בגלל אי הוודאות ברוסיה - מירלנד מוציאה אזהרת רווח

צניחת הרובל הרוסי נותנת אותותיה בזרוע הנדל"ן ברוסיה של כלכלית ירושלים. מפיחתה נכסי נדל"ן במיליונים
|
אליעזר פישמן, צילום: ישראל הדרי
חברת מירלנד מקבוצת כלכלית ירושלים הוציאה היום אזהרת רווח במסגרת עריכת הדו"חות השנתיים,  לפיה אי הוודאות ברוסיה יביאו את החברה לגרוע 65 מיליון דולר מההון העצמי. בנוסף מירלנד צופה כי שווי נכסי נדל"ן להשקעה ונכסי נדל"ן, ואלו בהקמה (כולל מלאי), יפחת ברבעון הרביעי ב-63 מיליון דולר.
בנוסף מירלנד צופה כי שווי נכסי הנדל"ן שלה, כולל מלאי, יפחת בכ-100 מיליון דולר מהרבעון השלישי של 2015 ל-384 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2015.
לריכוז המספרים הבולטים על המדדים והמניות בארץ ובחו"ל – לחץ כאן 
אם לא די בכך, אי הוודאות ברוסיה כתוצאה מקריסת הנפט, יחד עם צניחת הרובל הקשו על מירלנד לשלם את החוב לבנק המממן ברוסיה, כך שהחברה לא שילמה שליש מהחוב לבנק העומד על 1.5 מיליון דולר. החוב של מירלנד לבנקים המממנים לפעילות המניבה ברוסיה עומדת על 240 מיליון דולר.
מירלנד מסייגת כי בנכסי הנדל"ן המניבים שלה התפוסה עומדת על 86% וכי בפרויקט Triumph Park נמשך שיווק ומכירת הדירות, כאשר 644 דירות שווקו במהלך 2015.
מירלנד ממשיכה לנהל מגעים עם הנאמנים של מחזיקי אגרות החוב של החברה, ומציינת כי טרם נבדקו הנתונים באופן סופי כך שאלו שיוצגו בדו"ח השנתי עשויים להיות שונים מהערכה הראשונית עליה דיווחה היום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות