מה מעכב את שיחרור מיליוני השקלים של יצחק דנקנר וגרנובסקי מביהמ"ש?

יצחק דנקנר שהפקיד 51 מיליון שקל, קב' חץ שהפקידה 4 מיליון שקל וקב' חב"ד 770 שהפקידה 15 מיליון שקל - שוב מבקשים לשחרר את הכספים שהפקידו בקופת ביהמ"ש
|
(1)
פסק דין

קבוצת דנקנר - גרנובסקי שהפסידה בקרב על השליטה בקונצרן אידיבי הפקידה במהלך הדרך עשרות מיליוני שקלים בקופת בית המשפט. אחרי ההפסד ביקשו חברי הקבוצה לשחרר את כספי הערבות ובית המשפט אכן כבר הורה לשחרר את הכספים, אולם עתה נאלצים חברי הקבוצה לפנות שוב לביהמ"ש על מנת שיורה להשיב להם את הכספים שהפקידו - בגלל רישום לקוי בגזברות.

יצחק דנקנר (אביו של נוחי דנקנר) שהפקיד באוגוסט 51 מיליון שקל, קבוצת חב"ד 770 שבשליטת מיכאל גרנובסקי שהפקידה 15 מיליון שקל וקבוצת נץ שהפקידה 4 מיליון שקל, (בסה"כ הופקדו 70 מיליון שקל), פנו לביה"ש בבקשה לשחרר את הכספים שהופקדו על ידיהם בקופת בית המשפט ולהחזיר אותם לחשבונותיהם.

כבר ב-13 בינואר נעתר בית המשפט לבקשה לשחרור הכספים שהופקדו בתיק זה בקופת בית המשפט, בסך של 70 מיליון שקל. אולם מבירור שנערך בגזברות עלה כי שמות המפקידים לא עודכנו במערכת עם הפקדת הכספים, על כן אין הגזברות מסוגלת להשיב את הכספים ללא החלטה נוספת של בית המשפט. עתה הוגשה הבקשה להשבת הכספים (בתוספת הפרשי הצמדה וריבית) שוב, כשעו"ד אלון רון, ב"כ המבקשים כותב בסוף הבקשה כי "מן הדין ומן הצדק להיעתר לבקשה".

אתמול נענה בית המשפט לבקשת הנאמנים לסדרות האג"ח ז', ט' ו-י' של אידיבי פיתוח והורה על שחרור יתרת הכספים שבחשבון הנאמנות של עו"ד אולמן, המשקיף מפעם בית המשפט. זאת לאחר שב-17 באוקטובר כבר הורה בית המשפט על שחרור של 75% מהכספים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש לעכב את הכספים לטובת החזר הוצאות "הצעת החברה"
  בעל חוב אידיבי 16/01/2014 11:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הכספים הופקדו בנאמנות מטעם חברי הקבוצה שגיבש דנקנר בשם "הצעת החברה". בית המשפט כבר פסק שיש לעשות הפרדה ברורה בין המציעים ובין קופת החברה של אידיבי והדירקטוריון של החברה הודיע כי יפסיק לממן את ההוצאות בגין "הצעת החברה". מה לגבי הוצאות העבר שכבר הוצאו בגניבה מקופת החברה?? יש לעכב את השבת הכספים שהופקדו בנאמנות לטובת בטחונות להחזר ההוצאות שנלקחו מקופת החברה שלא כדין ובגניבה. זהו כספם של בעלי החוב ודנקנר והקבוצה שגיבש והם בלבד צריכים לשאת בכל ההוצאות (בסך של למעלה מ 30 מיליון ש"ח) שהוצאו בשם ולטובת "הצעת החברה". אוהד אלוני ונאמני האגח - למה אתם לא תובעים תפיסה של כספים אלו????והשבת הכספים לקופת החברה ולבעלי החוב???
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות