ביל גרוס בסקירה החודשית: "הקפיטלזם כמו השמש ימות בסוף - רק שהקפיטליזם ימות מהר"

|
(3)
ביל גרוס בסקירה החודשית: "הקפיטלזם כמו השמש ימות בסוף - רק שהקפיטליזם ימות מהר"
ביל גרוס עושה זאת שוב. מנהל ההשקעות המפורסם ביל גרוס בסקירה החודשית שלו נקט בלשון ציורית שאינה נהוגה לרוב בעולם השקעות ההון ובחר להשוות את הסביבה הכלכלית הנוכחית למערכת השמש.
לדבריו השמש מזינה את הטבע ואת החיים על פני האדמה אך מערכת היחסים הזו הינה זמנית. כפי שהמדע חזה יגיע הרגע שבו מערכת היחסים הזו תופר והשמש תבלע את כדור הארץ. לדברי גרוס, המצב דומה לקפיטליזם והמערכת הכלכלית. כלומר הקפיטליזם תרם להתפתחות הכלכלית אך בסופו של תהליך תורם להחרבתו, אם כי התהליך הקפיטליסטי לעומת התהליך הטבעי מתרחש בצורה מואצת.
על פי גרוס "יוזמה קפיטליסטית בצוותא עם אשראי שצומח באופן תמידי עזרו לטפח שגשוג עולמי - ממש כפי שהשמש סיפקה אנרגיה, מזון וסביבת חיים לכדור הארץ. אם כי היום עם ההקלה הכמותית וסביבת הריבית השלילית, הצמיחה באשראי הפכה לגורם משמיד לעומת גורם מצמיח כבעבר". 
עוד הוסיף גרוס "הסביבה הכלכלית שלנו שמבוססת על מימון נחלשת לאורך זמן. הסיבה לא טמונה בטכנולוגיה או באי הרצון של אנשים לעבוד, אלא משום שהמימון שורף את עצמו כמו השמש". 
מה על המשקיעים לעשות? גרוס טוען שמהמשקיעים צריכים לחשוב על הטווח הקצר בלבד ובכדי להגדיל את התשואה עליה להלוות כסף, כפי שרצוי בסביבה של ריבית אפסית. 
נראה כי ביל גרוס (71) הופך להיות קודר משנה לשנה. במאי אשתקד טען גרוס כי בשל גילו המבוגר, המוות כבר ממתין לו, כפי שהוא ממתין לשוק המניות. רוצה לומר שהשנים הטובות של גרוס ושוק המניות כבר מאחוריהם.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פ ט פ ט ן (ל"ת)
  גרוס 13/03/2016 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 2.
  האידיוט לא מבין שהקפיטליזם כאן רק כי אין משהו אחר (ל"ת)
  יעקב 09/03/2016 01:13
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  כן. מרקסיסט מחורבן בתור ז'קוזי. (ל"ת)
  שתי ידיים שמאליות 08/03/2016 21:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות