מעבר למסחר בארה"ב. 
בעניין זה נציין שגורמים בשוק הבהירו ל-Bizportal לאחר הודעתה של סלקט ביו על מחיקת מניותייה מהמסחר המקומי, שלא מן הנמנע שחברות נוספות התואמות במידה מסוימת את מצבה של סלקט, ינקטו יבצעו מהלך דומה. וויז פארמה, עונה על הפרמטרים האלו כאשר סובלת החברה מסנטימנט שלילי וקריסה של לא פחות מ-99% בתוך כשלוש שנים בלבד. יתכן שהמהלך נובע במטרה לתרגם את ביצועי החברה והפוטנציאל לשווי שוק משמעותי יותר בארה"ב מזה "הזוכה" לו בת"א.
נציין כי בחודש אוגוסט האחרון חשפה חברת וויז פארמה כי חצי שנה קודם לכן, נודע לה כי אישור המוצר שלה במסלול המקוצר מול ה-FDA יהיה בעייתי - אך לא דיווחה על כך למשקיעים. בדיווח נמסר כי הערכת השווי של החברה עד אותו הדיווח התבססה על "ייעוץ מקצועי" שקיבלה החברה כאשר נמסר לה כי היא תוכל לשווק את המוצר שלה במסלול המקוצר. לפיכך, הפגיעה במשקיעים הייתה קריטית שכן אלו התבססו על המידע שנמסר להם ולא ידעו כי החברה עלולה להידרש לניסויים קליניים נוספים והשקעות של מיליוני דולרים, בשל פסילת המוצר לאישור במסלול המקוצר.
החברה נסחרת בת"א בשווי שוק של כ-30 מיליון שקל, זאת לאחר שאיבדה מעל ל-98% משוויה בתוך כשלוש שנים. {וויז פארמה} מאבדת כעת כ-0.6% ברקע להודעה.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מביך
  נתן 20/02/2017 13:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ביזפורטל זה מביך אותכם הכתבות האלה. לייצר דרמה על חברה של 30 מליון שקל. חברה שמחקה 98 אחוז מהשווי שלה. מי בדיוק מחזיק בנייר זה. תופעה? זה יותר ניקוי אוורות. רישום כפול עולה כסף. הם פשוט רוצים לחסוך אותו.
  סגור
 • 4.
  לא צריך חברות זבל שמוחקות הון אצלנו
  טוב מאוד 20/02/2017 12:02
  הגב לתגובה זו
  4 1
  לא כל דבר צריך להגיע לרישום למסחר לציבור הרחב.השוק פה לא מטומטם! ואין פה פראיירים.הייתי מוחק עוד הרבה אחרות כדי למנוע נזק למשקיעים בארץ
  סגור
 • 3.
  שוהם מנייה שכדאי להשקיע בה? (ל"ת)
  יוסי 20/02/2017 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לגיא - לא קלטת את הנקודה
  מתעניין 20/02/2017 11:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  זה לא שמדובר במכת מוות אלא בזה שמתפתחת מגמה שחברות עוזבות את הבורסה - קטנות או גדולות
  סגור
 • אם המצב הזה ימשיך זה יפגע בפנסיה של כולנו !!!
  בנימין 20/02/2017 12:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקרנות הפנסיה לא ישאר באיזה חברה לסחור אם כולפ יעזבו את הבורסה המקומית.כדי לתקן את המעוות..יש להחליף את הנהלת הבורסה.ולעודד השקעה בכך שיוזלו העלויות בהשקעה בחברות במיסי הבורסה.
  סגור
 • 1.
  ממש מכת מוות
  גיא 20/02/2017 11:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  חברה ששווה פחות מ-30 מיליון ש"ח ו-3/4 מהמניות שלה אצל בעלי השליטה. תהיו כבר מקצועיים, אתם מספיק זמן כאן בשביל לכתוב שטויות כאלו.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות